Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is hideg 18 fokban...

Másnak is hideg 18 fokban számítógépen dolgozni?

Figyelt kérdés
Covid tünetem nincs, nem vagyok lázas, de egész nap hidegek az ujjaim, nagyon fázom, még az [link] ilyen kabátot is vissza kellett vennem. Kicsit molett kolléganőnek a szomszéd irodában a mostani helyzet pont kellemes. Nekem mondjuk túlsúlyom nincs. 26/n

2020. nov. 30. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Én is megfagyok ilyen hidegben, kabát nekem is kellene
Pulcsi nekem elég lenne, bár nem lenne melegem
Ennél melegebb irodában nem is tudnék dolgozni.
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Még a 21 fok is hideg. Általában 23 alatt nem érzem jól magam, főleg ülve
2020. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Tavaly nyáron dolgoztam 3 hetet külföldön így. Irodában 18 fok, egész nap gép előtt...

Mivel mediterrán országba mentem (Málta), kabátot persze nem vittem magammal, csak a pulcsijaimat húzhattam fel. Egész nap a forró kávémat szorongattam, hogy legalább a kezem felmelegedjen :D Mások bezzeg rövidnadrágban mászkáltak ott.

2020. nov. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Én túlsúlyos vagyok, és mióta az vagyok, nem bírom a meleget... de ez nem azt jelenti, hogy jegesmedve lennék.

Divat lett az utóbbi években egekig magasztalni a hideget, meg hogy az a jó, ha majdnem megfagysz... hát a nagy francokat. 18 fok egy folyamatos, közepesen intenzív mozgásban levő szervezetnek megfelelő. Irodai munkára a 20-25 fok közötti hőmérséklet felel meg, azon belül is inkább a 22-23 fok.

2020. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, 18 fokban én is fáznék és hideg lenne a kezem. Nekem ilyenkor irodai munkához a 22-23 fok a kellemes és az is pulcsiban. Nem tudod feljebb kapcsolni a fűtést? A kolléganő meg legyen akkor pólóban, ne neked kelljen már kabátban ülni bent.
2020. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

18 fok már hideg, kellemetlen, igen. Náthás nem ettől leszel (az nem így működik), de ettől még kellemetlen és könnyen lehet, hogy árt is az ízületeknek.


Nekem volt egy olyan munkahelyem, ahol egy időben minden reggel arra mentünk be, hogy fűtés kikapcs, ablak nyitva. Persze nem nagyra és rövid időre, hanem kicsire és sokáig. 18,5 fok volt. Hideg...



Amúgy a 25 fok már brutál meleg.

Egészségtelen, nem ideális a szervezetnek (ennek bárhol utánanézhettek, igazam lesz), rontja a teljesítményt, természetellenes, hiszen lényegében ez már nyári meleg, és energiapazarló.

Egészséges, nem elrontott hőérzettel ebben ülni sok.


Mellesleg kellemetlen annak, aki hidegszerető, mert azon túl, hogy egy szál pólóban vagyunk, többet már nem tehetünk.


Asszem a munkavédelemben 20-22 fok az ajánlott.


Nekem személyesen 23 fokban még nincs nagyon melegem, 24 fokban már igen.



De a 18 brutál kevés.

2020. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha van rá lehetősége a fázósoknak, akkor a plafonra kell tenni egy pár száz wattos infra sugárzót , az olyan érzést kelt, mint , ha a nap melege érne. Meglepően kis teljesítmény is elegendő a komfort érzethez. Az nem csinál nagy meleget a helység többi részében, csak ahová irányítva van. Infra film néven lehet megtalálni a neten.
2020. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem a kolléganőn múlik a hideg. Hétvégén mindig kihűl az épület, most meg lehet hogy hiba van, azért nem bír melegedni. Csak a kolléganőnek ez kellemes, és azt hitte hogy megyek valahova amikor átmentem hozzá kabátban. Mondtam neki hogy csak scannelni jöttem, nem megyek sehova.
2020. nov. 30. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Jaaa, így.


Én többeket is ismerek/ismertem, akinek a 18 fok jó. Nem mind túlsúlyos. És van, aki pólóban is megvan így.

2020. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 23 fokban is hideg a kezem és az orrom, pedig nem vagyok dohányos se. Irodai munkára 23-25fok az ideális. Nekünk hűtő-fűtő légkondink van a távhőn kívül. Esetleg ha vázlatok ilyen azzal lehet melegíteni.
2020. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Irodában ez kevés.

[link]

2020. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!