Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha túl nagy...

Mit tegyek, ha túl nagy szeretetre van szükségem?

Figyelt kérdés
Túl sok szeretet igénylek. Konkrétan olyan mértékben, hogy mindig mindenki (mármint barátok, meg család, tehát nem idegenek) engem pátyolgasson, hogy az összes energiájukat rám fordítsák, mármint hogy szeressenek. Ez egy nagyon rossz tulajdonságom, mert én is szenvedek, hogy nem kapok elég szeretetet, meg a környezetem is szenved, mert kimerítő vagyok nekik. Mit csináljak, hogyan lehetne ezt elfolytani?

2020. nov. 29. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Tudatosítsd magadban hogy nem körülötted forog a világ, és a szeretetéhségedből meg vegyél vissza.
2020. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szereted saját magadat?

Mennyi szeretetet adsz másoknak?

Miből fakad ez a szeretetéhséged? Valamit nem kaptál meg gyerekkorodban?

2020. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Angel3000 válasza:
47%
Szia! Jòt tenne egy macska Neked azt simogathatnàd mindig és viszonozza is nagyon a szeretetett bujik, és dorombòl is ràadàsul! Le tudnàd vele vezetni a szeretett éhségedet! Egy kedves bujos macska aranyat ér! Gondold meg! Minden jòt!
2020. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1 Már tudatosítottam és azt is látom, hogy nem jó az, ha kihasználom a környezetem. Tehát az első fele pipa. Viszont a szeretetéhségemből hogyan vegyek vissza? Úgy érzem, mintha ösztönösen jönne. És elég erős érzelem. Hogyan lehet visszavenni? Mit kell hozzá tenni? Mert igen tudom, hogy irracionális, de ennek a felismerése sajnos nem elég ahhoz, hogy az érzés elmúljon.

#2 magammal nincs gondom, szeretem magam. Az adással úgy vagyok, hogy szívesen adok, mert addig is beleképzelem magam annak a helyébe, akinek adom, és így próbálom csökkenteni a saját vágyam. Persze ez lehet rossz technika, mert így még jobban vágyom rá. Fakadhat abból, hogy gyerekkoromban a szüleim eléggé ridegek voltak, és elhanyagoltak érzelmileg. Tehát ők nem szerettek, de akkor most mi van? Fontos ez? Az ok befolyásolja a megoldást?

#3 van már háziállatom. :) És nagyon aranyos.

2020. nov. 29. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, na, meg is találtad az okot, hogy miért vagy ilyen. Mivel szüleidtől gyerekként nem kaptál szeretetet, ezért ezt most akarod valahogy pótolni, ami átcsapott mániákus ragaszkodásba.


Nem jó úton jársz most jelenleg. A szülői szeretet nem fogod mástól megkapni. Ha élnek még a szüleid, akkor ülj le velük és beszéld meg ezt velük őszintén.

2020. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úúú, velem nyugodtan lehet ölelkezni, ha szeretne valaki :D :) Arra én is mindig éhezek :)
2020. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen szuloi szeretet hianyt olyan parvalasztassal szoktak megoldani, aki vagy oda van ertuk es rajong erte vagy egy hasonlo szeretethianyossal aki igenyli nagyon a bujast sok ilyen van fiuban is lanyban is(az a romantikus vagy taperolos fajta aki nekem mar pl sok :p
2020. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Maszturbálj kevesebbet!
2021. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!