Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik szuperképességet...

Melyik szuperképességet választanád az alábbiak közül, miért ? Jó, vagy rossz célokra használnád, embereknek segítenél, vagy öncélúan használnád, hogy a Világ Ura legyél, és az embereket szolgasorba taszítsd ?

Figyelt kérdés
Ha ezeken kívül más, azt is írd le!

2020. dec. 9. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Alakváltás
Láthatatlanság
Időutazás
Repülés
Gondolatolvasás
Minden idegennyelvet megérts és beszélj
Érts az állatok nyelvén
Hipergyorsaság
Tudd klónozni magad
Természeti erők irányítása és uralása
26 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Láthatatlanság meg a minden nyelv megért ezek a legjobbak a tobbinek sok értelme nincs. Esetleg még jó lenne mondjuk emberfeletti erő és sebezhetetlenseg de ugyanígy néznék ki mint most. Vagy ha szuper okos lennék. Nekem csak az tetszik amiből komoly hasznom is lenne.
2020. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alakváltás

Ezzel kapcsolatban nem jut eszembe becsületes felhasználási mód, hacsak nem úgy, hogy állat is lehetek, kihasználva annak képességét. Viszont azzal lefedek mást is a felsoroltak közül.


Láthatatlanság

Néha még működik is, meg tudom úgy húzni magam, hogy ne vegyenek észre. Ez persze nem mindig áldás, valamikor akkor sem vesznek észre, ha egyébként akarnám. De a legviccesebb, amikor a kalauz elmegy mellettem a vonaton.


Időutazás

Itt felmerül a beavatkozási paradoxon kérdése, vagyis Ctrl+Z billentyűkombó az analóg világban. Addig nyomatnám, még végül belezakkannék, hogy mindig van valami banánhéj, amivel nem kalkuláltam, tehát huszadszorra is fussunk vissza, alakítsuk másképpen (mint Asimov: A Halhatatlanság halála c. művében). Ha viszont csak szemlélő volnék, akkor nyomasztana a tehetetlenség.


Repülés

Ez jöhet, álomban is nagy móka. Csak észre ne vegyék, hogy itt palimadarak is röpködnek, mert még lelőnek.


Gondolatolvasás

Van egy olyan sötét sejtésem, hogy kiábrándulnék mindenkiből. Ehhez kellene az a bölcsesség, hogy a legembertelenebb gondolatokat is egyfajta megértő szeretettel tudjam fogadni. Ehelyett valószínűleg azon görcsölnék, mások rólam alkotott negatív elképzeléseit hogyan tudnám megváltoztatni.


Idegen nyelvek megértése, beszélése

Ez szerintem nagyon hasznos lenne; ha a repülés nem csábít el túlzottan, akkor ezt választanám.


Állatok nyelve

Szerintem sokkal félelmetesebb, mint amilyennek elsőre hangzik. Számunkra felfoghatatlan világlátások, absztrakciók kerülnének felszínre, kérdés, hogy csak felfogni tudom-e vagy megemészteni is. Előbbi esetben megtébolyodnék, utóbbi esetben nem volnék többé emberi lény. Annyira kitágulna a tudatosságom, hogy mások képtelenek volnának viszonyulni hozzá. Emberi felfogásban ez már démonian nagy. Túl romantikus elképzelés, hogy az állatok egy nyelvet beszélnek.


Hipergyorsaság

Ez sem volna haszontalan, bár leginkább az utazások lerövidítésére használnám. Csak sajnos az a kérdés, hogyan valósul meg a gyakorlatban, pl. városi környezetben? A traffipaxok meg egyéb problémákból adódóan hamar oda jutnék, hogy már csak menekülésre használhatom (egyszer elég úgy hibázni, hogy beazonosítsanak). Aki meg ismerős tudomást szerez róla, előbb-utóbb elvárja, hogy gyorsan elérhető legyek, hiszen meg tudom tenni. Okosabb volna titokban tartani. És vegyíteni a repüléssel.


Klónozás

Egy is sok belőlem. :) Meg ha valamire figyelek, arra szeretek alaposan figyelni, így nem sok hasznát látnám helyettesíteni magamat. Még érdekes lehet, ha úgy vagyok klón, hogy a felfogó tudat nem másolódik, tehát tényleg egyszerre vagyok több helyen, minden klónom szemével látok, stb. Viszont megint a felfogás kontra megemésztés kérdés merül fel.


Természeti erők irányítása

Mivel utálom a borongós időt, Magyarország hamar elsivatagosodna. De még ha emberileg olyan jól is használom, hogy például megakadályozok egy pusztító hurrikánt vagy cunamit, valószínűleg ezeknek a beavatkozásoknak a következményeit kellene elhárítanom, és kész a láncreakció. Innentől kezdve nincs nyugtom.


Öncélúan használnám-e? Igen. De ez nem világ urát jelentené, hanem azt, hogy a képességeim szolgának, nem más emberek. Sőt, beletartozik a segítés is, mert jó látni, amikor valaki örül, hogy tudtam neki nyújtani valamit. De egy ilyen képesség félelmetes lehet másoknak.

2020. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Death Note anime koncepciója jobban fekszik. Viszont Lightnál ügyesebb lennék. :) Gyökeresen átalakítanám a jelenlegi társadalmat, és mindenkivel szemben könyörtelen lennék, aki ebben az utamban áll. Hogy jobb világot tudnék-e létrehozni, az ugye szubjektív, de jelenleg is csak az átlagemberek lelkiznek ilyeneken...
2020. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mágia: az akaratom valósuljon meg. Emberek agyának manipulálása, tárgyak mozgatása, alakváltás, kapuk nyitása helyek között, klíma helyreállítása. Gyógyítanék, megoldanám az emberiség legnagyobb problémáit.

Utána alkotnék egy szigetet magamnak, egy kis várossal, hatalmas hegyekkel és mezőkkel.

Kivetíteném a másolatomat a világűrbe, hogy bolygókat fedezzek fel, és intelligens civilizációkkal felvegyem a kapcsolatot.

2021. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!