Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék értelmesebb...

Hogyan lehetnék értelmesebb ember?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetnék bölcs, aki mindig tudja, mit kell mondani, segíteni tud másoknak megoldani a problémáikat? Mindig én vagyok az, aki segítségre szorulok...

2018. márc. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Tanulással.
2018. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Érdeklődj, olvass, gyűjts információkat stb...
2018. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Majd, amit az első 2 komment írt, próbáld ki gyakorlatban is, szakaszosan.
2018. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gratula!

Az első lépést sikeresen megtetted, rájöttél, nem vagy elég értelmes.

Már csak a tanulás következik.

.

Ha bölcs akarsz lenni, soha nem leszel az.

Tanulással, empátiával azt kell elérned, hogy MÁSOK bölcsnek LÁSSANAK/TARTSANAK.

2018. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen nem olyan rég én is rengeteget gondolkodtam. Mostanában azonban igyekszem egy kicsit nyitottabb lenni a világra, figyelni arra, amit mások mondanak, bár ettől függetlenül nincsenek barátaim. Ezenkívül kb. az elmúlt fél évben megszerettem olvasni és a tanulás is valamivel gyorsabban, hatékonyabban megy, mint korábban.
2018. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyest ez nevelés kérdése, de szerintem velünk született is. Apám nevel, próbál tanítani, és az évek alatt rám ragadt egy s más, de nemcsak tőle. Szóval nekem ez "alap". Viszont elképzelésem szerint úgy tudsz az lenni, ha egyrészt van empátiád - ha segíteni akarsz másokon -, másrészt sokat olvasol - az olvasás mondjon akárki bármit, nekem ha másban nem is, de az ötletekben segített.

Beszélgess vagy írj olyanokkal akiknek van eszük, tisztelnek másokat, szóval nem "tipikus" tizenévesek akik sz@rnak a világra és csak nekik van igazuk, és pl csinálják a fesztivált tanórán, de ők vannak felháborodva amikor a tanár rájuk szól (osztálytársaim).

Nem tudom magadtól kérsz segítséget, vagy felajánlják neked. Ha az első, akkor először próbálkozz magadtól megoldani, még akkor is, ha sokkal több idődbe kerül. Hidd el, nekem is annyi problémám van ezzel (közlekedés), hogy ég az arcomról a bőr, ezért aztán egyszer tudod mit csináltam ahelyett, hogy apámat felhívtam? Egy órán át villamosoztam és sétáltam, míg nem találtam meg. Aztán, ugyan ritka morcos voltam, de örültem is, hogy magamtól oldottam meg. Légy kreatív! Ha nem jó az a megoldás, keress másikat, rögtönözz! Kis fantázia sok mindenre megoldás bizonyos helyzetekben. :)


16/l

2018. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szkeptikussággal.

Megtanulod az érem harmadik oldalát is látni, ami nem véletlen nem látható.

A megoldás problémákra soha nem csak egyetlen polcon kereshető s van.


Lényegében járj mindenfelé, tanulj mások hibáiból, történeteiből, mert historia est magistra vitae lényegében kicsiben s nagyban.

2018. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BringaManó ***** válasza:

"azt kell elérned, hogy MÁSOK bölcsnek LÁSSANAK/TARTSANAK"


hát ez elég bénán hangzik... :-/

"színház az egész világ"?...

2018. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!