Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Többször hallottam már, hogy...

Többször hallottam már, hogy bizonyos változások / változtatások ellen tiltakozik az egó. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ha valaki valamilyen nagy változtatást művel az életében akkor fordul ez elő.

2020. okt. 18. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert egyszerűen nem érzi magát biztonságban az ember.

Amit ismersz, még ha rossz is, de ismered, tudod mire számíthatsz.

Az ismeretlen az veszélyes, semmit sem tudsz róla, bármi megeshet. Ilyenkor az ember szívesen lovalja bele magát az ember olyanokba, hogy pillanatok alatt elméletben a létbizonytalanság szélén fog állni. Mondok példát: "szabit kell kivennem, de nem szoktam. Biztos szúrja majd a főnök szemét. Ki is rúghat. Akkor nem lesz miből fizetnem a hitelt, mehetek a hid alá, aztán éhenhalok" pedig csak egy nap rendkívüli szabi lett volna.

2020. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bármely területen, az élet bármely szakaszában előfordulhat. Valamilyen okból hozol egy döntést ami az adott esetben jónak elfogadhatónak látszik. Mégis azt érzed nem önmagad vagy. Előbb vagy utóbb ezzel szembesülsz és változtatni szeretnél. Ha nem teszed akkor önmagad ellen cselekszel és nem tudsz kiteljesedni. Ilyenkor akár meg is betegedhetsz mert folytonosan akár tudattalanul de önmagaddal harcolsz.
2020. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!