Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dunántúlon meg pesten miért...

A dunántúlon meg pesten miért védik a cigányokat annyira?

Figyelt kérdés

Zempléni azon belül hegyközi vagyok (borsod) ugye ebben a megyében van a legtöbb cigány.


Mindig hallgattam kiskorom óta a tv ben, hogy mennyire megy a nem szabad ítélkezni, meg segélyek nekik meg felzárkóztatni őket stb...


Azt hittem, kisgyerekként, hogy ezeket viccből mondják, vagy hogy anyukám dolgát nehezítsék (anya tanár) hogy méginkább ne tudjon fegyelmezni az óráján.


Nem lehet megtartani tőlük egy órát, mert ha megkéri, hogy kapcsolja ki a zenét, mert óta van, elkezdi ordibálni, hogy megölöm úgyis leülöm, aztán meg kimegy óráról és szólni se lehet neki, mert vagy bemegy a család verekedni, vagy édesanyámat teszik ki, mert erősebben oda mert szólni, arra hogy egy diákja gyilkossággal fenyegette meg.


A buszon... mikor gimisként utaztam haza mindig undoríró cigányok között kellett utaznom aki az ótvaros csecsemőjének a csupasz lábát a fejemrelógatta, meg a kis beszart de már járni tudó gyereke meg ült bele az ölembe az ótvaros szájával.


Miért kell nekem ezt elviselnem?


Miért kell félve beállnom a buszmegállóba várni a buszt ha néhány cigány fiatalember ott áll? mert fixen belémkötnek majd....


Rájöttem mikor idősebb lettem (jelenleg 24 éves vagyok) hogy valójában pesten és a dunántúlon, ahol meghozzák a döntéseket a cigányokról, a segélyekről stb

Ők még nem is láttak cigányt.... csak ilyet mint Horváth Tamás például...


Mikor egyetemista voltam (azóta már diplomás) megismerkedtem egy cigány lánnyal, aki akkor még ugyan nem, de most már egyetemista, az egyik legjobb barátom!

Kinézetre le se tagadhatná, hogy cigány, de annyira elbűvölő személyisége van, hogy az egyik legjobb barátom lett mostanra.


Ez elgondolkodtatott... Miért olyan rossz a helyzet nálunk borsodban?

Miért huszonévesen kellett megismernem életem első olyan cigányát, aki nem tart kést a torkomhoz?


Miért öljük bele olyan gyerekekbe a pénzt, aki amint megkapja a drága új könyvet szerteszétszaggatja, dobálja az oktató CD ket stb...


A magyar, aki szegény, mert igenis sok szegény magyar van, aki tanulna. Nekik meg vegye meg az anyja meg az apja.


Nem azt mondom, hogy minden cigány rossz, mert több fajtája van.

Akik a 15. században települtek be évszázadok során megtanultak velünk élni, dolgoznak, tanulnak, orvosok, tanárok mára.

Akik a 19. században települtek be.... csak a lopás csak a bűnözés.


Nálunk a legalja van, de vannak ezek a futtatósok is.

Nekik már futja márkás cipőre meg kilós aranyláncra.


Viszont még mindig nem ők zavarják a mindennapjainkat leginkább...


Résztvettem mentorprogramban egyetemistaként, a település, ahol mentoráltam... nem volt magyar az iskolában kb... nem is baj, de a mentoráltjaim nem tiszteltek senkit sem...

Ott ültek 15 évesen a 7. osztályban és nem szégyellték magukat, még maradt energiájuk beszólogatni.


A településre való kijutás kész pokol volt. Nem tudom, hogy milyen bőrbetegségei voltak MINDENKINEK azon a buszon, de ha a mentortevékenységem megkezdése előtt tudtam volna, hogy hová kerülök, akkor kértem volna, hogy oltsanak be minden fertőző betegségre.


Elviselhetetlen a bűz, mikor felszállnak a buszra/vonatra kb 9-10 en.

Csak anyuka, meg a 8-9 gyermeke.

A 6 éves viszi az 1 évest.

Az újszülött csecsemő anya kezéből majd kiesik.

A többi meg őrizetlenül rohangál az állomáson és a vonaton, olyan messze az anyjuktól, hogy bármi bajuk eshetne.


Jaj meg a legeslegszebb, mikor a gyerek odajön hozzám 80 ft ért mikor fizetek a jegypénztárnál, nézi a pénztárcámat, de ott könyököl mellettem és nézi, ahogy veszem elő a pénzem.

Ez most történt...


Hozzátenném maszk nem volt rajta és taknya nyála egybefolyt....


Szóval csak itt észak keleten ismerjük igazán azokat a cigányokat, akikhez a segély eljut?


