Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek a kormány rendelet...

Babócika kérdése:

Szerintetek a kormány rendelete a moratóriummal kapcsoladban, érinti azokat a hiteleket, melyeket a faktoring kezel? Gondolok itt az Otp faktoringra, vagy pld az Eos faktoringra. Mert erről egyenlőre semmilyen információ sincs.

Figyelt kérdés

2020. márc. 20. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen, érinti.

De, van információ: MINDEN hitelt érint.

Én is a Faktoringnak fizetek.

2020. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden hitelt érint.
2020. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Most találtam ezzel kapcsolatban kérdéseket pont itt és ott mindenki azt írta, hogy az nem hitel és arra nem vonatkozik. Tegnap hívtam az Eos Faktort, még nem kaptak ezzel kapcsolatban információt.
2020. márc. 20. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A bedolt, behajtasra atadott hitelre mar nem a hitelszerzodes vonatkozik. (Pont azert, mert az ott leirt visszafizetesi kotelezettseget megszegted.)


Ha at lett adva faktoringnak, akkor mar plane nem, hisz az eredeti szerzodest masik ceggel kototted, nem is a behajto ceggel.


Tehat a behajtas NEM hitel. Innentol kezdve nem is ervenyes ra a moratorum. Ahogy pl a lakaskasszara sem (hacsak nem vettel fel hitelt mar toluk), mert az meg megtakaritasnak szamit, hiba automatikusan vonnak ott is.

2020. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, hiába pontoztál le.

Azokra is vonatkozni fog.

Attól, hogy át lett adva nekik, még ugyanúgy KÖLCSÖNSZERZŐDÉS. Van futamidő, havi törlesztőrészlet.

És kicsit mögé kéne nézni a dolgoknak: azoknak a hitele került faktoringhoz, akik eredetileg valamiért nem tudták fizetni. Tehát akik már egyszer nehéz helyzetbe kerültek, fizetésképtelenné váltak.

Sokan vannak. Ha az állam most épp őket szivatná meg, és épp az ő hitelüket nem engedné csúsztatni, az katasztrofális következményekkel járna: ahogy 10 éve láttuk, emberek lennének öngyilkosok, kerülnének utcára, holott nekik is csak erre a pár hónap csúsztatásra van szükségük, mint a többi, rendes banki hitelesnek.


Szóval megtennéd, hogy az állításodat alá is támasztod valamivel, hiteles információval?

Mert az, hogy szerinted így lesz, az minden, csak nem mérvadó.

2020. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ahogy pl a lakaskasszara sem (hacsak nem vettel fel hitelt mar toluk), mert az meg megtakaritasnak szamit, hiba automatikusan vonnak ott is."


Automatikusan csak akkor vonják ha úgy kéred. Egyébként az egy megtakarítás és így különösebb gond nélkül megteheted, hogy nem fizeted. (Nyilván akkor a be nem fizetett pénzre nem kapsz állami támogatást, de semmi egyéb következmény.)

2020. márc. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MancsWolf ***** válasza:
Megkérdeztem. Behajtócégekre NEM vonatkozik a moratórium. Csak hitelekre és kölcsönre. OTP faktoring már az otp által adott és nemfizetés miatt MEGSZŰNT hiteleket kezeli és hajtja be. Benne van a rendeletben hogy a 2020.03.18 előtt kötött és élő szerződésekre vonatkozik. Behajtásra és végrehajtásra nem.
2020. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is írtam nekik.


Lepontozhatsz újra, nem érdekel, mert neked ebben van örömöd, de ettől nem vagy több.


A faktoringgal is kötsz egy ÚJ KÖLCSÖNSZERZŐDÉST!


A bedőlt hiteledet a faktoring megveszi.

Neki is x millióval tartozol, és ő felajánl rá egy konstrukciót, illetve vele együtt alkotjátok meg.

Az is egy kölcsönszerződés, csak átkerül máshoz.

Nekem van ilyen hitelem, annyira jó lenne, ha nem az okoskodna, akinek nincs.

2020. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Okoskónak és lepontozónak: megjött a hivatalos levél az OTP faktoringtól, hogy azokat a szerződéseket is ÉRINTI, és lehet élni a szüneteltetéssel.

Érdemes volt lepontozni meg játszani az eszed, mikor nem értesz a dologhoz?

Terjeszted itt a hülyeséget, de minek?

2020. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MancsWolf ***** válasza:
Speciel én az égvilágon senkit nem pontoztam le. És felhívtam mégegyszer OTP faktoringot. Kézséggel elmondta az úr hogy NEM mindegyiket érinti. Attól függ kj hogy állapodott meg velük. Nem mkndegyik részletfizetés minősül kölcsönnek.Lehet itt hülyének nézni a másikat, tények azok tények. Aki érintett hívja fel őket és megtudja saját esetében mi a helyzet. Ennyi.
2020. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!