Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjem el a változtatá...

Hogyan kezdjem el a változtatást saját magamon? Kinek mi vállt be?

Figyelt kérdés

Egyszerűen sehogy nem tudom leküzdeni jelenleg a félelmemet idegen, főleg velem egykorú (28 éves vagyok) emberek társaságában.

Akár még a saját rokonaim előtt is félek, akiknek fullos csajuk van, nem merek előttük szinte semmit szólni, csak pár szót, azt is halkan, teljesen bepánikolok.

Hogy ne nézzenek teljesen bolondnak, inkább elkerülöm az ilyen szitukat, nem megyek el családi rendezvényekre, nem járok velem egykorúak közé, egyedül azokkal az emberekkel szemben vagyok magabiztos, tudom elfogadni önmagam, akiket nagyon régóta ismerek.

Mindenki más előtt leblokkolok.

Az okokat is megfogalmaztam magamban:

Mindenki teljesen tökéletes. Mindenki tök menőn öltözködik, mindenki határozott, mindenkinek jó dumája van, minden velem egykorúnak már szinte felesége van, gyermekei, én meg ha belenézek a tükörbe, rosszul vagyok magamtól.

Pl. hiányos a fogazatom, genetikai problémák miatt, ezért nem szeretek mosolyogni, mert csúnya. Azt csináltatom meg jelenleg, hátha ez valamit dob rajtam.


A volt munkahelyemen is megtapasztaltam ennek a hátrányát.

Tudni kell rólam, hogy nem vagyok amúgy hülye, gyorsan tudok dolgozni és általában mindig jó véleménnyel voltak rólam a főnökök, ami a munkámmal kapcsolatos. Még sem jutottam sohasem előre, mert zárkózott voltam, önbizalom hiányos, nem voltam jófej, vidám, kommunikatív személyiség. Ezért soha nem kaptam felelőségteljesebb munkákat, de ezt persze nyíltan sohasem mondták a szemembe, csak a hátam mögött beszéltek ki. Hogy például sűrűn voltam táppénzen vagy szabadságon, mert már tényleg kivoltam készülve, de soha egyszer sem kérdezték meg, hogy mi bajom van, milyen gondjaim vannak. Más ha köhintett kettőt és orvoshoz ment másnap, mindenki "jajj mit mondtak? Ugye nincs semmi komoly? Mit mondott a doki? stb"Ilyen megtűrt személy kategóriának éreztem magam, aki "örüljön, hogy lyuk van a seggén és kap fizetést és dolgozhat". Soha senkinek nem ártottam, soha nem szóltam senkinek egy rossz szót sem, szó nélküli csináltam mindent. Persze rajtam kívül mindenki az volt, egy olyan személlyel sem találkoztam életem során, aki nem felel meg ennek a tökéletes, életvidám, ambíciózus, határozott személyiség kritériumoknak. Hiába dicsért két főnök is agyba-főbe, hogy milyen gyorsan és precízen dolgozok, mindig csak egy tizenegyiediknek kellettem tíz főhöz, ha épp csoportos munka volt, mikor minden emberre szükség volt. Aztán ezt tűrtem kb. 4 évig és felmondtam.

Elegem lett abból, hogy hiába dolgozok, vagyok szorgalmas, meguntam azt, hogy nem néznek semmibe, csak azokat akik nyalnak, röhögcsélnek egész nap, mellette nem csinálnak semmit.

Elhatároztam, hogy elegem van ebből a kisebbségi komplexusokkal teli életből és elkezdek változtatni a dolgaimon, hogy én is egy normális közösségi ember legyek, mert én nem akarok ilyen befelé forduló ember lenni, nem így képzelem el saját magamat.

Persze van a családomban ilyen, aki így viselkedik, így él, de ő alapban ilyen is, nem akar másfajta lenni, így érzi jól magát. Én viszont nem.

Nem csodálkozom, hogy mindenki elfordult szinte mellőlem, a legjobb barátomon kívül, akit ismerek 20 éve és a családomon kívül.

Igazából nem utálnak, de nem is keresnek, igaz én kerestem őket egy ideig, se soha sem értek rá velem találkozni, mindenféle kamu dolgokra hivatkozva. Aztán rá 2 órára már fel volt töltve a közösségi oldalukra, hogy itt és ott ezzel meg azzal buliznak.

