Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál önkénteskedni, vagy...

Szoktál önkénteskedni, vagy karitatív munkát végezni ? Pl idősotthonokba látogatni, kórházlátogatás betegekhez, állatmenhelyen segítőnek lenni, vagy fákat ültetni közparkokba stb ? Ha igen, mennyi pluszt ad ez neked ? Megéri ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 7. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hogyha nem, tervezed a jövőben ?
2020. dec. 7. 12:35
 2/14 Lena7 ***** válasza:
60%

Én néha igen.

Idősekotthonában, fogyatékkal előkkel, voltam ételt osztani/tartós élelmiszert is gyűjtöttem már.

A közeljövőben (korona után) pedig állatmenhelyre akarok menni segíteni hosszabb távra.


Egyébkent nem sokszor szoktam menni önkénteskedni, csak évi 1x-2x.

2020. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az állatmenhelyet sokszor terveztem, de nincs időm. A családban több segítségre szoruló rokon is van, meg saját állataim is vannak. Már elengedtem.
2020. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én gondolkoztam rajta sokszor már régóta, de valahogy nem vettem még rá magam... Annyira gáz vagyok...
2020. dec. 7. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem, mert úgy gondolom, a hivatásomon keresztül sokkal többet tudok adni a világnak.


Én nem az a típus vagyok, aki itt és most akarja a szenvedést enyhíteni - inkább az, aki azért tesz sokat, hogy megelőzze az újabb szenvedések létrejöttét.


Minden tiszteletem azoké, akik az előző gondolatkört képviselik, és tesznek is érte aktívan. De szükség van ránk is.

2020. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lena7 ***** válasza:

Jó érzés, de mindig. Például tartós élelmiszer gyűlytésnél nagyon sokan voltak velem bunkók (pedig tavaly karácsony elött volt ez).


Majdnem minden 3. ember beszólt nekem, hogy mért nem nekik adom az élelmiszert, meghogy ő biztos hogy nem fog adományozni, meg szídtak minket meg a kormányt, megakartak verni stb...


(És mielött valaki azt mondaná, hogy bunkó voltam, nem nem voltam az, szórólapot osztottam és mosolyogtam/az élelmiszereket vettem át és szórtíroztam őket)


Viszont csak ezaz 1 negatív tapasztalatom van. A többi jó volt. Például amikor enyhén-közepesen mentálisan sérült (vagy nemtudom, hogy hogy hívják) emberekkel voltam, akkor nagyon jól szórakoztam. Nagyon kedvesek voltak, jókat beszélgettem velük. Sőtt még a mai napig ha találkozom velük az utcán, akkor köszönünk egymásnak és beszélünk pár szót.

2020. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én már régóta gondolkozok ilyen segítő tevékenységen, de nem léptem meg. Rossznak és/vagy lustának tartom magam emiatt. Pedig nagyon sok a rászoruló pl hajléktalanok akik éheznek, én meg egy tál gulyást sem adtam nekik.
2020. dec. 7. 12:46
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyszer vettem egy hajléktalan néninek kenyeret de az nem nagy segítség...
2020. dec. 7. 12:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Mennyire tartjátok fontosnak a társadalmi felelősségvállalást?
2020. dec. 7. 12:52
 10/14 Lena7 ***** válasza:

Ezzel semmi baj sincs. Nem mindig van az embernek ideje elmenni önkénteskedni. Szerintem az is jó dolog ha valaki csak úgy a mindennapokban segít (segít a lépcsőn felvinni a babakocsit, vagy éppen segít 1 néninek elvinni a nehéz szatyrát stb)


Önkénteskedni sem jó mindenhelyen. Én például soha többet nemfogok gyűlyteni tartós élelmiszert, mert rossz tapasztalatom van vele.


Szerintem az 1-ik legjobb hely ahova menni lehet az az idősekotthona/állatmenhely. Az időseknek sokszor csak az kell, hogy tudjanak valakivel beszélgetni (mivel sokakat nem látogatnak meg)

2020. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!