Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyszerű munkát végző...

Az egyszerű munkát végző emberek miért ennyire buták/tájékozatlanok?

Figyelt kérdés

Néha így hallok beszélgetéseket takarítók, szakmunkások, autószerelők és ehhez hasonló munkakörben dolgozók között...


Esküszöm félelmetes milyen szinten van sok ember. Az intelligencia, kultúra teljes hiánya.


Hogy lehet így élni hogy alig tudok valamit a világról, alig tájékozódok?



2020. nov. 9. 23:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%

Párom autószerelő, egyáltalán nem azt tapasztalom se nála, se a munkatársainál, mint amiről írsz. Mind szeretnek olvasni, és tájékozottak az őket körülvevő világgal kapcsolatban. A sima kötetlen beszélgetésekben nem igazán érzek különbséget az ő kollégái és a saját kollégáim között. (Én diplomás munkakörben dolgozok kulturális területen.)

Nálunk a munkahelyen a takarítónéni is normális. Normálisan állunk hozzá, egész jókat lehet vele beszélgetni. :)


Félig-meddig off, alapvetően ez egy covid-kalandról szóló videó, de itt is a takarítónő volt, aki a legnormálisabban kezelte az egész helyzetet, most eszembe jutott, pont előbb láttam.

https://www.youtube.com/watch?v=OOCaSR58dxw


Én néha pont azon döbbenek meg, hogy állítólag értelmiségi, diplomás, tanult, művelt emberek osztogatnak/beszélnek olyan marhaságokat, hogy hihetetlen... :D

2020. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az elméleted alapján ennyi erővel csapok még mellé egy rakat melót, amihez nem kell 80 feletti IQ. Ilyen pl. a bolti eladó, az árufeltöltő, a kasszás. Ha már szóbahoztad az autószerelőt, akkor a burkoló, festő, asztalos, irodista (a gépbe pötyögni se nagy tudomány).


Szerintem ez nem szakma kérdése, van akinek van igénye a fejlődésre és van, akinek nincs. Ráadásul nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a kikapcsolódás. Én egy könyvtől is feltöltődök, kikapcsolja az agyam. Más meg ugyanìgy van a brazil szappanoperákkal.


Egyébként nem értek egyet az általánosítással sem, mert én sokra tartom az igazi szakembereket. Ha az autószerelő nem jó semmire, akkor szereld meg te az autódat! Szerintem az első kanyarban fejre állnál vele.

2020. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Én nem egyszer ennek az ellenkezőjével találkozom, hogy magukat sokra tartó, magas végzettségű emberek milyen alpári módon tudnak megnyilvánulni.

Dolgoztam már takarítóként irodaházban, szállodában is és arra az érdekes megállapitásra jutottam, hogy többnyire minél magasabb a végzettség, avagy minél jobban áll anyagilag az illető, annál kevésbé szobasztiszta. Vajon otthon is van erre külön ember, aki lehúzza utánuk a wc-t és kitörli a feneküket? Mert azt látom, sokuknak egyedül valamiért nem megy. Pedig egy nagyon alap dolog, még ész sem kell hozzá.

Na, most én is általánosítottam kicsit. Ugye jólesik?

Mikor takarító voltam, felsőfokú végzettségű takarító kollégáim is voltak, mert ha nem jutott más munka, el kellett

vállalni bármit, mert a lakhatást fizetni kell. Úgyhogy gondold át, mielőtt általánosítasz.

A könyveim száma ezren felül van, imádok olvasni és nem ponyva krimiket.

Tv-t ritkán nézek, de ha mégis, akkor dokumentum, vagy természet filmeket.

Szakembert, főleg, aki jó a szakmájában, mikroszkóppal kell keresni, annyira nincsenek. Már látszik a következménye, hogy le voltak nézve, nem voltak megfizetve, így a kutya sem akar ma már szakmára menni.

Én úgy vagyok vele, hogy aki lenéz amiatt, mert (egyenlőre még) szakmunkás vagyok, csak egy szakmát lát bennem, annak nincs is helye az ismeretségi körömben, életemben.

2020. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azok, de ők az életben 10× jobban megtalálják a helyüket, mint egy műveltebb manus.
2020. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

13! Sajnos ezzel én is szembesültem sokszor, amikor irodában dolgoztam. Mentem be a női vécébe és fodrászolt, műkörmös, rúzsozott, kopogós cipőben járkáló nők hagyták maguk után a mosdót sz.rosan. Az még a jobbik eset volt, ha csak nem húzták le.


Rosszabb esetben összefosta a vécédeszkát, a tamponját kibiggyesztette a kuka tetejére. Te meg ülj le utána vagy végezd el a dolgod rendesen.


Én nem irigylem a takarítók munkáját és szerintem ez is egy olyan dolog amit meg kellene becsülni, mert ha nem takarították volna ott is 2-3 óránként a mosdókat, akkor inkább pelenkát vittem volna magammal.


És abban az irodában is többdiplomás emberek dolgoztak, akikről feltételeztem némi intelligenciát.


Ezért sem szeretem többek között, amikor általánosítanak.

2020. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, hogy csicska raktáros vagyok és nincs diplomám. :) Neked biztos 3 is van, és 10 idegen nyelvet beszélsz, helyesen írsz az összesen, beleértve a drága anyanyelvedet.

Általánosítgassál még, tahó. Azért nincs fennköltebb állásom, mert pl nem akarok egész nap egy monitor előtt görnyedve egy excel táblázatba pötyögni. De ha neked ez a "nem egyszerű" munkahely, ahol ülhetsz a seggeden egész nap... hát hajrá, légy vele boldog. Nekem jó lesz a szánalmas, egyszerű kis raktáros melóm is. (Érdekes, hogy mellette vannak könyveim is, de gondolom ez hihetetlen)

Apám felesége takarít. Ne gondold azért annyira egyszerűnek őt sem, apám biztonságtechnikus, szóba nem állna egy agyhalott nővel, nemhogy elvegye :D

Feleslegesen koptatom a klavom..

2020. nov. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
22%
16! Nem az a baja a kérdezőnek, hogy raktáros vagy, hanem hogy munkaidőben a kollégáiddal nem a kvantumfizikáról beszélgetsz, hanem mondjuk a hétvégi buliról. És ezáltal tájékozatlan vagy és semmit nem tudsz a világról. 🙊
2020. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Te mit dolgozol kedves kérdező, hogy ekkora nagy eszetlen király vagy?
2020. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
HÁÁT... Mert szegények csak olyan "sete-suták", vagy mondjuk "egy este nem ment haza az apukájuk".
2020. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!