Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le az érintések...

Hogyan küzdjem le az érintésektől való irtózást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rosszul vagyok a gondolattól, hogy valaki hozzám érjen, megöleljen vagy ilyesmi. Ráadásul azt vettem észre, hogy minél közelebbi személyről van szó, annál rosszabbul érint ez a fizikai kontaktus dolog, főleg ha van mögötte bármilyen személyes, érzelmi dolog. Igazából legkevésbé talán az visel meg, amikor a buszon vagyok a tömegben, és nem lehet kerülni az olyan mintha egy konzervben lennék érzést, de az nem érint annyira rosszul, mivel nem személyes, csak muszáj, mert nincs más. Ott max kellemetlenül érzem magam, de nem vagyok rosszul a gondolattól.


Igazából azóta vagyok ilyen, amióta márciusban bejött a digitális oktatás. Azelőtt sem voltam valaki szociális lény, koli ellenére sem, de akkor még jó érzés volt egy ritkán előforduló baráti ölelés, most meg már a puszta gondolattól rosszul vagyok, hevesebben ver a szívem, lever a víz. Pedig tökre nem a járvány miatti félelem okozza ezt nálam. Ez az érintésektől való tartózkodás általános iskolás koromban is ezen a szinten volt jelen, de középiskolában elmúlt, a digitális oktatás utánra meg visszajött.


Mi okozta nálam ezt a változást? Egyáltalán hogy küzdjem le?


2020. nov. 8. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a dolog, nálam sok kórházi negatív èrintés-, és a búcsúzás miatt van ez. Fontos, hogy a saját okod kiindulópontját megtaláld, feldolgozd, és szakaszosan engedj magadhoz embereket.
2020. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Alakíts ki párkapcsolatot!
2020. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A párkapcsolat gondolatával is csak addig a pontig vagyok kibékülve, amíg nem érnek hozzám, az a baj
2020. nov. 8. 15:53
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ezt nem fogod tudni kinőni... :C Én is ilyen vagyok, volt kapcsolatom, sokáig erőszakoltam magam "normális" emberi szerepekbe. De már a gondolattól is forog a gyomrom, hogy bárki megérintsen, vagy én bárkit... Szóval vannak ilyen emberek, de ez általában nem merül ki az érintésekben. Nálam gyerekkorom óta van ilyen, kicsiként hisztirohamot meg sírógörcsöt kaptam, ha hozzám nyúltak, aztán pedig agresszív gyerek lettem, az a verekedős fajta. Tiniként próbáltam beilleszkedni, normálisan viselkedni, de sosem léptem túl az undoron, elnyomni el tudtam. De leküzeni még felnőttként sem sikerült. Lemondtam az emberi kapcsolatokról.
2020. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok itt nagyon analizálni, de ez akár valami elfojtott trauma jele is lehet, amit az huzamosabb otthonlét váltott ki. Én a helyedben megpróbálnám kivizsgálni egy szakember segítségével.
2021. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg akar egy jonak szamito gyerekkorban is gyokerezhet valami. Egy csecsemokori dolog. Nem is probalok hozzaertonek latszani, de egy joszandeku anya mellett is valami, ami akkor borzaszto nyomot hagyott benned. Pl az erintes hianya, mikor szeretted volna.

Mindenkepp szakember kene, vagy Covid utan valami olyan csoportfoglalkozas, ahol az emberi kotodesekrol van szo. Szoval bonyolult, nem egy futoszalagon megoldhato dolog.

De azert az is lehet, hogy sosem mesz a melyere, megis, lesz olyan ember, aki tudja, hogyan engeded kozel magadhoz.

En a helyedben addig tartozkodo lennek, mert a viszolygas ugyse jo terapia. Ez a Covid egyelore jo kifogas.

2021. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is első gondolatom volt a gyermekkori trauma, amit valószínűleg alaposan megpróbál elzárni az agyad a tudatod elől, de ez sose tökéletes, mindig áttörhet a hatása egy poszttraumás stressz reakción keresztül. Pszichológussal pszichoterápián lehet az ilyeneket feldolgozni a legjobban és nagyon megéri. Ezt aggyal, gondolkodással, belátással, "gyakorlással" nem lehet megoldani, csak érzéseken keresztül egy profi vezetővel, aki tudja hogy mit keressen és olvas a sorok között.
2021. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, talán ő tud segíteni.
2021. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!