Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapest miért ennyire igényte...

Budapest miért ennyire igénytelen, koszos város?

Figyelt kérdés

Jártam Svájcban, Ausztriában, Luxemburgban...ég és föld.


Ez abszolút nem pénz kérdés, csak kultúra meg igényesség.


Nálunk miért ennyire igényteleneknek az emberek meg a városvezetés?



2020. nov. 3. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Balkáni nép vagyunk
2020. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Mert tele van cigányokkal.
2020. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Más elvárások/szabályok, illetve hozzáállás/gondolkodásmód mint nálunk. Egyébként a fent említett országok talán Európa szerte a "legtisztábbak", sok nagyobb nyugat-európai város nem mondhatja el ugyanezt magáról.
2020. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Budapest még a többi magyar megyeszékhelyhez képest is egy trágyadomb. A pályaudvarra menet vonattal lehet látni a hajléktalanokat. Tiszta vicc.
2020. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

"Jártam Svájcban, Ausztriában, Luxemburgban...ég és föld."


És mondd, meglátogattad az ottani pl munkásszállókat, gettókat is, vagy ma felszálltál a 28-asra, és eszedbe jutott, hogy fikázni kéne a várost?

2020. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Miért látogasson munkásszállókat, gettókat külföldön ? Budapesten nemcsak azok igénytelenek. A belvárostól majdnem szó szerint elhánytam magam. Nemcsak az V. kerület. Az agyonsztárolt Újbudán sem értem mit esznek annyian. Van normális rész is Budapesten, de sokkal drágábban, mint máshol a hasonló színvonal. Nekem 5 évente egyszer bőven elég a főváros. Egyre koszosabb, büdösebb, az emberek meg érezhetően bunkóbbak. Legalább is akikkel én beszéltem.
2020. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem mindegy, hogy melyik részét nézed. Budapesten leginkább a belvárosi és belváros közeli közlekedési csomópontok, valamint a pályaudvarok, illetve ezek környékén az utcák a retkesek.


Ugyanakkor gyerekkoromban jártam Zürichben, nos ahol megálltunk busszal, illetve a belvárosban megdöbbentem mennyire mocskosak, retkesek az utcák. Frankfurtban meg nemrég voltam, a Bahnhofviertel, azaz a pályaudvart körbevevő városrész sokkal mocskosabb környék, mint Budapesten bármi (a közhiedelemmel szemben nem veszélyes, rengeteg a rendőr az utcákon, nem fognak csak úgy random megtámadni). Rómában is láttqm nagyon koszos környékeket, Madridban is, de a pályaudvar környéke még Osloban is koszos. Szóval ez inkább nagyvárosok jellemzője, nem kimondottan Budapesté.

2020. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 acelsziv ***** válasza:
42%

Az megvan, hogy ez a balek saját magának válaszolgat más accountokról?

Szánalom.

2020. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Kiválasztottad a három pénzben úszó ékességet, már csak Liechtenstein, meg Monaco hiányzik. Roma- és magyar proletárok ("éljen a hajnali munkás Brigitta") a fő okai a dolognak, meg a kutyadefekáltatók. Szingapúr szintű törvények és végrehajtás, kemény rendőrség, vidéken újra a régi szellemű csendőrség kellene, meg szigorú nevelés, és akkor rend lenne. Meg az emberek megtanulhatnák végre a személyi higiéniát. Amelyik "jogvédő" kinyitja az arcát a hajléktalanok jogain sírva, azt először megkérni, hogy hangosan számolja meg, hány fa is van az Andrássy úton. Amúgy Luxemburgban is van feka galeri (saját szememmel láttam), Svájcban igénytelen bevándorlók, Brüsszelben koldusok. Ausztriával akkor tárgyalok, amikor az Őrvidéket visszaadják, a Hitler imádó, identitás nélküli törleszkedő szennyemberek. Monacót nem írtad, az tényleg fullos, viszont kirakat, majd tönkreteszik a bunkó orosz, meg a telhetetlen kínai milliárdosok.
2020. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert nincs vasszigorral, büntetésekkel és egyéb kényszerítő eszközökkel kikényszerítve a minimális igényesség... Ha vegignezel a Blaha téren, tele van lump, proli, alja emberekkel akiknek semmi dolga nem lenne ott csak pialgatnak. Ezeket a közteresek vagy rendőrök elküldhetnék onnan, a köztéri pialast büntetni, hogy egyáltalán ne érje meg ezeknek bárhol is csoportosulni Bp-n. Razziazni a szarabb környékeken heti rendszerességgel, és nem elhanyagolhato, hogy az állampolgárok is tegyenek minél több bejelentést az ilyen társadalomra veszélyes eseményekről. Illetve nyilván a gettó féleségeket és a szociális bérlakás rendszert rendbe tenni, hogy az kapjon lakást aki valóban rászorul és civilizált ember.
2021. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!