Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a dolgok, jellemvonás...

Mik azok a dolgok, jellemvonások, gondolatok, amiket mire felnő az ember igen jó, ha elsajátít?

Figyelt kérdés

Teljesen vegye meglátások jöhetnek az élet MINDEN területéről!

Abból kéne kiindulni, hogy mit tud egy felnőtt, amit egy gyerek nem. És akkor már meg is vannak. Különféle életben lévő emberek különféle dolgokat látnak meg, ezért kérem a segítségeteket.

Nem gyereknevelésről van szó. Felnőtt létemre látom, hogy nagyon sok mindent nem tanítottak meg (se szüleim, se az iskola) és nem tanultam meg. Kívánnék minél több területen fejlődni.


Példák:

- tudatosan bánni a pénzzel

- bátorság idegen környezetben

- tudni, ha van egy dolog, amit hivatalosan kell elintézni azt hol és hogyan kell

- elfogadni tudni, hogy a világ úgy működik, ahogyan

- főzni, sütni tudni

- emberismeret (mire számíts, hogy ne érjen sokként, bántásként valami)

- otthon lenni a munka világában (mivel dolgoznak a különféle szakmában dogozók)

- hogyan ne kerítse hatalmába magát a média = gondolkozás

- hogyan viselkedjen az ember férfiként (pl. mit tegyen, ha verekedés van járművön) vagy nőként és hogyan ne

stb. stb. stb. stb. stb.


Tehát látjátok, hogy valóban mindenfélék érdekelnek.

A vallási területet hagyjátok ki!


Jöhetnek youtube videók, felhasználók, cikkek, blogok is!



2020. nov. 28. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Képesség az önellátásra.

Objektivitás.

Tisztesség.

2020. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Pl.: Nincs olyan, hogy vki jó, akkor megerdemel ezt vagy azt az életben, vagy forditva, hogy aki rossz, az majd pórul jàr (sok mese is arra tanit, jo tett helyébe jot vàrj, az ovik, iskola meg, ha rossz voltàl, akkor sarokban àllàs stb)Viszont nincsenek az életnek ilyen igazsàgai. Söt a tendencia pont az, hogy a jók szívnak csak mindig.


Nem a szeretet az elsö, mert az életbenmaradàshoz az böven kevés lesz, mikor éhezel.


Pozitiv hozzáállás mindenhez. Ne padlot fogj, hanem lehetöségeket keress a bajban.


Csak az tud szeretni mást, aki önmagàt szereti. Aki csak sajàt magànak sem nyújt semmit, az màsnak sem fog tudni semmit.



Habàr ilyeneket nem szóból tanul meg az ember, hanem több éves/évtizedes hosszu folyamat, mire beépülnek a központi tudattalan/ösztönszintű életvezetésbe és legtöbbeknél a tévhitek irányitanak.

2020. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jellemvonások? Az első válaszoló utolsó kettőjével nagyon is egyetértek. Objektivitás kell, bár ha túlzottan objektív vagy, akkor azzal könnyedén kiütheted a tisztességet, ugyanis a logika olykor mást diktál, mint az érzelmek, márpedig a tisztességről elmondható, hogy érzelmi alapú. De igen, az objektivitásban kiegyezhetünk (csak mértékkel). Számomra pedig a tisztesség is fontos, elvégre nem vagyok full robot.

Találékonyság, tájékozódóképesség - legyél képes magadtól utánanézni dolgoknak, amiben nem vagy biztos, találd meg amire szükséged van, tudj eligazodni az életben vagy akár egy városban, ne tévedj el. Tudd mikor kell segítséget kérned és csak akkor kérj, ha nincs más megoldás. Ezzel önellátóbb leszel, ami hasznos tud lenni, kevésbé függsz másoktól.

Határozottság, tudatosság - ha határozott vagy és tudod mit akarsz, akkor idegen környezetben sem leszel elveszett.

Önkritika - ez nagyon fontos jellemvonás, ami nélkül könnyedén hibát halmozhatsz hibára. Én a pozitív gondolkodást elvetem, ugyanis szerintem nem célravezető. Én jobb szeretem levonni a következtetéseket, megvizsgálni én miben hibáztam, áttekinteni milyen pozitív és negatív hozománya volt egy eseménynek az életemben és az alapján tovább menni. Sokkal-sokkal tanulságosabb ez, mint görcsösen csak a pozitív dolgokra fókuszálni.

Józan paraszti ész - szokták mondani. Ha össze kéne foglalnom ez mit jelent, nagyjából annyit, hogy ne higgy el elsőre semmit, mindig kérdőjelezd meg, csak többször bizonyított dolgokat fogadj el, de ne lepődj meg, ha a többször bizonyított dolgokról is kiderül esetleg utólag, hogy hamisak (mert megeshet, nem tudunk mindent). Legyen egyfajta logikád, nézeted a világról, legyél képes felismerni az összefüggéseket, mindig a nagyobb képet próbáld meglátni. Így nehezebb lesz téged irányítani, befolyásolni, a média is kisebb mértékben fog rád hatni.

Emberismeret - mint írtad is. Itt máris megjegyzem, hogy az embert a tettei határozzák meg elsősorban, szóval mindig ez legyen az alap feltevés, mikor megismersz valakit. Ígérgethet bármit, ha a tettei nem tükrözik azt amit mond, szóval elsősorban a tettei alapján ítélj meg valakit, ha engem kérdezel. Ebből nagyon is jól lehet következtetni egy ember tulajdonságaira, így pedig könnyedén megismerhetsz bárkit.

2020. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
-az embert a tettei határozzák meg?mi van ha valaki tesz valamit ami ugyan jó másnak de önös érdekből teszi hm?az határozza meg az embert hogy milyen és hogy milyenek a szándékai.az se mindegy bizony igen hogy a tettet milyen motivációval teszi.
2020. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

A tettekből sokminden leszűrhető, így megállapítható, hogy milyen az ember.

Szerintem háttér motiváció nem nagyon számít, ugyanis attól még ami a való világban történik az számít, nem az, hogy mit gondol az illető. Az ember gondolata, motivációja csak kiegészíti az összképet.

Pl. hiába mondom mindenhol, hogy kedves és megértő vagyok, ha egyszer a megnyilvánulásaim alapján kiállhatatlan személyiség vagyok tele előítéletekkel.

A kényszerhelyzet más tészta, olyankor nincs választás, mindent felülír a kényszer. Van az a mondás ugyebár, de azért ha ismered a körülményeket akkor nem nehéz kitalálni, ha valaki kényszerből cselekedett. Nekem ez a meggyőződésem és ezen max az idő fog tudni változtatni.

2020. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
lehet valaki jó ember és tehet olyat ami balul sül el.ettől még jó marad.rendben ötös akkor te nem akarsz mélyebbre látni.a háttér motiváció maga a lényeg.lehet valaki kedves sokakkal és adakozó ha önös érdekből teszi
2020. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
"ugyanis attól még ami a való világban történik az számít, nem az, hogy mit gondol az illető" nem csak az számit.pont ez a lényeg hogy nem azt kell nézni felszinesen csak hogy mi történt hanem hogy mi a teljes kép.
2020. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Megint elkezdtetek egymással "cigánykodni", - ahelyett, hogy érdemi válaszokat küldenétek be a kérdésre! -Tudom, - "Ő keszte!"...
2020. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen amiket leírtatok, merítettem belőlük!

És bocsánatot kérek, hogy néhány nappal később válaszoltam!

Szép napot! :)

2020. dec. 4. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!