Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A félvér ázsiai melyik kultúrá...

A félvér ázsiai melyik kultúrát követi? (eurasia) Milyen más tulajdonságai vannak még?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Eloszor ismerd meg a Magyarorszagon tuli vilagot, akar virtualisan is, aztan rajossz, miert ugy rossz a kerdesed, ahogy van.
2020. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
+4 hp regenerálás, -5 magic pont
2020. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Arab-magyar családból származom (Budapesten születtem), apám 1988 óta van Magyarországon. Muszlimként élünk ami annyit jelent nálunk, hogy nem iszunk alkoholt, nem eszünk disznóhúst és tartjuk a ramadánt. Karácsonykor állítunk fát, de nem tartjuk a keresztény szokásokat. A húsvét és a pünkösd nekünk csak egy hosszú hétvége. A hugom nem hord csadort. Úgy öltözködünk és viselkedünk, mint egy átlagos magyar család.

A muszlimok nem mind olyanok, mint az amerikai filmekben.


A tesómmal egyetemre járunk és a szüleink dolgoznak. Pár éve apámat (orvos) lemigránsozták az utcán ami nagyon nem eset jól neki. Magyar barátnőm van.


Inkább arab vagyok, mint magyar olyan 3:2 arányban.


25F

2020. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3# köszi. Érdekes.
2020. okt. 3. 23:21
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

3-as remek példa hogy mindig az egyik fél enged... de őszintén engem nagyon zavar... nem nem a magyarság hanem a karácsony! Ha muszlim vagy akkor nem kell ünnepelni karácsonyt főleg nem divatból mert a karácsony nem a divatról szól! ha nem engedsz a keresztényi szokásoknak akkor tényleg nem! Az a gond hogy a karácsony és a húsvét a két legszentebb ünnep és kéz a kézben járnak...

nekem csak azzal van bajom hogy a karácsony a nem keresztények körében már csak amerikai divat...! Nem! Igenis meg kell tisztelni a vallást annyiban hogy ha karácsonyozunk akkor nem csak az ajándék miatt hanem a többi miatt is szánunk egy kis időt a többi szokásnak... továbbá a kereszténység és muszlim vallás gyakorlása nem zárja ki egymást hisz a muszlim vallásnak a kereszténység és a zsidóság az alapja a kereszténységnek meg a zsidóság...


Egyértelműen nem mind olyanok az europaiak tisztában vannak ezekkel hisz az arabok a történelem óta jelen vannak Európában mert Európában van történelme...


Utoljara annyit hogy nem kötekedni akartam de tényleg fárasztó hogy az egyik legszentebb és tisztább ünnepet holmi amerikai divatból ünneplik az emberek...

2020. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Hozzáteszem kérdező ha a férfi ázsiai akkor ázsiai kultúrát fogja követni... ha a nő ázsiai akkor az európai kultúrát fogja követni ilyen egyszerű ez 😅😂

Kivéve ha mindketten amerikaiak mert akkor amerikai kultúra lesz... vagy pedig ha egy amerikai születésű ázsiai költözik ide és alapít családot na akkor tényleg egy fajta amerikai európai keverék lesz

2020. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Írtam hogy apám arab és anyám magyar. Anyám meg sincs keresztelve es templomba sosem járt. Tetszik nem tetszik de nekünk a karácsony körüli időszak a pihenésről szól. Ha az ajándékozás amerikai szokás akkor azt követjük. Bár a fene se tudja honnan ered az ajándékozás. Keresztény nevelést én nem kaptam. A karácsonykor megajándékozzuk egymást és ennyi. Nem énekeljük a fa alatt a mennyből az angyalt.

A barátnőm(most már menyasszony) szüleinél voltam tavaly december 26-án. Náluk is kb hasonló volt az ünnep.

2020. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

Erről beszélek nem tudod mi a karácsony sőt nem is tartod ünnepnek de unnepled... a karácsony nem amerikai szokás főleg nem az ajándékozás... hanem európai szokás... tudod van a Mikulás... nos igazából valos személy volt szent Miklós néven (nicolaus) nagyon sok legenda övezte valószínűleg valóság alapján köztük az is hogy a szegényeknek az éjszaka közepén egy zsák pénzt dobott be az ablakokon!

Ebből is ered az ajándékozás valamint Krisztus születéséből... aki szintén az iszlám vallásban meghatározó alak és próféta!

Három bölcs jelent meg Jézus születésénél és mindegyik vitt 1-1 ajándékot! Aranyat tömjént és mirha és ami az irónia akkoriban a mirha és a tömjén egyenértékű vagy drágább volt az aránynál! 😅

Na igen az szerintem elég gáz hogy még csak keresztény sincs a családban... De fát állítotok...

Az oke hogy pihenésről szól de akkor nem értem miért is kell ünnepelni? Csak mert divat?


És ha esetleg meg kérdezhetem a mennyasszonyod keresztény vagy pedig vallástalan esetleg más vallású? Mert ha keresztény vagy más vallású akkor nálatok hogyan is fog lenni a vallás? Valamint ő ihat alkoholt és ehet disznó hust? Vagy meg van neki tiltva?

2020. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Heló. Látom kezd kialakulni egy kis konfliktus. Mivel nem tartozik a kérdésemhez, ezért szerintem priviben folytassátok, ha lehetséges. :c
2020. okt. 15. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem konfliktus csupán le írtam az állás pontomat 🧐 pl szerintem egy keresztény sem fogja ünnepelni Indiában a fény napját mert csak ott élnek... persze a media nem is akarja eladni ezt az ünnepet csak a karácsonyt...

de ez pl kérdező neked is nagyon hasznos válasz lenne ha a 7-es meg válaszolja a kérdésemet miszerint a barátnője/menyasszonya milyen vallású ehet majd disznót es vagy alkoholt ihat e és a gyerekek milyen vallást fognak kapni és neveltetést!

2020. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!