Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ókori és középkori Európa...

Az ókori és középkori Európa embere jellemzően jobb/fejlettebb erkölccsel rendelkezett, mint a modern kori?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 22:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

#10 vagyok


És a mai emberek közt nem ismersz mélységesen hívőket? Már ha neked ennyi elég a pozitív jellemhez...

2020. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

22:51 kérdező:


Igen, és Isten nevében milliókat mészároltak le. Micsoda erkölcsi mintapéldányok voltak ezek a középkoriak. :D

2020. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy nincs igazatok.

Engem csupán az fogott meg (ami a kérdést illeti), hogy sokan egyszerűbbek voltak. Dolgoztak, hittek, jobban fel tudták dolgozni a halál tényét (fejlettebb volt a "halálkultúrájuk".) Alaposabban megélték/átélték a dolgok menetét/rendjét, mint manapság az emberek. Stb.

2020. nov. 14. 23:05
 14/25 A kérdező kommentje:
+ Odavagyok ezért a két történelmi időszakért.
2020. nov. 14. 23:08
 15/25 anonim ***** válasza:
91%
Manapság is léteznek egész fejlett halálkultúrák, elmaradottabb országokban, ahol magas a halálozási arány. Amiket írtál inkább életkörülmények, mintsem az emberek jelleme.
2020. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

a középkorban pápai áldással mentek tömeggyilkolni a szentföldre.

a rómaiak rabszolgát tartottak,gladiátor viadal stb.

a vikingeknél meg az volt a poén,hogy az elfoglalt faluban összegyűjtött kisbabákat ki bírja ketté vágni mikor feldobta a levegőbe a másik.

vadállatok voltak erkölcsileg.

2020. nov. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

A halálkultusz azért volt, mert jött egy járvány (tudom, most is van, de akkor sokkal rosszabb volt a helyzet), és a fél falu kihalt. Lehet, hogy egy családban volt 8 gyerek, de csak 3 élte meg a 18. szülinapját. Ha a halál mindennapos volt, persze, hogy rengeteget kellett vele foglalkozni. Az átlag születéskor várható élettartam valami 30 év körül mozgott. Ma már tök természetes, hogy van szervátültetés, a cukorbetegek kapnak inzulint és némelyik rákfajtából is ki tudnak gyógyítani.


Na meg sok mindent nem tudunk, mi zajlott akkor. Manapság azért látod erkölcstelenebbnek az embereket, mert akár az internetre is kirakják, hogyan itták részegre magukat. Régen sem volt ez ritka, csak akkor még nem volt net, így feledésbe merült.


Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, örülök, hogy nem akkor éltem, főleg így, hogy nő vagyok:

[link]

2020. nov. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

0:11

Valóban, a pestis (Fekete halál) például nagyon kegyetlen egy járvány volt:

https://www.youtube.com/watch?v=Qw2OBCfXsEo

(Főleg 5:35-től...)

2020. nov. 15. 00:20
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

Be kell vallanom eléggé forgattam a szemeimet a kérdést és a válaszaidat olvasva, de aztán megemlítetted a halálkultúrát. Ebben egyetértek veled (noha szerintem ez nem erkölcsi kérdés), a modern orvostudománnyal a halálkultúránk hanyatlásnak indult és a többség nem egészséges módon áll hozzá a kérdéshez.

Épp a témában olvasok egy könyvet, Atul Gawande: Being Mortal: Medicine and What Matters in the End. Sok idős és beteg embernek megnyomorítjuk az élete legvégét azzal, hogy foggal körömmel küzdünk az életbenmaradásért, amikor már nincs értelme, ahelyett, hogy békésen elbúcsúznánk az élettől.


Erkölcs és szexualitás témában rám nagy hatással volt egy másik könyv is, Szenti Tibor: Feudalizmuskori (1723-1843) szexuális büntetőperek. Ráébresztett, hogy bizony régen is csak emberek éltek, akik ugyanúgy álltak hozzá a szexhez, mint mi.

2020. nov. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
attol meg nem automatikusan erkolcsos valaki mert hivo...
2020. nov. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!