Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki cinikus?...

Mitől lesz valaki cinikus? Milyen külső (és belső) körülmények hatására?

Figyelt kérdés
Ti sem kedvelitek a cinizmust?

2020. nov. 2. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem. A cinizmus humor, ironia, logika, karikatura, gorbe tukor, intelligencia.
2020. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig irritáló tulajdonság. Ismerek egy végtelenségig cinikus embert, roppant bosszantó.
2020. nov. 2. 16:20
 3/9 A kérdező kommentje:

Én az ellentéte vagyok:

[link]

2020. nov. 2. 16:21
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Jo, nem azt mondom, hogy tomenyen nem lehet idegesito, de vegulis a jobol is megart a sok. Reszemrol szeretem ezt a gorbe tukrot, modjaval.
2020. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ehhez magas intelligencia kell és megfelelő mennyiségű fanyar humor. Én kifejezetten kedvelem, amikor intelligens módon van előadva, amolyan görbe tükörként. Az irónia egy szuper nyelvi eszköz, az ironikus humor a kedvencem, a szarkazmust is imádom. Ezek közül egyik se keverendő a teljes elkeseredéssel vagy nihilizmussal.
2020. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Huha... Hat en nem tudtam, hogy a cinikus ember bizalmatlan, onzo, baratsagtalan, illetlen, modortalan, stb. Hat akkor ma megint tanultam valami okosat. Es ez is cinizmus :D
2020. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

16:26 (hármas válaszoló)


A szóban forgó ismerősöm olyan átlagos intelligencia-szinttel rendelkezik. Az iskolázottsága a "közepes kategóriát" sem éri el.

2020. nov. 2. 16:30
 8/9 October15 ***** válasza:
100%

1.: Önmagában nem ezt jelenti a cinikus. Az irónia meg alapvetően humoros, pont ez a lényege.


A cinizmus mint kifejezési forma teljesen rendben van, igen az gyakran együtt jár iróniával, szarkazmussal és kell hozzá egy bizonyos szintű intelligencia mert annak hiányában nehéz megkérdőjelezni bármit is.


A cinikus személyiség viszont legjobb esetben is egy önző nihilizmus a másik végpontja meg már az antiszociálist karcolja.


Alapvető cinikus álláspont, hogy az emberek sosem cselekednek magasabb célok érdekében, csupán a saját érdekeik vezérlik őket. Ha ebből egy érdemi kritikát tud kihozni az ember, rá tud világítani egy adott kérdésben egy nézőpontra amire a másik képtelen akkor az jó. Ellenben ha ebből a logikából az következik, hogy szarik bele mindenbe és "mivel mindenki önző ezért én is az leszek" érv mentén tevékenykedik az már annyira nem kellemes.

2020. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint Dr. Cox a Dokikban.

Leginkább egyedüli gyerek volt, akivel nem foglalkoztak, viszont alapból okos.

2020. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!