Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "felejt el" mindent? (B...

Miért "felejt el" mindent? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek megérteni, mert fogalmam sincs, miért lehet ez! Véleményeket, tapasztalatokat várok.

Szóval én elég sokat beszélek, viszont, ha más beszél hozzám, mindig figyelmesen hallgatom, és mindenre emlékszem, amit mondanak nekem. Van egy (pontosabban 2, de egyikük nem olyan súlyos) barátom, aki szinte szó szerint semmire. Én vagyok fura és ez általános? Ha nem, akkor mitől lehet? Érdektelenség, vagy valami betegség, vagy mi? Példa: Megkérdezi,Ő (tehát feltételezem,hogy érdekli), hogy dolgozom-e holnap. Mondom nem, szabadnapos vagyok. És mit tervezek? Elmondom. Ez mondjuk este 10-kor zajlik. Másnap reggel írok neki, és megkérdezi: Te hogyhogy nem dolgozol?😧Vagy: Ma bizonyos okból korábban kellett kelnem,mint máskor. Tudta az okát, hiszen eleget pufogtam miatta. Az okhoz elő is kellett készülni, tehát tegnap akármikor írt, mindig úgy reagáltam,hogy készülök a mai dologra. Ma korán reggeli reakciója: Te már ébren? Ilyen korán?😧

Ez nem ritka, hanem mindennapos dolog. Én ilyenkor nem hisztizek, csak annyit mondok, hát, tegnap mondtam. Ő viszont általában halálosan megsértődik, mégis honnan kéne tudnia?🤷 Ismertek ilyeneket? Ez az általános, és nekem van valami "szupermemóriám", vagy az a normális, ha valamit 20x mondtak az embernek(mindegy,milyen jelentéktelen dolog), legalább másnap még emlékszik rá?



2020. nov. 19. 11:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%

#10-es válasza pedig, ha kegyetlen unalmas minek olvasod el? Ki kényszerített rá? És a válaszra?

Ez is lehet akár a kérdésedben megjelenő személlyel. Hogy nem tudja azt mondani, ha nem érdekel akkor nem foglalkozok vele, nem terhelem feleslegesen az agyamat olyannal, amivel nem akarom, nem meri kimondani, inkább terheli magát, ha terheli akarja magát, hát akkor terhelje, kit érdekel? Az Ő dolga, tehát, vondd le a tanulságot kérdező. Ha Őt untatja Ő lépjen, tehát, nem a te dolgod, ha zavarja Őt akkor változtasson Ő.


Ne agyalj ilyeneken, mert be is lehet kattani ettől, ha mindent megszeretnél magyarázni, főleg úgy, hogy fogalmad sincs a valós okról. :D

2020. nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#10! Látom, a kérdést se olvastad el😉 Tényleg, miért érzed, hogy muszáj válaszolnod? Szó sem volt zümmögésről. Írásban kérdezi, dolgozom-e holnap. Válasz: Nem, szabadnapos vagyok. Tényleg nagyon kimerítő lehet elolvasni, ha már megkérdezi 🙄

#11! Köszönöm, igazad van. Az a baj, hogy nem az ő agyát terheli, hisz ő oda se figyel, vagy elfelejti. Hanem az enyémet, amikor huszadszorra kérdezi meg ugyanazt, és ha véletlenül megemlítem, hogy már mondtam (19x), akkor nekem támad, mintha megöltem volna az anyját. Próbálok majd változtatni pl.másodszorra egyszerűen nem válaszolok. Legalább kiderül, hogy egyáltalán észreveszi-e.😀

2020. nov. 25. 11:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!