Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted igazam van?

Szerinted igazam van?

Figyelt kérdés
Vallásosak szerint le kell mondani a világról , hitben, házasságban, erkolcsosen kell élni, nem szabad bulizni, szórakozni hanem a mennyre az Úrra koncentralni az orok életre. Én pedig azt mondom most kell élni élvezni az életet míg a földön vagyunk, tisztelni kell egymást szeretni, és kész.
2020. dec. 1. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, szerintem igazad van.
2020. dec. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez melyik vallás?
2020. dec. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2

Szerintem a katolikus.

2020. dec. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Nincs ellentmondás a kettő között, lehet élvezni az evilági életet és erkölcsösen, szem előtt tartva a túlvilágot élni.


A szentek persze találhatnak bőven kielégülést Istenben és ők fittyet hányhatnak a bulizásra, de az átlagembertől ezt nem várja senki.

2020. dec. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3: Én katolikus családból származom és az életben nem hallottam ilyet.

Szóval nem tudom hova tenni.

2020. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Eleve nem értem, miért tiltaná a vallási értelemben erkölcsös élet a szórakozást. Jó, nem szvingerpartikra gondoltam.

A szektákat meg hagyjuk.

2020. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

A kérdező nyilván az aszkétákra gondolt, mint amilyen Margit volt, aki képes volt elrugaszkodni az evilági hívságoktól és kielégülni az isteniben.


De ahogy írtam, ehhez magasszintű megvilágosodás kell, senki sem vár el ilyet átlagembertől, elég törekedni rá. Az már a képmutatás/álszentség kategória, amikor valaki nem belső meggyőződésből kerüli a szórakozást, hanem mert megvilágosodottnak akar tűnni.

2020. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#Dominik, egyetértek. Amúgy sehol nincs benne a Tízparancsolatban sem, hogy ne érezhetnéd jól magadat, vagy kerülni kellene a szórakozást és a humort.


Ne bántsd a másikat, és ugye ne tegyél olyat másokkal, amit nem szeretnéd, hogy veled tegyenek.


Van persze az a szint is, amiről Te beszélsz, de kétlem, hogy ez volna az elvárás. Ez inkább egyfajta mesterszint, amit a vallási vezetőknek, vezéralakoknak célszerű követnie, hogy példát statuálhassanak a kevésbé nagy kihívásokban (pl. lemondás a bűnös/káros élvezetekről).

2020. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a csávó hetente többször egyszer megkérdezi ugyanezt.


Először jött azzal, hogy a Pásztor a gyülekezetben miket írkál ki facebookra (amik valójában az ő posztjai voltak, nem a pásztoré, ez az írásképből egyértelműen kiderül).


Utána többször is leírta órára pontosan a napi ritmusát, és soha nem copypastelte, hanem minden egyes kérdésénél újra és újra megfogalmazta.


Aztán jött azzal, hogy a nagymamája szerint nem baj, ha valaki nem vallásos, attól meg lehet jó ember, és most ez a bulizós-vallásos életmód van porondon. Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel bombázza a gyakorikérdések népét, és utólag mindegyik kérdését törölteti.


Kicsit hibbant a srác... nagyon mély vallásos dilemmával átitatott szellemi visszamaradottság jellemzi szerencsétlent.

2020. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9es állítom itt ne kötekedj ez gyakori kérdés oldal és nem kötekedős oldal! Köszönöm! És foglalkozz magaddal ne velem! Pá
2020. dec. 1. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!