Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem vagyok...

Miért van az, hogy nem vagyok vallásos, de mégis gyakran Istenhez fordulok, ha bajban vagyok?

Figyelt kérdés
Az egyetlen dolog, amiben valamennyire hiszek az a karma, de azt sem tudom megmagyarázni, hogy miért. Van mélyen vallásos ismerősöm, akit nem tudok 2 percnél tovább elviselni, mert állandóan Istenről meg a teremtésről beszél. Ugyanakkor, ha bajban vagyok akkor hajlamos vagyok Isten segítségét kérni és őszintén hiszek is benne olyankor, hogy segít. Például legutóbb anyukám nagyon rosszul volt, kórházba került és a legrosszabbtól tartottunk, pedig még fiatal, de a női klinikán feküdt és mindenki tudja, hogy a méhnyakrák nem válogat. Minden nap imádkoztam Istenhez, hogy ne vegye el tőlem, és szerencsére kiderült, hogy "csak" erős gyulladás okozta a problémát. Ennek ellenére továbbra is úgy gondolom, hogy a vallásnak logikusan nézve semmi értelme, a Biblia pedig agymosás. Más is van, aki így gondolkozik ezzel kapcsolatban?
2020. okt. 11. 10:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez ilyen belső indíttatású, lelki vágy. Szerintem mindenki lelke valahol Isten felé vágyakozik, csak ugye ezt nagyon könnyű letagadni, ellenallni neki. Ettől függetlenül veled van, benned van, ez rengetegszer felszínre tör. Nem csak amikor azon kapod magad, hogy imádkoztál Istenhez, de amikor szeretsz, boldog vagy, vagy elcsodálkozol a teremtésen, vagy a természeten, hogy milyen tökéletes.
2020. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!