Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külső megjelenés és a...

A külső megjelenés és a személyes higiénia közt nem mindig van összefüggés?

Figyelt kérdés

OK, csöves vagy piás mellé nem ülünk le a BKV-n, még a környezetében sem vagyunk szívesen. De néha érhetik meglepetések az embert. Nemrég a 3-as metrón egy 40-es, aktatáskás férfi szállt fel, ránézésre üzletember vagy középvezető. Hogy annak minő tömény izzadságszaga volt...

De ez is a héten volt, a margitszigeti buszon. Felszállt egy huszonéves, szigorú szemmel nézve is 10-es skálán legalább 9-es csaj, aki öltözetéből ítélve (rózsaszín top és fekete bicósnadrág) sportolni ment vagy onnét jött. Kevesen voltunk akkor a buszon. Neki kb. klozetszaga volt...

A munkahelyemen nincs ilyen kolléga, de többen azt is írják.

Ezt a két esetet nyilván nem ismerjük, de a tapasztalatok alapján az ilyen intenzív aromákat szerintetek betegség vagy higiéniai hiányosság okozhatja?


2020. júl. 24. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehetséges. Én is ismertem bőven ilyeneket, bár náluk a higiénia brutális mértékű hiánya okozta. (Amikor az egyik csajnak konkrétan 3 méterről lehetett érezni, hogy hüvelygombája van... hááát...)
2020. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Is-is.

De hiszed vagy sem, időnként mindenki jobban izzad, amitől büdös lesz. Mondjuk a sport pont ilyen eset.

De olyat én is láttam számtalanszor, hogy a női mosdóban a csittifitti cicababa kijön a wc-ről, és vagy nem mos kezet, vagy csak jelképesen.

Például.

2020. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz higiénia. Ezt onnan is tudni, hogy az aznapi, friss izzadtságnak teljesen más szaga van, mint az "egyszer hordtam, de nem olyan büdös, felvehetem még egyszer" szagnak. Ez sokakra jellemző, hogy nem friss ruhát vesznek fel reggel. Pl. öltönyösnek ha az az egy zakója van, lehet, hogy maga a ruha izzadtságszagú, nem a férfi.


A klozetszag meg inkább a környezet szaga. Minden embernek van egy saját szaga, és a környezetének is van egy szaga. Ha pl. otthon minden penészes, dohos, ritkán van takarítva, bagóznak, akkor azt az ember is átveszi.


Egy csoportot kiemelnék, nem akarom megbántani, ha olvasnák, és ki fogják nőni, de a tinédzser fiúk olyan szívesen lóbálják a hónaljukat, és 10x büdösebbek, mint akik 40 fokban betont öntenek.

2020. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Voltam már ügyintézni úgy, hogy a mellettem várakozó öltönyös emberből áradt a piaszag.

Volt egy lakótársam, csinos, külsejére igényes lány, parfümáradat, smink, minden. A szobájában meg olyan dzsuva volt, hogy ha nem a két szememmel látom, el se hiszem. De olyan osztálytársam is volt, akinek régimódi, ósdi ruhái voltak ugyan, de mindig tiszta és élére vasalt volt mindegyik.

Szóval ja, nem minden a külső megjelenés.

2020. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyáron sokan izzadnak, még sincs mindenkinek masszív izzadságszaga. Sajnos én az átlagnál is érzékenyebb vagyok ezekre. Amikor ez betegségből ered, nos ott sok mindent nem lehet tenni, mert az vele született, de azért valamennyire adjunk már a higiéniára. Ezzel nem az agyonra dezodorozásra gondoltam, mert az sem szünteti meg teljesen a kellemetlen szagot.
2020. júl. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!