Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Azt megígérhetem, hogy sem...

"Azt megígérhetem, hogy sem elhagyni, sem bántani nem foglak." - mennyire hisztek ebben? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

mi a tapasztalatod ezzel a bizonyos emberrel? bántott már? hagyott már el?

egyáltalán miért mond ilyet?

2020. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Tapasztalat. Semmilyen szoros emberi kapcsolat nincsen anelkul, hogy idonkent akaratlanul is, de megbantsd a masikat. Nem lehet teljesen megfelelni az elvarasoknak.
2020. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
szerintem nem azt írta, hogy megbántani, hanem hogy bántani. én ezt fizikai bántalmazásnak értelmezem.
2020. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Csak akart valami nagyot mondani … biztos valami filmben latta.
2020. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én pontosan úgy értettem a kérdést, hogy aki ilyet mond az általában hazudik, hogy elnyerje a szíved, azután meg eldob?
2020. okt. 26. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha valaki így indít egy kapcsolatot, annak ellenére, hogy te nem provokáltad ki ezt a választ, tehát nem kérdeztél rá, hogy jaj te is ugye bántani fogsz, te is el fogsz hagyni, mint mindenki más, akkor nem látom értelmét, miért mondana valaki ilyet egyáltalán. Természetes, hogy nem bántalmazzuk a másikat, azt pedig, hogy elhagyjuk-e, nem lehet tudni, mert nem tudjuk, mit hoz a jövő. ha elhatároztuk, hogy nem hagyjuk el, azt házasságkötéssel szoktuk kinyilvánítani, pár évvel a megismerkedés után.

Ez a mondat valóban egy nagyon manipulatív mondatnak hangzik. Ha a semmiből jött.

2020. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös nem feltétlenül az a szándéka, hogy eldobjon, de felesleges olyat ígérni, amit valaki nem tud betartani. Ilyen kijelentések mögött semmi tartalom nincs.
2020. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Fordítok: gyáva alak vagyok, és majd úgy intézem, hogy te szakíts velem, és ha úgy éreznéd, bántalak, majd rádkenem, hogy csak túlérzékeny vagy.
2020. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem aki ilyet mond, az akkor, abban a pillanatban amikor ezt mondja valóban így gondolja, tényleg ez a szándéka. Ettől függetlenül ez sosem lehet garancia, az emberek változnak, az érzések változnak, a másik tehet olyat, amin nem lehet túllépni vagy egyéb dolgok is történhetnek, amik ellehetetlenítik a jó kapcsolatot két ember között.

Ha egy emberi kapcsolat nem működik és az egyik fél feladja a felesleges küzdelmet, az nem jelenti azt, hogy x évvel ezelőtt amikor ezt az ígéretet tette, akkor azt nem őszinte szándékkal tegye. Senkitől sem elvárható, hogy feladja és tönkretegye a saját életét, hogy egy ilyen ígéretet mindenáron betartson, szóval az ilyesmit nem kell komolyan venni. A szavak különben is csak szavak, bárki mondhat bármit, egyedül a tettek számítanak.

2020. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Aki ilyet mond, az nem ismeri az érzelmek működését, és ebből kifolyólag saját magát sem. Nem tudnék megbízni egy ilyen emberben, mert tapasztalatlan.
2020. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!