Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik nehezemre kimondani...

Miért esik nehezemre kimondani azt hogy "szereltek"?

Figyelt kérdés
Nehezen mondom ki, összerándul tőle a gyomrom és gombóc nő a torkomba. Szülőnek, barátnak, páromnak úgyszint kivétel nélkül bárkinek, pedig tőlük hallom elég sokszor. Szeretem őket nagyon, nem tudom miért van ez. L

2020. nov. 8. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert nagyon sokat kért a szerelő.
2020. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is ugyanígy vagyok vele. Inkább körbeírom 10 mondattal, minthogy kimondjam ezt az 1 szót. Egyszerre érzem elcsépeltnek és egyszerre érzem azt, hogy túlságosan nagy súlya van ennek a szónak, amivel csak úgy nem dobálózunk.


Hiába voltam vakulásig szerelmes a barátnőmbe, soha sem tudtam gátlások nélkül kimondani neki ezt a szót, ha kimondtam, csak "kényszerből" mondtam. Ettől függetlenül mindennél jobban szerettem és szerelmes voltam belé.

Családtagnak sem mondtam még sosem, attól függetlenül, hogy szeretem őket.

2020. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy mire gondolsz, és hogy miért van így, de legalább a kérdésed legfontosabb szavát le tudnád írni helyesen, az jól esett volna:)
2020. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félsz, hogy sebezhetővé válsz, ha ennyire kitárulkozol valakinek;

és ennyire beavatod a lelked mélyebb dolgaiba.

Valamint lehet még önbizalomhiány, félhetsz a csalódástól, és a visszautasítástól is.

Meg még talán akár attól is félhetsz,hogy elköteleződés,úgy értem, hogy te ezzel elköteleződnél a másik irányába, hogyha kimondanád,hogy szeretet;hogy bármi lenne, mégha nem is fűlik hozzá a fogad, de segítened kéne a másiknak, pl bajtársiasságból (pl valami nagyon sanyarú történeteket kibogozni, hogy pl valaki mesél neked valami nagyon szomorút, vagy pl hogy szivassatok meg egy harmadik embert, és úgy érzi, hogy ő számíthat rád, pedig neked nem kéne beavatkozni, belefolyni ebbe, de te már "elköteleződtél" iránta azáltal, hogy megmondtad neki, hogy szereted, hogy fontos ő neked) ,pedig a szeretet nem jár semmilyen kötelezettséggel. Abban nincsen pl elvárás, tehát ne érezz ilyet, hogy most már akkor tartozol neki, pl hogy hátad tartanád, ha kiprovokálná, hogy őt megüssék,és beugranál elé védeni, meg ilyesmi. Mármint, ez bizonyos fokig lehet jó, és értelmes, de nemtom, "saját kakiját mindenki maga ássa el"; de most nem tom, lehet,hogy nem jól írtam, remélem, jó. Remélem, nem írtam semmi butaságot, már késő van.

2020. nov. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem szoktad meg.más meg uton utfélen mondja szia helyett is köszönésként
2020. nov. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmek kimutatásáról sokan úgy gondolják, hogy gyengeség vagy sebezhetővé válnak általa.
2020. nov. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ln sem tudom kimondani, más a szeretetnyelved, máshogyan, de kifejezed azt. Nyugi.
2020. nov. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért fáj kimondani, mert én nem tudtam szerelni, mások meg igen és ez rossz érzést kelt bennem. Régóta érzem ezt.
2020. nov. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!