Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó a személyiségtípus...

Miért jó a személyiségtípus kiderítése?

Figyelt kérdés

Mire megyek vele ha én tudom pl. hogy szangvinikus vagyok vagy épp flegmatikus vagy befelé forduló.


Józsit nem fogja érdekelni, hogy én flegmatikus vagyok mert úgyis úgy viselkedik velem ahogy akar.


Tudom hogy önismeret,de általában mindig letudják az emberek annyival, hogy " jó hát a Gizike félénk meg sértődékeny, érzékeny a kis lelke... A Pista meg " hát egoista f.. veri a nyálát folyton... Majd elkenik neki a száját ha emberére talál "


Akkor mi értelme az egésznek hiszen a csapból is az folyik h " fogadd el önmagad" a Pista elfogadja magát egoistának hiszen ő se fog változni.



2020. nov. 26. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha valami nem tetszik magadban, azon tudsz változtatni, erre jó. Hogy tudjon úgy viselkedni valaki, hogy kellemesebb lehessen a társasága, empatikusabb tudjon lenni egy beszélgetésben. A saját életében elkövetett hibái lehet ugyanabból a tulajdonságából erednek. Lehet azért van pl egy rossz kapcsolatban, mert ilyen viselkedési mintákat sajátított el, ezen tudjon változtatni és ilyesmik.
2020. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert mindegyiknek van jó és rossz oldala.


Könnyebb úgy továbbtanulni, munkát választani, ha tudod, hogy neked mely terület az erősséged például.

2020. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Csak a fő kérdésre válaszolva: mert ha ismered, akkor hellyel közel tudod, mire számíthatsz a másikra vonatkozóan...
2020. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Önmagad elfogadása csak a kiindulópont, nem a végcél.

A szülők is elfogadják a gyerekeiket, a hibáikkal (illetve az életkorukból adódó korlátokkal) együtt, mégsem nyugodnak bele abba, hogy mindörökké olyanok is maradnak.


Aki önfelmentésre használja az önismeretet, az nagyon félreértett valamit.

2020. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!