Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire antiszoci már? A vírus ezzé tett. (bővebb lent.)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos amióta van ez a koronavírus azóta teljesen antiszociális lettem (társaság kerülő), ennek az az egyszerű oka, hogy anyának volt kezelése és az onkológusa azt mondta hogy veszélyes lenne, ha elkapná és mindent megpróbáltunk megtenni, hogy ez ne történjen meg.

Ez volt márciusban, de azóta nem lenne rá veszélyes a vírus, de én sajnos teljesen antiszoci lettem, pl boltba sem esik jól elmenni, nem szeretek emberekkel találkozni, köszönni stb...

Sajnos ki is alakult nálam egy nagyobb önbizalom hiány, eddig is volt de most már olyan szinten nincs, hogy konkrétan mindent amit csinálok gáznak tartok..viselkedésem,kinézetem,stb stb...

Engem apám elhagyott, lehet, hogy ebből is adódik egy kis önbizalom hiány, plusz a vírus óta hogy itt élek szinte a négy fal között ez még súlyosabb lett... :/

Teljesen bele vagyok veszve ebbe a folytonos kézfertőtlenítésbe, stb.. már nem tudom mit csináljak magammal, de a legjobban az zavar, hogy abszolút nem szeretek emberekkel összefutni/találkozni, utcára menni...

Valaki volt már hasonló helyzetbe, esetleg valami tanács?:(

Előre is köszönöm!



2020. nov. 24. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A rendszer elérte a célját.
2020. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresd az emberek társaságát a régi barátokét főleg. Én is voltam teljesen magányos, felhívtam az általános iskolás legjobb barátom 1órát telefonáltunk 5év után... Meghívott,söröztünk, bemutatott a barátainak befogadtak és azóta minddn jobb lett.
2020. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbálom, de az a baj, hogy egyáltalán nincs semmi témám , tehát semmiről nem lehet velem beszélgetni, nem tudok mit hozzászólni a dolgokhoz, nincs témám.:(
2020. nov. 24. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok évet éltem le így középsuliban, hogy egyáltalán nem volt kedvem az emberekhez. Nálam ez normális volt valamennyire, nem kellett hozzá vírus.


Mivel keveset mész emberek közé, a komfortzónád beszűkült. Addig valami nagyobb emberek közti esemény okozott komfortzónán kívüli élményt, de most már annyira eltávolodtál az emberektől, hogy a legkisebb is ilyen önmegkérdőjelezést okozhat. Olyan, mint a tolerancia mondjuk a drogoknál. Ha sokat használod, nem lesz hatása, de ha abbahagyod, utána egy kevés kábszer is jól meg tud ütni.


Ez egy lehetőség neked arra, hogy foglalkozz az érzéseiddel, kérdéseket tegyél fel magadnak és megismerd magad. Mi van akkor, amikor találkozol az emberekkel? Mit tapasztalsz? Mi a rossz benne? Hisz nem ártanak neked semmivel sem. Rádnéznek, köszönsz. Miért nem bízol magadban és a viselkedésben? Mi az, amit máshogy csinálsz, mint a többi ember, és olyan lenne, hogy kínosan kéne érezned magad miatta? Tényleg kínosan kéne érezned miatta?


Ha az érzéseid nem tudod kezelni, akkor nem csak menni kell tovább és átvészelni valahogy, hanem foglalkozni kell velük. Ezt valszeg senki nem tanítja neked, mert senki sem csinálja.


"Meghívott,söröztünk, bemutatott a barátainak befogadtak és azóta minddn jobb lett."

Ez csak egy véletlenszerű eset valakivel. Mi van, ha téged nem fog senki felkarolni és elterelni a figyelmed a problémáidról? Meg kell őket oldani.


Ha akarod, privátban írok magamról, én milyen voltam, s mikre jöttem rá magammal kapcsolatban ebben a témában, és most mit érzek és hogyan viselkedem az emberekkel.

2020. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat vagy egyedül és ez kihat most már az életedre. Nem jársz sehova mert nincs téma? Én voltam így de igazság az, hogy nem is akartam el menni és nem akartam senkivel beszélgetni. A vírus nem dominál hanem az akarat és, hogy elégedett légy magaddal.
2020. nov. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos megértem én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Próbálj meg heti egyszer kimozdulni, boltba sétálni valahova. Kitartást:(
2020. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!