Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az hogy nem ismerek...

Hogy lehet az hogy nem ismerek ekkora számok mellett egy halottat se?

Figyelt kérdés
A számok napról napra nőnek plusz 100al, 2697 idáig az elhunytak száma, ami azt jelenti hogy egy halottnak élete során legalább 500 ismerőse van aki tud róla ha meghalt. Azaz ennyi halottnak 2697.500, az 1 348 500 embernek kellene ismernie koronavírusban elhunytat. Lélegeztető gépeset sem ismerek. Azaz ha őket is hozzá adjuk, akkor tegyük fel hogy van kB 500 a lélegeztetőgépen, az halottakkal együtt kB 3000szer 500 ami 1 500 000 embernek kellene ismernie elhunytat vagy lélegeztetőgépeset, fura ez. Természetesen nem vagyok vírus tagadó csak hihetetlen. Se én és se az ismerőseim (rokon család szomszéd falu város munkatárs egyéb) nem ismernek se halottat, se lélegeztető gépest. Hogy lehet ez?

2020. nov. 11. 19:12
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
60%
Miért, örülnél ha lenne?
2020. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
68%
Úgy, hogy élnek az országban 10 millióan, te meg csak egy kiscsávó vagy valami kis faluból.
2020. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
44%
Én se vagyok vírus tagadó, de azt viszont határozottan állítom, hogy a számok megvannak hamisítva a szándékos pánikkeltés miatt. Próbálják hülyének nézni az embereket.. Ennyi számmal, mint amit elénk dobnak már minden családban kellene hogy legyen legalább egy hozzátartozó, aztán tessék. Sok helyen sehol semmi.
2020. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
55%
Én meg nem ismerek egy transzfesztitát sem, pedig biztos belőlük is van 3 ezer. Egy 10 milliós országban 3 ezer nem jelenti azt, hogy minden második embernek van ilyen ismerőse.
2020. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
53%

Valószínűleg olyan megyében élsz, ahol kevesebb beteg van, ezért nem jut el a tágabb ismeretségi körödbe sem.


Összehasonlításképpen: vidéken élek (ráadásul covid szempontból az egyik legenyhébb helyen, Hevesben), itt max karanténról tudok vagy gyanúról. A munkám viszont Pesthez köt, már több kollégám is covidos lett, illetve ismerősök ismerősei között már haláleset és lélegeztetőgép is van sajnos.

2020. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
64%
Na azért álljunk már meg egy pillanatra. Honnan veszed, hogy több ezer, több 10 ezer transzfesztita él az országban? Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Minden hülyeséget felhoztok ellenpéldaként, olyat is ami nem illik ide, miközben csak az agyatokat kéne használni és észrevenni mennyire hülyíteni próbál mindenkit a média. Egy szóval se mondta senki, hogy nincs vírus, csak annyit, hogy a számokat a pánikkeltés miatt hamisítják és ahogy látom elég jól megy nekik, mindenki beveszi a baromságot.
2020. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
70%
Én a fővárosban élek, mégsem ismerek nem hogy halottat, lélegeztetőst, még beteget sem..Érdekes.
2020. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
18%
Túl egyszerűnek tartod a matekot. Nyílván nem tanultál. De erre jó példa az aki egy futár cégnél dolgozik és nem érti hova megy évek óta csak attól a futár cégtől naponta 150.000 csomag.
2020. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
70%

A számok nem azt mondják, hogy mindez EGYENLETESEN oszlik el a társadalomban. Van, ahol sűrűbben fordul elő, máshol gyéren. Már csak azért is, mert ahova bekerül egy beteg, az a környezetét fogja összefertőzni, a vírus nem a szomszéd faluba fog átugrani róla, kikerülve a közeli embereket.

(És egyébként én ismerek koronavírusost személyesen, a közvetlen szomszédaink például nemrég lettek pozitívak, pedig egy tök kicsi faluban élek.)

2020. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
51%

"egy halottnak élete során legalább 500 ismerőse van aki tud róla ha meghalt"

De nincs vele kapcsolatban mind az 500 napi szinten.

Gondold végig, hogy hány ismerősöd van, és hogy aki most eszedbe jut, annak tényleg tudod-e, hogy mi van a szüleivel/testvéreivel (akiket szintén ismersz futólag, csak épp eszedbe se jutott felsorolni őket, mert alig egyszer-kétszer találkoztál velük). Simán lehet, hogy van olyan ismerősöd, aki meghalt, vagy lélegeztetőgépen van/volt, csak még nem jutott el hozzád a hír..

2020. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!