Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A transzneműséget el lehet...

SIDLER22 kérdése:

A transzneműséget el lehet fogadni?

Figyelt kérdés

Most nem társadalmi szintre gondolok hanem az egyénre.

Ha az ember elég határozott és elvi okokból nem akar ezen változtatni


(például azért mert ő ilyennek született és ezért ilyen is fog maradni. vagy azért, hogy ne egy felemás teste legyen hanem amilyen neműnek született akkor külsőre nézzen is ki jól a saját nemébe)


akkor ezzel tud az illető együtt élni? Vagy ez a testi-lelki különbség olyan zavaró, hogy öngyilkosság, depresszió és satöbbi lesz belőle előbb-utóbb?



2020. nov. 1. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Persze, van olyan, aki el tudja fogadni, nem minden transznemű lesz öngyilkos.
2020. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
YT-n Nézd meg Fajt Alex, Ramira, Amadea videóit. Teljesen jól vannak magukkal, különböző szakaszokban, van amelyikük nem is akar teljes átalakulást.
2020. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Megfelelő segítséggel igen. Rengeteg fajta diszforia létezik a transzneműség mellett, és elég durva lenne, ha mindenki megölné magát, aki ebben szenved.
2020. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem feltétlen arra gondoltam, hogy megöli magát minden esetben. Hanem ha vannak elhatározásai és elvei akkor képes-e legyőzni ezt a rosz érzést és elfogadni a helyzetet. Vagy előbb-utóbb úgyis rászánná magát az átalakításra?
2020. nov. 2. 06:52
 5/15 Vuk-91 ***** válasza:
85%
Az ő teste, az ő döntése, az ő joga ha a kormány nem gyökér, és szükségük is van nem csak az elfogadásra, hanem magára a transzneműségre is. Ez olyan, mintha adnál egy gyógyszert valakinek az allergiájára. Ha nincs gyógyszer, az allergia jobb esetben csúnyán megnehezíti a napokat, rosszabb esetben meg is hal a páciens.
2020. nov. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az amit te leírsz sokkal inkább szőnyeg alá söprés mint "elfogadás". Van aki nem érzi magát olyan rosszul alig van diszfóriája, valamiért nem akar/ nem tud orvosi tranzíción átesni, de így is jól megvan.

De amit te mondassz az nem elfogadás, ennek pont az a lényege hogy amilyen testtel szülész az nem a saját nemed, ezen nem fognak elvek változtatni, a helyzet elfogadása nem az hogy megpróbálod beadni magadnak hogy az vagy aminek születésedkor hitték. Ha így hazudsz magadnak az kikezdhet.

Nem muszály hormonozni ha nem akarsz, tranzíción nélkül is élhetsz úgy hogy neked jó legyen, nem kell hozzá "évekre" alapozva elnyomni a problémád.

2020. nov. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy el lehet fogadni. Én is transznemű vagyok és nekem már sikerült, biztos vagyok benne hogy az vagyok és nem lehet változtatni rajta, már nem is akarok mert az már nem "én" lenne. Viszont élőben még nem coming-outoltam senkinek mert félek a reakcióktól. Szerintem az önelfogadásban nagyon sokat segít az, ha a társadalom amiben élsz szintén elfogadó. Amúgy nekem szerencsére viszonylag stabil a mentális egészségem, sosem volt komoly bajom vele, de tapasztalataimra ez ritkaság az lmbtq-közösségben. Ha valakinek tovább kérdése van a transzneműség kapcsán vagy esetleg segítségre/tanácsra szorul, az nyugodtan írhat privátban :)
2020. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vuk-91 ***** válasza:
100%
6: az nem szőnyeg alá söprés, amikor arra kényszerítünk egy transzneműt, hogy tartsa magában és viselkedjen biológiai nemeként, különben jön a büntetés, megalázás, stb, stb.? Azt értem, hogy nem mindenki megy át a műtéteken, de így vagy úgy aki transzneműnek vallja magát, az megérdemli legalább az alapvető emberi jogokat, amiket a társadalom elvesz tőle.
2020. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Sziasztok én vagyok az átlagos példa kiskorom óta tudom hogy valami nem jó de a szociális, fizikai és társadalmi nyomás miatt alkazmazkodtam én voltam öngyilkosság határán de szerencsére sikerült megúsznom 10 éves voltam az utóbbi 10 évben nagyon ritkán voltam boldog szó szerint műmosolyra voltam képes és az elnyomott érzelmek miatt egy halom kellemetlen tulajdonságom lett ezt addig sikerült fokoznom hogy fizikai tüneteim is lettek , szerencsére én online beszélgettem valakivel aki szó szerint lehordott hogy mennyire ostobán viselkedem ez idén algusztus végén volt és utána rendkivűl alaposan utánaolvastam saját magamnak online tudományos cikkekbenés végül egy hónap után biztos lettem benne hogy transznemű vagyok és most jobb és igen én coming outoltam is már
2020. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És te tervezed átműttetni magadat meg hormonkezelni? Mert ez volt az alap kérdés. Hogy ez egy ilyen "együtt élhetetlen" dolog, hogy enélkül egy szomor az egész élet vagy el tudod magadban fogadni.
2020. nov. 4. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!