Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy annak ellenére, hogy nem keresek sokat, még is csak magasabb minőségű alkoholos italokat fogyasztok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem csúsznak le a gyengébb minőségű italok. Peresze nem a kannás borra gondolok. Én amúgy bor fogyasztó vagyok, a sört nem is szeretem, meg úgy nagyon mást se. Borból is szinte csak Tokaji bort iszom, abból is inkább minimum a késői szüretelésűt iszom. És abból se minden fajtát, csak bizonyos szőlőfajtákból készült bort fogyasztok, megválogatom az évjáratot, a pincészetet, stb. Gyakran előkerül nálam az aszú is, gyakran fogyasztok aszút is. Ismerősök, rokonok mindig csesztetnek, hogy mit válogatok annyit, miért nem jó az olcsó La Fiesta (az is édes bor) meg ilyenek. De valamiért nem képesek megérteni, hogy az nekem nem ízlik. "De ha nem keresel olyan jól, akkor miért iszol még is aszút?" Hangzik el gyakran a kérdés. Nos, hát én nem sűrűn iszom, úgy heti 1 alkalommal bontok fel kb egy üveg bort, ami ízlik. Úgy kb 15-20 ezret költök el erre havonta, de úgy igazán nem hiányzik, tehát ennyi belefér a költségvetésbe. De még is kapom az ívet. De ha más nem esik jól, akkor ha nem tehetem meg, hogy jobb minőségi italt fogyasszak, akkor nem is iszom inkább semmit. Szerintetek velem van a baj? Vagy tényleg sok az a 15-20 ezer havonta? Egy üveg 4-5 aszú (0.5 liter) 4-5 ezer ft, egy késői szüretelésű (szintén 0.5 liter) 1500-2500 ft-ért veszem. Itt is mindig kapom az ívet, hogy vegyek sört, mert az is fél liter és az 200-300 ft...

Szerintem ez inkább jót jelent, mert azt jelenti, hogy adok a minőségre és nem vagyok alkoholista.



2020. okt. 9. 16:47
1 2
 1/12 Sunshinedoll ***** válasza:
95%

Szíved joga, mindenki arra költ, amire akar. Ha neked ez fontos, akkor erre költesz.


Az alkoholizmus meg... gazdagok közt is vannak alkoholisták, és azok se tablettásbort isznak :D

2020. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy érzed.
2020. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Meghívhatnál
2020. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz levetkőzni azt a tinédzser szokást, hogy be kell rúgni minnél hamarabb a lehető legkevesebb pénzből. Így az embereknek nem is alakul ki az ivás kultúrájuk, mert az ital csak egy eszköz lesz, az élvezet forrása, nem pedig maga az élvezet. Nyilván aki csak az ízéért issza, nem pedig a hatásáért, vagy mert "minden pénteken ez megy a haverokkal", az elkezd odafigyelni az ízre, minőségre is.

Tehát egy bizonyos fogik nem is pénztárca kérdése.

2020. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége nem azért iszik alkoholt, mert finom, hanem hogy beb@sszon. Aki nem ezzel a céllal iszik, vagy esetleg egyáltalán nem iszik alkoholt, azt kinézik. Ezt sajnos meg kell szokni, ilyen társadalomban élünk.
2020. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sok amit ráköltesz, és szerintem sok "csak úgy" heti szinten borozgatsz. De ha neked jólesik, akkor egészségedre.


Én egyébként pont fordítva vagyok, megengedhetném magamnak a drágább borokat, de ha egyszer ízlik a La Fiesta meg a Varga Merlot, mit tegyek :'D

2020. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem gond. Ha szegény vagy hozzá, igyál keveset, de akkor azt, ami ízlik neked. Ha heti egy üveg bort megiszol, az még egészségileg rendben van, azt meg te tudod eldönteni, hogy havi 15-20 ezret megér-e neked.


Mi a feleségemmel hetente, kéthetente szoktunk meginni ketten egy üveg könnyű száraz fehérbort, néha rosét, jellemzően 1500-2000 Ft-osat, sokféle borvidékről. Mi emellett iszunk sört is, abból is jobbat az átlagosnál, fejenként hetente 2-3 doboz alkoholost, és hasonló mennyiségű alkoholmentest.

2020. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6:

7-es vagyok. "Gladiátor" korszakomban én is ittam Varga Merlot meg Varga Pino Noirt, Csabagyöngyét. Ezek nem voltak annyira rosszak, szemben a La Fiesta, "Édes élmény" meg az alföldi kotyvalékokkal (van jó alföldi bor is, nem azért írom, hogy alföldi). Viszont idővel az ember kevésbé kívánja az édeset, nem csak borban, ételben sem, akkor meg kiderül, hogy ebben az árkategóriában az édesre nem cukrozott borok nagyon rossz ízűek tudnak lenni, ezért még ha nem is vagyok nagy boros, kénytelen vagyok mélyebbre nyúlni a pénztárcámba. A könnyű száraz fehérek nem vészesen drágák, de vörösből még drágább, ami úgy jó, hogy nem is túl savas, így nem fekszi meg a gyomrom.

2020. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Mindenkinél vannak prioritások. Ne aggódj ennél csak gyökerebb költséges hóbortok vannak.
2020. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha már iszol ne szart igyál. Egészségedre.
2020. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!