Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy valaki képtelen...

Létezik, hogy valaki képtelen legyen eljutni egy C1 szintre angolból (és németből) ha utálja a nyelveket és alapból magyarul se szeret beszélni?

Figyelt kérdés
Angolból van egy középfokúm, de az inkább B1 szintnek felelt meg. Azóta még inkább gyengült annak ellenére, hogy foglalkoztam vele. Németet meg soha nem is tanultam, mert alapból utálom a nyelveket, magyarul is utálok beszélni. Nincsenek barátaim, semmiről nincs véleményem és nem érdekel semmi. Sokszor magyarul se tudom magam normálisan kifejezni. De ha ránézek egy angol weboldalra (németről nem is beszélve, amit egyáltalán nem is értek), akkor elfog a rosszullét és inkább keresek valami magyar linket a témával kapcsolatban mert nekem nem lesz türelmem azt végigfordítgatni google translattel (hogy tanuljak is).

2020. nov. 7. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz, igen.

Pont ezek miatt, amiket leírtál lesz valaki képetelen eljutni C1 szintre.

2020. nov. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem azzal van gondom, hogy még régi típusú nyelvvizsgám van, és nem tudom besorolni ebbe az új szintezésbe. Amúgy a nyelvtudásom folyamatosan változik attól függően, hogy mennyit van lehetőségem használni. Pl. a pandémia előtt utazgattam külföldre, pl. 1-1 napos buszos utakra, de volt, amit magam szerveztem, jártam Svédországban egy rokonomnál, aki ott él évek óta. Akkoriban egész jó volt a nyelvtudásom, használnom kellett.

Most olyan munkahelyen dolgozom, ahol nem kell használni az angolt, és a pandémiával a külföldi utazások sem opciók, így romlott a nyelvtudásom.

Persze, lehet gyakorolgatni, tanfolyamon frissíteni a nyelvtudást, a Duolingo app le van töltve a telefonomra, csak én 30 fölött már nem úgy tanulok, mint diák koromban, másképp működik a memóriám.

2020. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Ha nem akarod megtanulni és nem is szereted akkor nem fog magától a fejedbe mászni. Minek kell neked c1 ha ennyire utalod?
2020. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: A szakmám miatt elengedhetetlen és egyre inkább alapkövetelmény lesz a német felsőfokú is. Sok helyen már alapból az.
2020. nov. 7. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem alapból nehéz ez egy eüprobléma miatt, tehát igaz lehet.
2020. nov. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: Elárulod, hogy milyen egészségügyi problémáról van szó a te esetedben?
2020. nov. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!