Azokat akik terhesen ütik a hasukat, hogy fogyatékos legyen a gyerek, legyen rá plussz pénz?

Meg mikor újszülött nyomkodják a kutacsukat, hogy fogyatékos legyen...


Szóval pesten és a dunántúlon csak a muzsikus rendes cigányokat ismerik?


Mert minden onnan származó ismerősöm nagyon védi őket.

Persze még nem ült fel itt egy kisebb faluba menő buszra, addig nincs tapasztalata.

Vagy nem járt velük egy intézménybe.


Nem vagyok rasszista, több cigány ismerősöm is van, akiket nagyon szeretek, egyikük az egyik legjobb barátom.


De ha elütsz egy magyart semmi...

Ha cigányt akkor még ki is szednek a kocsiból és halálravernek, de ha ez nem akkor lecsuknak.

(A halálraverés Patak közeli kis faluban megtörtént)


Meg ki fogja őket eltartani a jövőben? Sokkal többen születnek mint magyarok... és 7 évesen már ivarérettek 11 évesen már szülnek... Ezzel nem tudunk lépést tartani.

Egy átlag magyar 23-27 évesen szüli az elsőt, és nem gyárt le 10 et, hiszen bőven elég 2-3 egy tanári vagy bármilyen fizetéssel idehaza...


Szóval a kérdésem, miért védik annyira a cigányokat, ha semmit sem tudnak róluk?


Meg másik kérdésem:

Miért nem lehet beszélni erről? Miért vagyok rossz, ha a cigány szót akár csak kiejtem a számon? Miért nincs ennyi jogom sem, ha ő fenyegetheti édesanyámat az iskolában?



2020. okt. 29. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Mert nem elik at, amit te.

Par db van egy faluban, elvetve van egy falu tele veluk...

Vannak, de nem annyira

2020. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Kár volt ennyit írnod, mert úgyis törölni fogják. Az a gond, hogy kiírtad a "cigányok" szót. Csak utalni kellett volna rá, nem nevén nevezni. Amúgy tudjuk, hogy így van.
2020. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanezt érzem. Szabolcsi vagyok, a vonatra nem lehet felszállni, mert tele van, utálom, borzasztó, hihetetlenül gyűlölöm ezt a helyzetet. Itt vannak többszáz éve és még mindig nem tudtak integrálódni
2020. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Dunántúli kisvárosban nőttem fely és nem tapasztaltam, sőt épp ellenkezőleg, nálunk többen gyűlölték a cigányokat, olyanok is, akik életükben nem ismertek cigányt, mint amit Kelet-Magyarországon láttam.


Most meg Budapesten lakok, itt meg azért más a helyzet, mert az egyetlen része az országnak, ahol tényleg igaz, hogy az nem dolgozik, aki nem akar, így a cigányok közül is sokan dolgoznak, jobban elkülönül köztük is a lumpen réteg, különösen a lecsúszott alkesz meg designer drogos alakok.

2020. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos igazad van..szintén Borsod..:(De mindenki nem költözhet el miattuk a Dunántúlra, meg Budapestre..

Munkahelyemen is van pár, de szerencsére ők a ritka normálisabbak közül valók, velük nincs is baj.

2020. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

A normális 5-10%-ukat sajnálom nagyon, mert a 90-95%-kal azonosítják őket.

Na de az a 90-95%... Kb mint Indiában akik belesz*rnak a folyóba, majd abból isznak... Elképesztő. Nincs szerintem még egy ilyen nép, amely évszázadok alatt ilyen szinten nem volt képes integrálódni. Az a probléma, hogy nem is akarnak.

Sajnos nem Európába való nép, de nem lehet velük mit csinálni.

Igen, nyilván azok védik őket ennyire, akik c*gányt is csak a Szaffiban láttak.

Hogy mi lesz akkor amikor már többen lesznek mint mi? Hát ez egy nagoyn jó kérdés:) valószínűleg demográfiai katasztrófa.

2020. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Dunántúlra már ne költözzetek, legfeljebb tényleg csak a nyugati határ mellé. Tolna megyei vagyok, nálunk a falvakban, kisvárosokban ugyanez a helyzet amit leírtál.
2020. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Dunántúli vagyok és itt senki nem védi a cigányokat.
2020. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Én is Dunántúli vagyok, de itt sem tapasztaltam, hogy bárki védené őket. Mondjuk, van is belőlük bőven és hát, ugyan egy fokkal civilizáltabb formájuk, de azért még így sem mondanám őket kellemes társaságnak. Bár legalább bicska ritkán van náluk..
2020. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Ennek semmi köze a Dunántúlhoz. Értelmiségiként lehetne annyi eszed, hogy nem régiókat, hanem a döntéshozókat hibáztatnád a sirámodért
2020. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!