Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "felejt el" mindent? (B...

Miért "felejt el" mindent? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek megérteni, mert fogalmam sincs, miért lehet ez! Véleményeket, tapasztalatokat várok.

Szóval én elég sokat beszélek, viszont, ha más beszél hozzám, mindig figyelmesen hallgatom, és mindenre emlékszem, amit mondanak nekem. Van egy (pontosabban 2, de egyikük nem olyan súlyos) barátom, aki szinte szó szerint semmire. Én vagyok fura és ez általános? Ha nem, akkor mitől lehet? Érdektelenség, vagy valami betegség, vagy mi? Példa: Megkérdezi,Ő (tehát feltételezem,hogy érdekli), hogy dolgozom-e holnap. Mondom nem, szabadnapos vagyok. És mit tervezek? Elmondom. Ez mondjuk este 10-kor zajlik. Másnap reggel írok neki, és megkérdezi: Te hogyhogy nem dolgozol?😧Vagy: Ma bizonyos okból korábban kellett kelnem,mint máskor. Tudta az okát, hiszen eleget pufogtam miatta. Az okhoz elő is kellett készülni, tehát tegnap akármikor írt, mindig úgy reagáltam,hogy készülök a mai dologra. Ma korán reggeli reakciója: Te már ébren? Ilyen korán?😧

Ez nem ritka, hanem mindennapos dolog. Én ilyenkor nem hisztizek, csak annyit mondok, hát, tegnap mondtam. Ő viszont általában halálosan megsértődik, mégis honnan kéne tudnia?🤷 Ismertek ilyeneket? Ez az általános, és nekem van valami "szupermemóriám", vagy az a normális, ha valamit 20x mondtak az embernek(mindegy,milyen jelentéktelen dolog), legalább másnap még emlékszik rá?



2020. nov. 19. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ember azt jegyez meg, amit akar. Tehát érdektelenség van mögötte.

Volt olyan ember, aki elmondott nekem egy történetet SOKSZOR. És az utolsó alkalmak egyikén hozzá tette: lehet, hogy mondtam már ezt a történetet. Ilyenkor az illető NEM velem, hanem hozzám beszélt. Nem az volt a célja a beszédjének, hogy válaszoljak valamit rá, hanem az, hogy megossza. Egyáltalán nem érdekelte, hogy mit reagálok rá.

Gondolj bele! Van egy ellentétes nemű személy, aki szimpatikus neked. Hát nemde odafigyelsz minden szavára??

Az elme kiszűri a nem hasznos dolgokat.

A hasznosakat pedig megjegyzi.

Tehát a kérdés az, hogy kinek mi a hasznos.

Ebben az esetben amit akkor beszéltetek, nem volt hasznos a másiknak.

Sokszor csak illemből vagy nyomás hatására kérdez az ember.

2020. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pont így gondolom én is. Azonban egy olyan emberről van szó, aki azt is hazugságnak tartja, ha nem veszi fel szabi alatt a magán telefonját munka miatt. Mert jaj, mi van, ha megkérdezik, miért nem veszem fel? Wtf?! Mert egyéb elfoglaltságom volt, hisz szabin vagyok?🤔

Szóval azt tudja, hogy nem kelek korán, hisz meglepődött. Ebből én arra gondolnék, hogy valami számára fontos dolog miatt, tehát biztos mondta. Ösztönösen azon gondolkodnék, hogy mit mondott.(Ha semmi nem rémlene, akár meg 5centit is visszagörgetnék és látnám, de ez már csak az én elvetemültségem.)De ha nem jut eszembe, akkor a meglepettségem se fejezném ki, inkább nem szólnék semmit. Cikinek érezném, ha ez már a héten mondjuk az 5. Miért "buktatnám le" magam? A másik, hogy ha nekem mondjuk mondja a barátnőm, hogy holnap szülőire megy, az nekem nem fontos információ. Mégse tudom elfelejteni, mert egyszer hallottam, és pár óra alatt nem törlődik. Emiatt nem tudom elképzelni, hogy valaki semmire nem emlékszik. Sokszor azon gondolkodom, hogy direkt csinálja. Emlékszik, csak valamiért ezzel szórakozik.🤷(Természetesen nem arra gondolok, hogy valaki nem emlékszik egy sztorim minden részletére. Az normális.)

2020. nov. 19. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy érdektelenség. Lehet, hogy ennyire rossz a memóriaja. Én is ilyen vágyok sajnos.
2020. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3! Te hogy reagálász, ha szólnak, hogy tegnap mondták? Megsértődsz? Kikéred magadnak, hogy neked ezt tudnod kéne? Vagy elismered, hogy nem emlékszel, mert rossz a memóriád?
2020. nov. 23. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Akár depressziós is lehet
2020. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehetne, de nem hiszem. Más depressziós tünetei nincs. Én voltam 2x. Elég jól felismerhető. Meg egész életében?
2020. nov. 24. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tudhatom, hogy miért van ez, ez csak egy volt a kalapból. Megtudni nem fogod, ha eltudod fogadni azt, hogy ilyen akkor oké, ha nem, az már más kérdés.
2020. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze, köszönöm a válaszod. Nem is azt várom, hogy valaki megmondja, hisz nem is ismeritek. Csak az érdekel, mennyire gyakori, és aki ismer ilyet, mit gondol, mitől van. Jöhet olyan válasz, amire én nem is gondoltam, pedig lehet, hogy az. A depresszió is ilyen volt, bennem fel se merült, de akár lehetne az is. Más okból kizártam.
2020. nov. 24. 14:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Én emlékszem.
2020. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

próbáld elolvasni a 2-es válaszodat.

kegyetlen unalmas. én nem jutottam a végére.

ha így beszélsz akkor senki se képes rád odafigyelni, csak hallják, hogy zümmögsz.

2020. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!