Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyszerű lakóként, fogyasztóké...

Egyszerű lakóként, fogyasztóként tehetek valamit, hogy legyen normális víznyomás?

Figyelt kérdés

(Bejelentést a szolgáltató felé tettem már több alkalommal, fogok is, a többi környékbeli is, de az semmit nem ér.)

Az a helyzet, hogy hegyen lakunk ÉS gyakran van csőtörés lent a település más részén, szóval kritikán aluli a víznyomásunk. Azt már megszoktuk, hogy zuhanyzásnál csak csordogál a víz, de pl. a mosásnál nagyon kellemetlen, nem tud végigmenni a program, nem lehet otthagyni a gépet. Volt, hogy reggel bepakoltam és időzítettem a gépet, hogy mire hazaérek munkából, addigra a kimosott tiszta ruha várjon, de arra értem haza, hogy pittyeg a gép, és ott poshad benne a vizes ruha.. de úgy rendesen a kertbe se lehet kimenni addig, vagy boltba, vagy aludni, vagy ilyesmi, folyton bakterolni kell a mosógép mellett...

A bejelentgetésen túl tudok valamit tenni, hogy ne ez legyen? Vagy ennyi, a szolgáltatónak ha nincs kedve megoldani, akkor el kell tűrni?


2019. aug. 29. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
A mosógép fél barral már működik, legalábbis a miénknek a leírasában ez van. Ha ennyi sincs, akkor jelenteni kell. Esetleg azzal próbálkozhatsz hogy a vízóra mögé teszel egy szivattyút, de az csak akkor segít, ha a főnyomó cső elég nagy. Ha az kicsi, akkor hiába vártok megoldást, fizikai képtelenség több vizet átnyomni a csövön mint amennyi belefér.
2019. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál s tegyél panaszt.Nem tudod az ingatlanodat rendeltetés szerűen használni .

TE nem ingyen kapod a vízet,fizetsz érte .

2019. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha tenyleg semmi esély a javitasra, akkor talan egy gyűjtötartaly megoldhatja a problemat, csak az koltseges lehet.
2019. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyermekkoromban mig nem volt közviz, addig egy 200 literes hordó biztositotra a "nyomast".
2019. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan az utolsó írta.

Nem nyafogni kell, hanem egy hordót feltenni a padlásra.

A bejövő víz meg csak után töltögeti majd.

Amikor megtelik, egy önműködő wc szelep mindig elzárja a bejövő vizet.

2019. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Padlás nincs, nem tudom, hogy tudnánk-e hova rakni egy ekkora hordót....
2019. aug. 29. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kotelezo padlas vagy ekkora hordo.

A lenyeg hogy magasabban legyen minden csapnal vagy haztartasi gepnel.

2019. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy gyűjtőtartály bárhol és egy házi vízmű. Én egy IBC tartályt tudnék elképzelni erre a célra, az a hirtelen nagy vízvételt is jól tolerálja. Megtelni meg van ideje minimális nyomáson is, a házi vízmű meg biztosítja a 1,7-3,2 bar nyomást.
2019. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt mindenki jót mondott és megpróbált segíteni. A többi csak rajtad múlik.

Amúgy nem kell padlás, megteszi egy kiszuperált bojler is valamelyik mellékhelyiségben, sufniban, wc-ben, fürdőszobában, csak minél közelebb a plafonhoz.

2019. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!