De elvileg a barátjuk voltam, de évente egyszer volt rám fél órájuk.

Vagy van egy olyan ismerősöm, aki kint él külföldön, jártunk is együtt rövid ideig, jóban voltunk, a mai napig van, hogy rám ír, de mikor hazajön két hétre látogatóba, soha egyszer nem kérdezi meg, hogy ráérek-e, fussunk össze.


Hogy kezdjek hozzá? Kinek mi vállt be arra, hogy változtatni tudott az életén?



2020. okt. 7. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Adnék tanácsot, ha tudnék, de nem tudok, én is hasonló cipőben járok.
2020. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is van egy csomó tévedésed, amit szentül hiszel, pedig kb pont az ellenkezője igaz. " Mindenki tökéletes" Hát nem. Kerülöd a társaságot, amitől majd jobban fogod magad érezni. Hát nem. Sőt csak megerősíted a szorongásaidat.

A jobb külső automatikusan magabiztosságot ad. Megint csak nem. Előnyös külsejű emberek is szoronganak, és szakadt- fogatlan csövesek meg nem.

Nem akarok ide kipakolni egy komplett doktori disszertációt, de javaslom önismereti, pszichológiai könyvek olvasását. A magabiztosság/ szorongások leküzdése egy folyamat, időbe telik, és napi szinten tenni kell érte minden szinten.

Az jó, h változtatni akarsz, de ezt minden területen egyszerre kell és folyamatosan. Külső, belső, gondolkodás, stílus, programok, élmények, stressz kezelés, megerősítések úgy külső mint belső. Stb, stb, stb.

Mondok egy lesarkított hasonlatot. Lusta és dagadt vagyok, de élsportoló akarok lenni. Annyi a terv, h mától feleannyi chipset fogok enni. Eleve nem is ehetek chipset, és edzeni is kell, meg még egy csomó mindent. Szóval összetett a probléma.

2020. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, engem is nagyon zavar, én meg vagyok róla győződve, hogy mindenki utál, még az is aki nem is ismer.. És mért? Mert kevés az önbizalmam, viszont szép vagyok, és a nők gyűlöltek mindig is emiatt, féltékeny volt rám mindenki, mert szép voltam és emellett aranyos, minden férfi engem akart. Akárhova mentem, buli, munkahely, mindenhol gyűlöltek a nők. Szerinted..? Mit okoztak ezzel bennem..? Oké, aki kedves, azzal én is az vagyok, de aki nem kedves, nem beszélget velem, arról csak azt tudom gondolni, hogy ő is utál. Ez most így kijött belőlem a történetedet olvasva.. Bocs ha sok volt:)
2020. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából én egy szürke egérnek érzem magam jelenleg, ezért nem foglakozik velem senki és nem vagyok érdekes senki számára. Én pl nem vagyok olyan, hogy vadidegen emberek előtt két perc után fel tudok oldódni, ismerkedni, úgy érezni magam, mintha egy ismerős közegben lennék évek óta. Sokszor még az is gondot okoz, hogy idegen helyen megértsék amit mondok, mert zavaromban össze-vissza beszélek, érthetetlenül és halkan.én nem tudok arról hosszasan elbeszélgetni senkivel arról, hogy mit csináltam a hétvégén, mivel nem történik velem soha semmi érdekes. Nem jarok sehova, az érdeklődési köröm be van szűkülve, már az sem okoz örömet, hogy a legjobb barátommal leüljek iszogatni vagy beszélgetni. Látom, hogy mások hogy élnek, én eddig minden embernek csak egy pótlék voltam, azért, hogy az illető ne legyen egyedül, ha épp nincs más. Most is, volt egy csaj, akivel megbeszéltük, hogy kedveljük egymást, el voltunk, megbeszéltük, hogy majd beszélgetünk. Elmentem a családommal nyaralni egy hétre, erre összejött egy pasival addigra, előtte meg odáig volt értem. De jött a nagy ő, akit tíz éve ismert meg, aztán már nincsenek bejövő üzenetek meg ilyen jó veled meg olyan .... mesélhetnék még
2020. okt. 7. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!