Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó módja lehet a személyes...

Jó módja lehet a személyes sérelmeim feldolgozásának, ha megpróbálom humorosan felfogni őket, kiparodizálni őket?

Figyelt kérdés

Sajnos sok üledék halmozódott fel a kis lelkemen az évek alatt és bár próbáltam időről időre letakarítani, sosem jártam igazi sikerrel.

Mit gondoltok, az öniróniának ez a formája lehet terápiás értékű?

Ha például összeírnám a fájó dolgokat, de nem a szokásos tragikus színben, hanem viccet csinálva belőle.

Azt olvastam, a humor az egyik legfontosabb dolog az életben!



2020. dec. 6. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem jó ha ezzel kezeled, mert feldobja a hangulatodat. Viszont nem tudom, mindegyikbél sikerül e ez, illetve mindegyikre e ez a megoldás. Amíg úgy érzed, hogy humorral feltudod dolgozni és utánna nem gyötör, addig szerintem nincs semmi gond ezzel a feldolgozással/probléma megoldással🥰 és szerintem ez tök vagány, csak így tovább!❤️
2020. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszodat!

Azért jutott ez eszembe, mert ezzel még nem próbálkoztam. Gyengeségem a sértődékenység, ami mögött valószínűleg a rossz önértékelésem áll.

Több éve elévült dolgokról van szó, amiken még mindig bosszankodom, mert szerintem igazságtalanul lettem megítélve, de ezt már nem áll módomban tisztázni az érintettekkel, ezért magamat bosszantom. :) Nem túl bölcs dolog részemről.

Az jutott eszembe, kívülről eztbiztos viccesnek találnák az emberek és milyen igazuk lenne!

2020. dec. 6. 23:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki megbánt és te viccelődve fogod fel vagy magadmak humorral reagálod le, akkor biztos békén hagy. Nekem olyannak tűnsz így a sorokból olvasva, hogyha valaki beszól te nem elszomorodsz, hanem humorral fogod fel az egészet. És gondolj bele ők végig azon agyalnak, hogy mit szóljanak be neked miközben te a saját tréfáddal felfogod :)) a múltbeli sérelmekkel ne törődj, azok a múlt, a jelenre koncentrálj ;)) előző voltam😊
2020. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak utólag vagyok humoros, de ilyen szeretnék lenni, amilyet írtál! 😊
2020. dec. 6. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok szerencsét kívánok hozzá, sikerülni fog!🥰
2020. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 🤗
2020. dec. 6. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a humor a szembenézést szolgálja, nem pedig annak ellenkezőjét, akkor megér egy próbát.


Sajnos sokan "túl komolyan veszik magukat", és sokat adnak olyan emberek véleményére, akiktől egyébként soha nem kérnének tanácsot.

2020. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ez az igazság!
2020. dec. 7. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!