Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogyan szerezzem...

Mit tegyek, hogyan szerezzem vissza a hitem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben úgy érzem, hogy elveszett a hitem. Úgy érzem, lehet, hogy Isten nem létezik. Nem azért mert nem segített, amikor kértem, csak van bennem egy olyan érzés, hogy csak az emberi elme találta ki, mert szükségünk van egy támaszra. A helyzet az, hogy nekem erre tényleg van. És az, hogy kezdem elveszíteni a hitem, nagyon nem jó. Őszintén szólva szerintem engem eddig ez tartott életben. Ha nem hittem volna benne, már rég leugrottam volna egy hídról. Valahogyan ezt a hitet meg kéne erősíteni, újítani. Akik jártak már így, vagy csak tudják a választ, ők mit tudnának tanácsolni? Hogyan tudnék visszatalálni Istenhez?

2020. okt. 13. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Kezdj el inkább a felnőtté válással foglalkozni, mint téma és ne más dolgokra akard hárítani a saját felelősségedet, mert te tulajdonképpen a hitedet erre használtad.
2020. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez baj? Hogy én ezt érzelmi támasznak használom? Most ha pszichológushoz futkosnék, vagy meditálnék, akkor az miben lenne más? Nekem ez sokat segített, akkor miért ne éljek vele, miert lökném el magamtól? Nem hárítom el a felelősséget, viszont segít feldolgozni az érzelmeim.
2020. okt. 13. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Az érzelmek feldolgozása és a hárítás/kifogások keresése/(érzelmileg) felelősségnek a nem vállalása az egyátalán nem ugyanaz.
2020. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Kezdj el hinni ÖNMAGADBAN. Az életedért te vagy a felelős, senki más. Pláne nem egy kitalált misztikus lény.
2020. okt. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Isten létezik függetlenül az érzéseidtől és a hitedtől. Ő alkotta a világunkat. Ha megvizsgálod a természetet, újra látni fogod, hogy az egy tudatos alkotómunka eredménye, nem a véletlenek összjátéka. Azok az emberek, akik a Biblián keresztül hirdették nekünk Istent, komoly árat fizettek érte, és semilyen hasznuk nem származott volna belőle, ha a kitalációjukkal manipuláltak volna minket. A Biblia képes hitet adni és megerősíteni. Olvass el egy evangéliumot és utána az Apostolok Cselekedeteit, és döntsd el, hogy hinni fogsz a nyilvánvalóban. Szívesen segítek neked a Biblia tanulmányozásában Isten személyéről és az életedre vonatkozó céljáról. Ha szeretnéd ezt, írj privátban!
2020. okt. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy van! Még a templomba járásnak is van lélek 💪 erősítő hatása, mégha most nem is tudnál annyira figyelni, akkor is.
2020. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
En valahogy azota vagyok igazan nyugodt es boldogabb, miota a hátam mögött hagytam a vallast, es az egesz hozzá tartozo nyűgöt.
2020. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Kiscsillag ezt úgy hívják felnyilt a szemed, ne akarj megint a vallás károsultak közé süllyedni...
2020. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan nem létezik, hogy "visszaszerezni a hitet"!


Sajnos ez azt jelenti, hogy te sohasem voltál valós hitben Istennel, azaz nem voltál személyes kapcsolatban az élő Istennel!

Olyan nincs hogy egyszer hiszek, egyszer nem!

Ha valaki hitre jutott az Élő Istenben, az Atyával a feltámadt Jézus Krisztus által és lakozást vett a szívében, az elméjében, a tudatában, a szellemében, az nem képes rá, hogy el hagyja az örök élet világosságát és az élet értelmét, azaz az Élő Istent, az Atyát, azaz Jézust Aki a testben megjelent Krisztus (Isten), mert Isten Lelkéből, Szelleméből kapott a bűnök bocsánatára!


Tehát az képes "elhagyni és hátatfordítani" Istennek, Jézusnak, aki igazából és valójában sohasem volt Ő Benne és Isten sem volt ő benne, maximum csak vallásos volt és a vallásnak próbált megfelelni, eleget tenni önerőből!


Tehát neked kedves kérdező nem az a lényeges kérdés, hogy: Hogyan szerezd vissza", hanem sokkal inkább az, hogy: hogyan szerezd meg!!!

2020. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!