Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érdekel semmilyen...

Miért nem érdekel semmilyen információ?

Figyelt kérdés
Egyik fülemen be, másikon ki. Bármit mondanak nekem. Nem direkt pedig. És mégis, pont nem érdekel, ha valaki beszél hozzám. Tudok valakire pár másodeprecig figyelni, aztán elvarázsolódok. Kikapcsol az agyam, vagy én nemtudom. Elleszek a saját világomban, miközben a másik beszél. Maximum a csajok érdekelnek, ha ők beszélnek, mint egy igazi simp, mindent is megjegyzek. 21 éves szűz fiúként, akinek sosem volt még csak kézfogása sem és a párkapcsolatról is csak hírből hallok. A fiúknál, hát, pont lefosom mit hadarnak, legyen az éppen aktuális legjobb haverom, 2 perc múlva elfelejtem, hogy beszélt-e hozzám valaki vagy nem. Pont emiatt utál meg midnenki, mert senkire sem figyelek. De nem direkt, sőt küzködöm, hogy érdekeljem amiket beszélnek hozzám, meg akarok változni, de amint elkezdenek beszélni... nem létezek a beszélgetés közben. És pár perc után, mondál valamit? Teljesen felejtős vagyok, ha a fejem nem lenne a nyakamhoz rögzítve, azt is elhagynám. Elvagyok a saját világomban, de nem gondolkodom aktívan, hanem így, csurog a nyál a számból, teljesen agyilag zokni vagyok. Ez olyan 5-6 éve van, amikor teljesen kiégtem az életből, mert 110%-on pörögtem nulla pihenéssel a családom maximalista nevelése miatt, mert a 4,9-es átlag is rossznak számított, de az 5.0 is ejnye-bejnye, miért nem csillagos 6-os. Olyan 15 éves korom óta pedig, hát gondolkodni sem tudok. Ami az egyetemen nem igazán jó, mert előadás legelején bealszom, mert megunom a zokniságot. Minden beszédet, ami felém irányul direktbe, kizárok körülöttem. Ez mi?

2020. nov. 14. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, mert pl.: nem alkalmazod a munkádban, stb.
2020. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Agyi szelektàlàs a lenyegtelen infok miatt.

En is hasonlo csak nem ennyire.

Szoval ha visszakerdeznènek hirtelen hogy na mondjam el mit mondott nagy esellyel vissza tudnàm hebegni.


De en is vergödök az olyanok miatt, hogy pl youtuben keptelen vagyok meghallgatni youtubereket vagy elöadàst vagy AMI ÉRDEKEL is pl pozitiv gondolkodasrol szöveges magyaràzo részeket.

A legjobban egyetlen elöadot birok mert ö ertelmesen gyorsan beszél és lényegi infokat, eleinte azt hittem egy tapasztalt férfi aztan meglàttam es egy "kölyök"sràc. El voltam hülve hogy létezhet olyan akinek a szavai befolynak az agyamba es vàlasztekosan folyamatosan tagoltan is tud beszelni es lényegi infokat nyujt.


[link]



De alapvetöen a szomszed a nagyi meg bnö meg online tanulos muszajelöadàsok meg amikor felhivnak és àllni es hallgatni kell, az valami kinzàs.

Egyelöre akikkel ismerkedem okes egyszer beszelék velük telon hogy képben legyenek nem vagyok néma :D, de aztan én fel nem veszem ilyen small talkokhoz. Söt alapvetöen némitva is van a telom.

2020. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!