Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért tesz az istenhez beszélé...

Miért tesz az istenhez beszélés templomban vallásossá, de az utcán őrültté?

Figyelt kérdés
Miért néznek furcsán, ha valaki az utcán hangoztatja az imát? Egyszer mentem a buszon és fölszállt egy isten igéjét hírdető "próféta", és rettentő csúnya dolgokat vágtak a fejéhez pedig olyan nagyon kedves volt. :'( Én hallgattam volna, de lezavarták a buszról és majdnem elsírtam magam.
2016. júl. 18. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A társadalmi konvenciók miatt. Mert annak "ott a helye".
2016. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a büntető törvénykönyvet mondanád fel a buszon, akkor sem lennél népszerű :D


Nem szokás utcán magunkban beszélni. Aki ezt a szokást nem tartja, arról azt gondolják nem egészen komplett.


De ha próféta akarsz lenni...

2016. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trafó1 ***** válasza:
100%

Pipsóban vetkőzhetsz, utcán nem, parlamentben hazudhatsz, bíróság előtt nem.

Mindennek megvan a helye.

2016. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért , mert az igét a templomban, vagy imaházban kell hirdetni és nem a buszon. Nem kell emberekre ráerőltetni, aki hivő, az majd elmegy abba a közösségbe, ahová tartozónak érzi magát.
2016. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sajnálom, rossz jelenet lehetett és megviselt

De van, hogy ami jó, de rosszkor és rossz helyen elveszíti ezt a jóságát.

Van szép Ady vers. De ha valaki felszáll a tömött villamosra, a fáradt, elgyötört, izzadó utasok közé és fennhangon szavalni:


"Jöttem a Gangesz partjairól,

Hol álmodoztam déli verőn,

A szívem egy nagy harangvirág

S finom remegések: az erőm."


- akkor könnye lehet, hogy rávágják, "menj is vissza".

2016. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Missi_Key ***** válasza:
olyan helyen ahol közös a képzeletbeli barát, nem fura az őrült sem.
2016. júl. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mik voltak azok a dolgok amiket a "próféta fejéhez" vágtak?


---


A 3-as egyébként jó összefoglalta ,de azért egy ima (mondjuk én nem imádkozok) elmondása az utcán nem egészen olyan ,mintha az utcán vernéd ki vagy hangosan káromkodnál.

2016. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne mondd ki, csak gondolatban, és nem fognak őrültnek nézni. Egyelőre még mindenki arra gondolhat, amire akar. És aki hisz Istenben, abban is hisz, hogy mindig vele van, mindig meghallja őt, akkor is, ha nem beszél hozzá hangosan. Én egyébként rikán megyek templomba, akkor is esküvőre vagy turistaként, nem imádkozni, az ágyam mellett sem mormolok soha, de hiszem, hogy hall és lát engem, és ismeri a gondolataimat. Volt már, hogy az utcán "beszéltem vele" mégsem nézett rám senki furán, mert soha egy szó sem hagyta el a számat. Mégis, ha bármit kértem, megsegített.

Az más, ha másokkal direkt meg akarom osztani a gondolataimat, de akkor esetleg előbb finoman megkérdezem érdekli-e a téma, és nem kezdem el az akarata ellenére őt megtéríteni... Főleg nem buszon, ahol nem tud elsétálni az, akit nem érdekel a dolog... Ez nekem erőszakos. Ha az utcán (mondjuk egy nagyobb téren) elkezd beszélni, megtehetik, hogy köré gyűlnek hallgatni, de ki is kerülhetik őt.

2016. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták neki, hogy kussoljá és anyád p. ját.
2016. júl. 21. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!