Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek akkor ez lehet a...

Szerintetek akkor ez lehet a tehetségem?

Figyelt kérdés

Sose voltam az a típusú ember, aki úgy tehetséges valamiben, hogy kipróbál valamit és rögtön jól megy neki. Viszont eddig bármibe belefogtam, viszonylag rövid idő alatt rengeteget fejlődtem. Most már tudok énekelni (az azért elég hosszú volt, még úgy is, hogy 7 évesen kezdtem), táncolni, rajzolni is. A jegyeim is elég jók, és 3 idegen nyelvet beszélek már. Akkor nekem az a tehetségem hogy könnyen tanulok meg dolgokat vagy hogy kitartó vagyok?

16/L



2020. dec. 3. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen
2020. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Ezt nem tehetségnek hívják, hanem intelligenciának. Tehetséges lehetsz rajzhoz, sporthoz, énekléshez, de hogy valamihez valóban tehetséges legyél, ahhoz sokszor születni kell, de készséget mindig szerezhetsz tanulással, intelligenciával. Szerintem a tanulás sokkal szélesebb spektrumú dolog mint hogy tehetségnek nevezzük, a tanulás pedig permanens dolog, és mindenki holtig gyakorolja. A tanulás inkább csak egy trójai faló legyen, hogy ezekből kiindulva szerezz készségeket, skilleket.
2020. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem a tehetség az, amiben a többieknél könnyebben / gyorsabban vagy különlegesebben vagy magától értetődőbben boldogulsz.

megtanulni szinte bármit meg tud mindenki, a tehetség az kicsit más dolog.

ha mostanra 3 idegen nyelven beszélsz, akkor tuti tehetséged van a nyelvekhez.

2020. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: kettőt a suliban tanulok, egyet meg magamtól, de még tervben van 1-2. De akkor hogy tudhatom meg hogy miben vagyok tehetséges?
2020. dec. 3. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Igen,irigykedem is,ne légy a későbbiekben majd lust, sokra viheted még,hajrá és gratulálok az eddigi eredményeidhez.
2020. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A nullarol konnyu gyorsan fejlodni, erted ugye?!

Ha elkezdessz foglalmozni valamivel akkor az latvanyos mert amihez eddig nem ertettel elkezdessz konyitani .

2020. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem engedd el ezt a témát, hogy miben vagy tehetséges. Annyira az elején vagy még az életnek, töredékével se találkoztál még azoknak a dolgoknak, amiben tehetséges lehetsz. Az igazi tehetség, amivel egyedivé válhatsz, nem ilyen egyszerű. Nem az iskolapadban derül ki. Tehetséges millió dologban lehetsz, ehhez képest az iskolában max. 6-8 dologra szűkül minden. Pedig az emberek legtöbbször vagy valami ritka tehetséggel, vagy tehetségek kombinációjával válnak ki. Pl. kiderülhet a rajzórán, hogy jó a térérzéked és az énekórán, hogy jó a hallásod. De a kombinációjukkal lehetsz fantasztikus vadász, katona, pilóta, sofőr stb. Vagy pl. jól megy a kémia. De ha még emellett jó a szaglásod is, egy csomó különböző szakmában érhetsz el sikereket vele.

Kissé túl van lihegve mostanában ez a tehetség kérdés és ez pont akadályozhatja azt, hogy megtaláld az utadat. Ha ezt erőlteted és mindenképpen bele akarod magad erőszakolni valamibe, hogy ez a tehetséged. Mert ha egyvalamire fókuszál az agy, nem veszi észre a lehetőségeket. Ezért kellene ezt elengedni és felszabadultan és nyitottan próbálgatni a dolgokat. Ennek van itt az ideje a Te korodban, azt kell nézegetni, hogy miben leled örömödet és miben tudsz kiteljesedni. És egyébként ez nem is biztos, hogy az lesz, amiben a legtehetségesebb vagy, mert pl. az egyáltalán nem jelent kihívást. Nem az a siker és a boldogság titka, hogy a tehetségednek megfelelő pályát válaszd, sokkal könnyebb úgy befutni, ha szereted és szívvel-lélekkel tudod végezni a munkád.

2020. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!