Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El lehet felejteni valahogy a...

El lehet felejteni valahogy a nemzetet és egyéb emberi kitalált dolgokat?

Figyelt kérdés

Nagyon unom már, és a nemzetekhez való tartozás, szerintem csak emberi kitaláció (ebbe beleértve az úgynevezett kultúrát, hiszen az is megoszt, a történelmet, ami minden baj forrása és egyéb dolgot, ami miatt elhitetik velünk, hogy az emberek egyik csoportja különbözik a másikaktól). Egy alaptalan bugyutaság, hiszen mindannyian ugyanolyan emberek vagyunk. Ezt a nemzetieskedést, megosztást és ezzel együtt uszítást meg a másik ember szenvedi el, aki ugyanolyan mint én, vagy bárki más. El lehet valahogy ezt felejteni, és teljesen függetlenné tenni az életemtől, úgy mintha nem is létezne ország, állam nemzet, ünnepek, kultúra stb és egyéb ilyen értelmetlen víziók, amik csak tévképzetekre épülve osztják meg és bomlasztják az emberiséget?

Nem trollkérdés, komolyan kérdezem, hogy van-e erre mód?



2020. okt. 22. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú de megfognak ezért itt lincselni páran:D

Amúgy nagyon nehéz lenne elfelejteni, rengeteg helyen épül erre a politika és fog is épülni még nagyon sokáig, mert nemzettudatból szavazatot varázsolni az egyik legegyszerűbb dolog.

Meg másrészt az emberek többsége szeret valamilyen csoporthoz tartozni, szóval valamilyen másik alternatíva mindenképp kellene. Viszont ilyet találni nagyon nehéz lenne, mert egy olyan dolog kellene, ami gyakoribb, mint az, hogy egy nemzetbe tartozol valakivel. Ennél gyakoribb dolog meg nem nagyon van egy országon belül.

Tehát véleményem szerint nagyon nehéz, sőt közel kivitelezhetetlen lenne ez jelenleg.

2020. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Hamarosan kiderül.

De egyébként abban tévedsz, hogy ez minden baj forrása. Minden baj forrása maga az ember. Amíg emberek élnek a Földön, mindig fognak találni valami indokot az ellenségeskedésre. Tudom, nem szabad valóságshow-kat nézni, de ha valamire jók, akkor arra biztosan, hogy a fotelből megfigyelhetjük, hogy egy-két önfeledt bulika után azonnal kialakulnak a klikkek, társaságok és ellentársaságok. Ilyen az emberi csoportdinamika, mindig lesz ellenségeskedés, mindegy, hogy mi mentén. Sőt, szerintem ettől még csak rosszabb lesz a helyzet ha eltőnnek a nemzetek, a különböző kultúrak, vallások, a "történelem", mert ezek valamilyen szinten gátat is szabnak a gyűlöletnek. Például a nemzeten belül nincs nemzeti konfrontáció vagy legalábbis kevés. Viszont ha ezek a gátak megszűnnek, akkor szerintem közelebb fognak kerülni az egyes emberekhez a már másféle konfliktusok. Például a genderfasizmus egymás ellen fordítja a nőket és a férfiakat, akiknek alapvetően össze kellene tartaniuk. Majd a családot is meg akarják szüntetni, egymás ellen fordítják a gyermekeket és a szülőket. El fog jönni a gondolatbűnözés büntetésének az ideje is, már a saját gondolataidba is be akarnak férkőzni, ott sem találhatsz majd menedéket.

2020. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, számítok rá, de nem ezért tettem fel a kérdést :D

A politikában abszolút nem veszek részt, nem tájékozódom, nem érdekel, nem szavazok. Teljes az inaktivitás. Bennem egyáltalán nincs meg ez a sokak által áhított közösségi szellem. Egyszerűen nulla. Talán a vallás az ami ehhez hasonló, de az is ugyanaz, csak nincsenek benne országhatárok. Nem is vagyon vallásos sem. Ország- világ szinten tudom, hogy lehetetlen, és nem is célom bárki nézetét megváltoztatni, a kérdés már csak az, hogy egyéni szinten ki lehet-e magunkat vonni teljesen ebből az eszmerendszerből.

2020. okt. 22. 23:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Végül is ki lehet, de ne reklámozd, mert a sok egybites egyből megbélyegez mint nemzetellenes, hazaáruló, magyargyűlölő, stb.
2020. okt. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! Csak a kérdésedet olvastam el.


A problémádra a lobotómia lenne a megfelelő megoldás, mindent elfelejthetnél.

2020. okt. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem. Nem is az a baj, hogy nem látja be, hogy hülyeséget ír, de még büszke is arra, hogy tájékozatlan és nem gondolkodik, mielőtt választ ír. Többieknek köszönöm.
2020. okt. 23. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Elfelejteni nem, de jó is így, mert akkor nem tudnál megfelelően kapcsolódni az agymosott emberhez. Viszont függetleníteni tudod magad. A következő szint, amikor nem emberként, hanem létezőként definiálod magad, ami egyenlő mindennel ami létezik. Én a létező összes létező között érzem azt, amit te az embereknél ezen a bolygón.

Írd újra a tudatalattidat. Meditálj arra, hogy nincs különbség, csak az egyenlőség számít, és minden egyedi.

2020. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!