Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a Jehova Tanúi a...

Szerintetek a Jehova Tanúi a Mennybe mennek, hamár sok mindent tagadnak, és néhány 100 éves saját Könyvel tanulnak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
91%
100 éves könyv? Ők csak a társulat általi szennyet tanulják,de abban is a tanokat rendszeressen változtatják(szegények) ők se tudják már ki kivel van.
2020. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 A kérdező kommentje:
Sajnos tagadják azt, hogy Jézus kereszten halt meg és, hogy csak 144 000 ember juthat a Mennybe. És még sorolhatnám!
2020. szept. 24. 18:54
 3/103 anonim ***** válasza:
46%
Ők nem akarnak a mennybe jutni, bár szerintem ennek inkább csak saját ostobaságuk az oka, félre vannak erősen vezetve. Szerintük ez csak a vezető testület véneinek kiváltsága. Nem is tudják, hogy mennyire át vannak vágva.
2020. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
53%

"Saját könyvvel..."Azért nem kell legendákat költeni. Egy saját fordítású protestáns Bibliát használnak. Persze ehhez olvassák még a társulat magyarázó kiadványait. De, mielőtt megjelent Magyarországon az Újvilág fordítás, sima Károlit használtak.


Szerintem simán üdvözülhetnek. Sőt szerintem bármely valláshoz tartozó ember üdvözülhet. Aki keresztény létére mást vall, az nagy valószínűséggel a saját felekezete hivatalos álláspontját kritizálja, mert a keresztény egyházak többsége úgy gondolja, hogy más vallásúak is üdvözülhetnek. Tehát, aki nem tekinti Jehova Tanúit kereszténynek, annak sincs joga kijelenteni róluk, hogy nem fognak üdvözülni. Az ítélet Istennél van nem az embereknél.

2020. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
14%

"Ők nem akarnak a mennybe jutni,"


Vajon Isten miért teremtette a Földet? És miért hozta azt a döntést, hogy az emberek szaporodjanak, és népesitsék be a földet?

Hogy majd ha meghalnak akkor mennek a mennybe?

De a halál a lázadás miatt, az engedetlenség köetkezményeként jött be. Tehát halál nélkül az emberek örökké a Földön élnének. Soha nem is mennének az égbe.

Vajon Jézus halála mit vált meg? Nem de azt ami elveszett?

És mi veszett el? Az égi örök élet? Vagy a földi örök élet?

2020. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
100%

Na én mondtam, hogy nem is akarnak, lásd #5-ös hozzászólót. Ehhez képest azért le lettem pontozva...


"Tehát halál nélkül az emberek örökké a Földön élnének. Soha nem is mennének az égbe."

Te valami más "bibliát" olvashattál, mert az én Szentírásomban nincs ilyen.

2020. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy mindennap pusztulnak el csillagok. És a Nap pedig 1 milliárd év múlva elpárologtatja a Föld óceánjait, és 5 milliárd év múlva vörös óriás lesz a Napból. És a világegyetem tágul. Vagyis egyszer minden megfog semmisülni. És az elragadtatáskor nem hallottál? Amikor Jézus visszatér, és minden hívőt felvisz a Mennybe. Akik nem hallottak Jézusról, az is felmehet, mert nem ismerte. Remélem. :) én elfogadom, hogy Jézus most is létezik, csodákat művelt, és most is létezik a Paradicsomban. Ennyi.
2020. szept. 24. 19:59
 8/103 A kérdező kommentje:

* elragadtatásról.


És neked 6-os mind a kettőre zöldeltem. Ha kell, képet csinálok. :)

2020. szept. 24. 20:00
 9/103 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem azt írtam, hogy te pontoztad le, hanem úgy általában. Pedig tényleg csak azt írtam le nyersen, amit hisznek.

2020. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 A kérdező kommentje:
Pedig Jézus mondta, hogy aki Őt választja, annak örök élete lesz. Nem? :)
2020. szept. 24. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!