Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ciszneműekhez: Ha a nemi...

Ciszneműekhez: Ha a nemi identitásod egyik napról a másikra megváltozna, és lehetőséged lenne, hogy visszaállítsd az eredeti állapotára, mit tennél? Transzneműekhez: Ha lehetőséged lenne rá, melyiket választanád?

Figyelt kérdés
Egy gondolatkísérlet. Mit tennénk egy olyan helyzetben, amikor a nemi identitásunk nem egyezne/ nem egyezik meg a nemünkkel, és lehetőség lenne a nemi identitás és a test megváltoztatására is (de csak az egykre). Mennyire befolyásolja a döntésünket, hogy eddig hogy éltünk? Mit tennél, ha csak egy választásod lehetne?

2020. nov. 13. 14:23
A kérdező szavazást indított:
Az identitásomat szeretném visszakapni (a kettő eddig megegyezett)
A testemet alakítanám az új identitásomhoz (a kettő eddig megegyezett)
Nem zavarna, hogy más a nemem, mint a nemi identitásom (a kettő eddig megegyezett)
Az identitásomat szeretném megváltozttni (a kettő eddig különbözött)
A testemet alakítanám az identitásomhoz (a kettő eddig különbözött)
Nem zavar, hogy más a nemem, mint a nemi identitásom (a kettő eddig is különbözött)
19 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én magamban sokszor elgondolkodom, hogy milyen lehet pasinak lenni, annak ellenére, hogy nő vagyok és annak is érzem magam. Mindig arra jutok, hogy ha egy adott ideig, max egy évig de inkább kevesebb ideig tartana, akkor nagyon élvezném, mármint úgy kipróbálnám. Viszont ha egy nap felébrednék és tudnám, hogy ez örök, akkor elsírnám magam. Mindent megtennék, hogy megváltoztassam a testem.
2020. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet eldönteni amíg nem éled át. Mivel minden műtéttől félek aut mondanám nem vágnék bele nemi átalakitásba. De fene tudja hogy éreznék ebben a szituban. Van ismerősöm aki férdiként született. Lett felesége és gyerek. Majd 32 éves korában kegyetlenül begörcsölt a hasa és nőni kezdtek a mellei. Kiderült petefészkei is vannak amik működésbe léptek. Ma nőkéntvél és Katának hívják. Előtte kétlem, hogy ezen gondolkozott volna.
2020. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én pl. nőként nem élném túl, ha férfivé operálnának.

Nem is értem, hogy hogyan van gusztusuk a férfiaknak kinyalni azokat a fehérfolyásos, hüvelygombás, bűzös pi nákat?!

2020. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igaz!
2020. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én meg úgy vagyok vele, hogy nincs bajom azzal a ténnyel, hogy női testben élek, de szerintem akkor sem érezném magam rosszabbul, ha holnap férfiként ébrednék (max. szokatlan lenne eleinte). Most akkor ciszként kéne válaszolnom?
2020. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5/5 ha nőnek érzed magad, ciszként. ha férfinek, de nem zavar a női tested, akkor transzként.
2020. nov. 13. 17:29
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez identitás kérdése lenne.

Ha egy teljesen más testben ébrednék fel, az inkább olyan érzes lehet, mintha amputálták volna valamelyik végtagomat. A testet érintő nem kívánt, nagyobb változásokat nyilván kíséri egy erős diszkomfort érzés is, hiszen te magad vagy a tested - ha megváltozik az akaratod ellenére, az kb a legdrasztikusabb dolog, ami csak történhet veled.


Átalakító műtéteknek nem látnám értelmét, hiszen sosem adhatnák vissza azt, aki előtte voltam, az egészségemet meg nem akarnám feleslegesen a kukába dobni. Gondolom megpróbálnék az új testemben élni, hozzászokni, akár egy pszichiáter segítségével.


Viszont nem igazán értem, hogy mit értesz identitás alatt sem. Egy személy vagyok kifejlett személyiséggel, gondolatokkal, véleményekkel, ami nem változik meg akkor sem, ha holnap nő helyett férfiként, vagy ha fehérbőrű helyett feketeként ébredek. Szoktam néha olvasni ilyen "női/férfi" identitásokról, de sosem tudtam nagyon mit kezdeni ezzel a gondolattal. Nincs női identitásom, mint ahogy nincs barna hajú identitásom, vagy középmagas identitásom sem. Csak egy ember vagyok, aki női testben élt le 25 évet.

2020. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6

Embernek érzem magam. Az, hogy nő vagyok, nem érzés kérdése számomra, hanem egy biológiai meghatározottság. Nagyjából úgy vagyok vele, mint az előttem szóló.

2020. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7/8:

A kérdésem nem arra vonatkozik, hogy a tested változna meg, hanem a nemi identitásod, amennyiben az eddig megegyezett a biológiai nemeddel (és mit tennél, ha lehetőséged lenne választani).


Illetve ha transznemű vagy (ami alatt azt értem, hogy a biológiai nemed különbözik attól, hogy te milyen neműnek érzed magad), akkor mit választanál, ha tényleg lehetne bármelyiket választani.


A nemi identitás alatt azt értem, hogy milyen neműnek érzed magad. A válaszlehetőségekben az identitás alatt mindig nemi identitást értek.

2020. nov. 13. 18:21
 10/13 A kérdező kommentje:
7 és 8: de elfogadjátok, hogy nők vagytok, azért , mert a biológiai tulajdonságotok nő? (mert ha igen, az alatt én azt értem, hogy a nemi identitásotok megegyezik a nemetekkel) vagy zavar ez a tény titeket, és nem tudjátok elfogadni teljesen? Lehet én is hasonlóra gondolok magammal kapcsolatban, ha jól gondolom, mire gondoltok, és amennyiben olyan neműnek tartjátok magatokat, amilyen nemű a testetek. Azért tartom magam valamilyen neműnek, mert olyan a biológiai felépítésem, és azt el is fogadtam tényként, pont ugyanúgy, ahogy a hajam, vagy szemem színét pl, vagy akár a fajomat, azt, hoyg ember vagyok. A nemi identitás alatt nem feltétlenül valami erős érzést érzek, hanem a tények tudomásulvételét, és az alapján az önazonosságot is (nem biztos, hogy értehtő voltam).
2020. nov. 13. 18:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!