Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért tartózkodnak...

Egyesek miért tartózkodnak attól, aki segítőkész?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, melynek szereplője állítólag rendszeresen el lett utasítva munkafelvételkor, csak mert segített a menekülteknek. A munkáltatók -kompetenciája ellenére- gyakran arra hivatkoztak, hogy a leendő munkatársai nem néznék jó szemmel a karitatív tevékenységét.


Miért?


[link]



2015. nov. 15. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán mert ők nem akarnak karitatívkodni.


Amúgy a jótékonykodás mindig kényes téma, mert sokszor megvetik azt, aki nem csinálja. A főnökség, akik végül nem vették őt fel, nyilván nem akartak ebből problémát. Mindenkinek joga van a jótékonykodáshoz is, meg a jótékonykodás elutasításához is.

2015. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Csak átfutottam, de nekem úgy tűnik, hogy egy lecsúszott senkiről van szó.
2015. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló: részben érthető a szempontod, na de valaki azért ne kapjon munkát, csak mert jószívű...?
2015. nov. 15. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert van aki fél a hátsó szándékoktól
2015. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki a menekülteknek segít az jószívű? Hmm... lehet, hogy pont annak segített, aki robbantott Párizsban. Tényleg nagoyn jó dolog.
2015. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a második véleményét osztom. Itt nem azért nem kap munkát mert "jószívű" hanem mert lecsúszott senki.


1. Nem minden főbérlő/kiadó néz fókuszt, biztos van oka hogy nem neki adták ki.

2. Alkoholista a csávó.

3. Ajánlottak neki munkát, nem ment el dolgozni.

4. Saját barátjai sem állnak ki mellette.

5. Ez a felvettek volna de nem mert segítettem dolog elég izzadtságszagú...

2015. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Négyes,

van benne valami, h túl sok a paranoid...


Kedves ötös, az amerikaiaktól több félnivalónk van, mint az araboktól, aki utóbbiakra ráfognak sok mindent (pl Ikertornyok, na meg talán a múltkori eset is), és ürügyekkel szétbombázzák az arab városokat évtizedek óta... Irak, Irán, Afganisztán...


A menekült helyzet is esélyesen USA-Izraeli szervezkedés okán van, az USA folyton háborút provokál, aztán mint "kedves" rendfenntartó tetszeleg...


Rendre kiderült, hogy szisztematikusan, időrendben felépítette az USA a saját provokációját. A párizsi támadás se véletlen. Kényelmeges dolog csak úgy ÁLLANDÓAN mutogatni az arabokra, szíriaiakra... Mintha annyira ismernénk őket közelről... Az USA vezetőségéről viszont rendeteg minden kiderült már, hivatalos dokumentumok, hírzárlat feloldása után, stb.


Az al-kaidáról is kiderült már, hogy USA irányítás alatt van, mégis tagadja az USA, mint a tejfölös szájú gyermek, aki tagadja, hogy belenyalt a tejfölbe....


Ezen kívül: minden csoportban, minden nép körében vannak rosszindulatúak is, ez igaz. Náluk is. De szenvedjen a menekültek 99%-a az 1% alja miatt?? Asszonyok, gyerekek...??

Ne már...

2015. nov. 15. 17:16
 8/8 A kérdező kommentje:

Komment huszár,

azt nem tudhatjuk meg a cikk alapján, hogy kinek van igaza, hogy tényleg keveset iszik-e a szereplő, vagy sokat, hogy tényleg kizárólag a karitatív tevékenysége miatt utasítják-e el munkahelyen, vagy más okból.


Egyébként meg két barátja, akivel egy csoportban jótékonykodott, kiállt mellette.


Azért tettem fel a kérdést, hogy tegyük fel, vannak olyan emberek, akik segítőkészek, mégis elutasítják őket. És érdekelnek vélemények, hogy miért. A cikk csak apropóját adta kérdésemnek, nem kifejezetten a cikkről szeretnék állást foglalni, se arról kifejezetten véleményeket olvasni.


Hanem az ilyen szitukról: valaki karitatív, és ezért elutasítóak vele szemben egyesek. Miért?


De ha már menekültkérdés, arra is visszareagáltam.

2015. nov. 15. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!