Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Cipősdoboz akcióról mi a...

Cipősdoboz akcióról mi a véleményetek? Készítetek?

Figyelt kérdés

Mennyire nyúlnak hozzá a dobozok tartalmához?


Idén én is szeretnék készíteni egy csomagot, de pár kétely felmerült bennem.

Mivel írják, hogy nem kell lezárni a dobozokat az ellenőrzés miatt, így könnyen szétoszthatják a dobozok tartalmát

Pl. Vesznek ki belőle dolgokat és más egyéb értéktelenebb dologgal töltik fel, ami szerintük jobb lenne. A kivett dolgokat pedig egy másik csomagba teszik át.

Én egy konkrét csomagot szeretnék leadni, amihez nem nyúlnak hozzá.

Van sok drágább, márkás vadi új cuccom, amiket kb. 15 évesen kaptam, de sose hordtam, rajtuk van címke is, de már kinőttem. Illetve parfümök, amiből egy - két fújás hiányzik csak, új torna zsák, mintás előlapú füzetek, bontatlan tudományos számológép, szintén ajándékba kapott kozmetikai csomagokból olyan márkájú sprayk, dezodorok, hajápolási cuccok, krémek, amiket nem használok, karkötők, nyakláncok.

Meg még vennék bele pár édességet.

Szerintem egy hasonló korú rászoruló srác tök örülne egy ilyen csomag, de úgy szeretném, ha az egészet egyedül ő kapná meg.


Elnézést kérek, ha bárkit is megbántok a bizalmatlanságommal, de ez egy nagyobb értékű ajándékcsomag lenne



2020. nov. 15. 18:55
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éve voltam szegény kisgyerek és kaptam ilyen ajándékot. Az enyémben szemét volt. Csomagolás nélküli szappan, egy törött filctoll kupak nélkül, szakadt képregény, olyan képeslap, ami tele volt firkálva. Összeszorul a torkom, amikor olvasom a felhívást és eszembe jut az emlék. Remélem, hogy 25 év alatt azért jobbra fordult ez a tevékenység is, de szerintem ha biztos akarsz lenni a dolgodban, személyesen adj ajándékot, konkrét kisgyereknek.
2020. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem tényleg csak ellenőrzik, talán azért hogy senki ne járjon úgy mint az egyes. Meg hogy nehogy valami elmebeteg szexjátékot meg bicskát tegyen bele.

Szerintem ha adsz akkor ne ezért vagy azért adj, én ha adok akkor teljesen mindegy hogy egy gyerek részesül az adományomból, vagy több is kap belőle. Sőt, örülök ha minél többnek tudok segíteni. Onnantól hogy én odaadtam, nem érdekel hogy egy kapja meg mindet vagy többen kapnak belőle egy-egy dolgot, onnantól nem én rendelkezek azok felett a tárgyak felett.

2020. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sajnos nincs ebben bizalmam.

Én inkább tartós élelmiszert szoktam leadni, amikor a boltban gyűjtik őket, bár simán lehet, hogy azt is lenyúlják, de az annyira nem vág földhöz, ha "ellopnak" 1 kg cukrot (csak egy példa), és akinek tényleg annyira kell, ez is könnyebbség, már ha tényleg megkapja.

Rosszabbul érintene, ha tervezgetnék, csinosítgatnám stb., aztán szétszednék vagy lesajnálnák.

2020. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként el lehet menni hozzájuk önkénteskedni, akár egy napra, ami tök jó móka és tanulságos. Szerintem aki személyesen megnézi magának és besegít, annak utána nem maradnak kétségei.

Bár most a vírushelyzet miatt nem tudom hogy megy, de gondolom ugyanúgy megy minden, csak maszkkal.

2020. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos egyik jótékonysági cégben sem bízok, eddig 2-ben személyesen csalódtam, de többről is olvasni, hogy nem jutnak el az adományok a rászorulókhoz.


Egyet leírok:

Egy haverom szomszédja aki egy ilyen cégnél dolgozik a fél utcának szolgáltatja a kenyérkészletet (olcsón eladja nekik), amit persze ingyen adnak a cégnek a hajléktalanok/rászorulók részére.


Szerintem az a legjobb, ha személyesen keresel fel valakit ilyen célra, akkor nem a közvetítőn múlik, hogy eléri-e célját az ajándék.

2020. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer szakközépben gyűjtöttünk karácsonyi ajándékokat, gogy elvisszük egy fogyatékkal élők nappali intézetébe. Sok szép dolgot sikerült össze szedni, volt köztük egy fa hintaló is. Az osztályfőnök pedig oda adta egy másik tanárnak. Persze visszakértük. Nagyon dühösek voltunk.
2020. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban elkerülhetetlen, hogy átnézzék a csomagokat bizonyos beteglelkű emberek miatt, mert sajnos volt rá példa, hogy emberi ürülék, penészes kenyérdarab, bogarak, vagy éppen patkánytetem került bele. Emiatt az ellenőrzést nem tartom rossz dolognak.

Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy ha rendben találnak egy csomagot, akkor nem nyúlnak bele, nem rakosgatnak ki-be semmit benne. Persze ez a dolgozók jóindulatán is múlik.

2020. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Jézuska Járatnak szeretek adományozni, így biztosan azt kapja meg az ajándékát, akinek szánom és azt kap, amit szeretne. A szervezők is nagyon szimpatikusak, és szokott lenni élő közvetítés is az ajándékok kiosztásáról :)
2020. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!