Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában mindenki közel 100...

Általában mindenki közel 100 éves koráig szeretne élni és végig aktívan?

Figyelt kérdés
2020. okt. 23. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Magamról mondom, hogy nem szeretnék 40-nél tovább élni.
2020. okt. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Jó lenne aktívnak lenni öregen, de nem akarok 100 évig élni.
2020. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Én élnek akár 1000 évig is, ha azt egészségben tehetném. Szerintem a 100 egész reális elképzelés, régen is éltek addig emberek, pedig volt háború, éhínség, járványok... stb, mégis az utcánkban is volt 2 100+-os ember.

Mivel a családom egyik felén rokonaim 90 fölött halnak, és látom, hogy a 80+-os nagypapám jó egészségben van, én azt mondom:igen, szeretnék, csak ne maradjak magamra. Lehetőleg max 5-10 évet (vagy annyit se) szeretnék özvegyen tölteni, és remélem a párom nélküli években is lesz mivel kitöltenem az életemet. 😇

2020. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Addig a napig szeretnék élni, amíg tudok dolgozni. Szerintem nem szeretnének 100 évig élni az emberek.
2020. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom... Szerintem ez sok dologtól függ. Ha az ember 100 éves korig is elél, vagy akár 90, az a baj abban, hogy valószínűleg az ismerősei, barátai nagy része már meghalt. És azért eléggé nehéz lehet úgy élni, hogy akiket ismertél, azoknak a nagyrésze már meghalt. Egyszerűen magányos így lenni. Persze, a család, ha van, akkor az mindig ott lesz, de nekik is meg van már a saját élete, szóval az ismerősök is számítanak azért.


Én ismertem egy nénit, aki azt hiszem 101 éves korában halt meg. A férje meg halt már 30 évvel előtte, több gyereke is meghalt már rég, van amelyik még fiatal korában... Szóval azért vannak hátrányai annak, ha az ember sokáig él. Nem lehet könnyű látni, hogy körülötted az emberek elhaláloznak.

2020. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Utolsónál a pont. Ahogy öregszik az ember, egyre több ismerőse, barátja, rokona hal meg, és ez nem kevés fájdalommal jár. Főleg, ha a sajt gyerekét kell eltemetni, ami manapság nem ritka, hisz sokan a hatvanat se érik meg.

Hogy a kérdésre válaszoljak, addig szeretnék élni, amíg el tudom látni magam, és nem szorulok segítségre.

2020. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Csak 30 vagyok, de sirnom kell, ha arra gondolok, hogy még ugyanennyi van hátra.

Már holnap befejezném, ha lehetne.

2020. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Én nem szeretnék sokáig élni, kiegyeznék 39 évvel.
2020. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
nyolcaska, erre a 38. születésnapodon visszatérünk, oké?
2020. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Ok, kilenceske. Addig is adok egy jó tanácsot, bár nem kérted, ahogy én sem a te kommented. Ne pedzegesd olyanok véleményét akiknek az életéről az égvilágon semmit nem tudsz. Javaslom a kérdésre válaszolj, vagy ha arra nem tudsz menj a következőre.
2020. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!