Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják ezt a furcsa érzést?

Hogy hívják ezt a furcsa érzést?

Figyelt kérdés

Leírni csak példával tudom.


Pl. 5-en vagytok egy lakásban, mindenki rendel kaját. Már elég éhesek vagytok. Mindenkinek sikerül a kedvencét megrendelnie. Kijön a futár fél óra helyett 1 óra múlva, átadja a rendelést majd távozik. Már nagyon éhesek vagytok. Mindenki azt kapja amit rendelt és várt.


Egyedül te kaptál a sonkás-kukoricás pizza helyett tejfölös alapon brokkolis gombás pizzát, amin az összes feltétet ki nem állhatod.


Belegondolsz, hogy mindenki hatalmasat lakmározik a kedvencéből, erre vártatok egy órája már rég megette mindenki. Egyedül te állsz ott egy éhesen "ehető" kaja nélkül. Lenne lehetőséged pl. ingyen kicseréltetni vagy újat rendelni, de az is 1 óra lenne, és így már nem lenne meg a közös várva várt nagy kajálás a többiekkel, illetve szimplán romba lett döntve egy terved amire nagyon rákészültél, hogy úgy lesz.


Csak nekem van ilyenkor irgalmatlanul leírhatatlan mértékű nagy "csakazértse" dacos érzésem? Hogy ha hozzám vágnának 5 db-ot a kedvenc pizzámból 1 óra múlva akkor se enném már meg ha éhenhalok, mert nem ez volt az "eredeti terv"?


Ha csak velem van így, akkor elnézést az időtök pazarlásáért. Életemben először sikerült véleményem szerint érthetően körülírnom ezt az érzést, pedig már régóta terveztem. Kíváncsi vagyok, hogy csak én vagyok ilyen dulifuli, vagy másnak is szokott ilyen lenni?


Ha igen, akkor van ennek az érzésnek valami pontos megnevezése?


2020. nov. 2. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Hiszti.
2020. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 kicsibarany ***** válasza:
89%
Az élet sokszor felülírja a terveket. Kitartás a többi pofonhoz.
2020. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Bárcsak ez lenne életem legnagyobb problémája...💜
2020. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 vantel ***** válasza:
56%
Csalódás
2020. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez valóban a hiszti.

Én szeretném a brokkolis tejfölös pizzát is, nem neveltek válogatós, hisztisnek :D

A szüleidnél reklamálj.

2020. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Belerondítottak az örömödbe.Mindenki másképpen reagál erre.Mivel ez csak 1 példa volt nem írom hogy ez még nem nagy gond.A nagy gond az lenne ha nem lenne mit enni.Na szóval az élet hatalmas pofonokat fog még osztogatni és ha az 5.nél nem is de a 10.nél megszelidülsz majd.Sok sikert!
2020. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Masnal is elofordul ilyen elhiheted, sőt nőként tudom es ismerem ezt az erzest. Viszont nem szoktam túl tolni. Tehat hisztizhetnek, mint te, de nekem az olyan gyerekes. Felnott emberek vagyunk, kernek mind a negy ember kajajabol egy kicsit es egyutt szidnank a k *rva anyjukat a szakacsoknak. :D
2020. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom milyen ismerőseid vannak, de mi a barátaimmal, családtagjaimmal felajánlunk a pórult járt tagnak a kajánkból.
2020. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Félreértettétek, de jogos, nem írtam oda. Ez csak egy fiktív példa volt, amin keresztül végre körül tudtam írni.
2020. nov. 2. 23:23
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Tudjuk, ezzel csak arra hivjuk fel a figyelmedet, hogy minden ilyen probleman es hiszti forrasnal van megoldas, csak akarni kell.
2020. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!