Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az MBTI-elméletről?

Figyelt kérdés

Azt mondják, az "ellentétes előjelű" funkciók kiegészítik egymást, tehát pl. egy INTJ-hez (Ni-Te-Fi-Se) egy ENTP (Ne-Ti-Fe-Si) illik legjobban.


Ez alapján hozzám, INFP-hez egy ENFJ passzolna, de a valóságban, hogy a legtöbb ENFJ bizonyos tulajdonságai kifejezetten idegesítenek, nem érzem, hogy ők lennének az ideális lelki társak számomra. Igaz, van olyan ENFJ közszereplő, akire felnézek, de az más, magánéletben vele se jönnék ki annyira jól.


Neked mi a típusod, illetve az árnyékod, és milyen érzéseid vannak utóbbival kapcsolatban?



2020. nov. 11. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Bro wtf
2020. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Az MBTI csak egy irányvonal, hogy körülbelül megértsd a személyiséged működését. Nem hiszem, hogy erre kéne hagyatkozni társkeresés szempontjából.

Én úgy tapasztaltam, hogy azokkal értem meg magam legjobban akik az első két kognitív funkcióban egyeznek az enyémmel.

Én is INFP vagyok, azokkal jövök ki jól akik szintén introvertáltak és intuitívak. Legjobb barátnőm INFJ, párom INTJ. Az extrovertáltakkal nem jövök ki jól.

2020. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Nem érzek lófszt se
2020. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy egy minden téren más, különböző emberrel olyan jól működne egy kapcsolat, legalábbis nálam biztos nem.
2020. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is INFP vagyok, párom pedig ENFJ. Más ENFJ típusú emberekkel amúgy én sem jöttem ki túl jól, ő a kivétel. Nem azon a pár betűn fog múlni, hogy működik-e egy kapcsolat.
2020. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

INTJ vagyok. Nem hiszem, hogy ENTP illene hozzám. Nem bírom az extrókat. Kis ideig jó pörögni, de aztán nekem pihenő kell. INFP-kkel jöttem ki mindig nagyon jól, és ők vonzódtak hozzám. INFJ INTJ-ket szintén imádom.


Az INFJ-k olyan higgadt, rejtélyes, érett embernek tűntek nekem. Az INTJ-k pedig csak szimplán iszonyat királyak, bár lelombozott olykor, hogy nem vagyok annyira különleges, mert mások pont ugyanolyanok mint én, pont ugyanannyira meglátják a lényeget, annyira ambíciózusak, annyira jó a beszélőkéjük.


Amikor INFP-vel voltam kapcsolatba, akkor ő neki én stabilitást, józanságot és tervezettséget adtam neki, ő pedig nekem lazulást, spontaneitást és érzelmeskedést. Nagyon összeillettünk. Ő engem határozottnak és erősnek látott, én őt aranyosnak és gyengédnek.


Ami nagyon furcsa volt nekem, hogy az ISFJ-kkel mennyire jól kijövök. Én vagyok a domináns, én beszélek többet, az én megfigyeléseimet darálom, ők pedig csak hallgatnak, támogatnak és élvezik, hogy támogathatnak. Olyan velük beszélni, mintha bármit mondhatnék és csinálhatnék, érzem belőlük, hogy csak jót akarnak.

2020. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6os, a harmadik bekezdésedben teljesen az én párkapcsolatomat írtad le :D (2es vagyok)
2020. nov. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szuper. Remélem boldogok vagytok.
2020. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
6-os, no, ezt érdekes volt olvasni, mert én meg INTJ-kkel jövök ki igen jól általában. Lehet ez valami általános dolog, hogy INFP-INTJ kölcsönösen bírják egymást? :))
2020. nov. 12. 01:15
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Nagyon összeillenek. Ellentétesek, de mégis olyan dolgok pedig egyeznek bennük, amikkel megértik egymást egy mélyebb szinten, és megértik azt is hogy miben ellentétesek.


Emlékszem, nagyon sok vicces vitám volt az exemmel. Ő mindent mindig lekésett, én pedig mindig 10 perccel előtt ott voltam. Volt olyan, hogy egymás után KÉT BUSZT késtünk le miatta. Nem tudom, hogy, de nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik. Ha már az elsőt lekéssük, akkor a másodiknál hogy nem készül el teljesen időben, hogy azt már biztosan ne késsük le? :D


Amikor együtt éltünk, mindenét szétdobálta. Csak sétált a szobában, ahh, melege van - ledobja a földre csak úgy. Mivel megbeszéltük, hogy a rendet szeretjük mindketten, ezért rendet tartunk a házban. Mondtam neki, ne dobálja szét, mondta, oké. Másnap, mikor elindult a suliba reggel, én otthon maradtam, akkor úgy keltem fel hogy minden szét volt dobálva. Lefotóztam neki egyesével és elküldtem messengeren - nézd, megint rumlit hagytál. Azt mondta rá: Jajj nem tudtam hogy ez rumli. :D

Meghaltam. Ezek a kapcsolatok nagyon sokat fejlesztenek, mert ami neked jelent valamit, azt a másik teljesen máshogy látja, és a részletekig meg kell beszélnetek, és megértőnek kell lenni.


Bár nem tudom, az INTJ nem tűnik túl hidegnek? Mert az INFPK teli vannak érzésekkel, de az INTJ eléggé zárkózott.

2020. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!