Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én voltam ilyen naív,...

Csak én voltam ilyen naív, hogy azthittem, hogy a házasságtörés ritka, mint a fehérhollól?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok olyan házasságról a környezetemben, ahol ne lenne 10-ből 8-nál minimum egy megcsalás házasság alatt, de abból a 8-ból 4 pedig folyamatosan megteszi.


Azt hittem, hogy az a ritkább, ahol nincs megcsalás, és nem pedig az, ahol mindenki "szent".


Most egyik oldalt sem akarom ócsárolni és védeni sem. Mert mindkét oldalt meg tudom érteni valamilyen szinten.


De ez olyan félelmetes, hogy mindenhonnan ilyen példákat hallok. Pedig nem csak a mai korosztályról van szó, sőt... És azzal sem lehet megvádolni, hogy csak a szűk kis környezetemben történnek ezek és ebből szűröm le a statisztikát.


Szabolcs megyében lakok, innen is rengeteget hallok közelebbi-távolabbi ismerősöktől, mindenféle korosztályban. De Budapesten is sok időt töltök, ha nem többet. Ott is rengetegen "dicsekednek" ezzel.

Rengeteg olyan, akiről soha, de soha nem mondtam volna meg, hogy képes megtenni.


Még egy indok, ami miatt nem igazán tudom az elköteleződés mellett letenni a voksom.


Ti is sok ilyen sztoriról tudtok?


Most nem a szent beszédet szeretném hallani, hogy "hülye vagy, csak a két emberen múlik mennyire ápolják a kapcsolatukat" stb.. Ezzel tisztában vagyok, de ettől még eléggé elszomorító az arány amit tapasztaltam.


2020. dec. 9. 20:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Azt hittem az a sűrűbb, ahol nincs megcsalás*


elnézést bekavartam.

2020. dec. 9. 20:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt látom, főleg hosszú, 10-30 éves kapcsolatoknál, hogy szinte nincs is olyan, ahol ne lett volna már megcsalás.
2020. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, de vannak kiemelt korszakok amikor nagyobb a valószínűsége egy megcsalásnak. Pl. ilyen férfiaknál a kapuzárási pánik. Vagy akár egy gyermek születése.

Nem könnyű leélni valakivel egy életet, valljuk be, sokszor önmagunkkat is utáljuk nemhogy a másikat. Szóval én ezen annyira nem csodálkozom.

Az ember annyira kíváncsi, keresi az ingereket, ezért kicsit (mondom, csak kicsit...) megértem azt, aki szerint a monogámia egy nem teljesen működő dolog.

2020. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt is ez van nálunk. Mindenki csalja meg a házastársát fűvel-fával, most találja ki hogy még anno nem élte ki magát stb..stb..

És nem a mi korosztályunk, a szüleink korosztálya.

21/L

2020. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy elszomorító, de egyáltalán nem meglepő. A házasság nem egyszerű szex- vagy szerelmi kapcsolat, hanem egy összetett dolog, amiben gazdasági, társadalmi és egyéb szempontok is érvényesülnek. Ebből adódóan teljesen természetes, hogy csapnivaló szexuális élet mellett is kiválóan működik egy házasság, a felek pedig úgy elégítik ki az ilyen irányú igényeiket, hogy közben nem dúlják szét a házasságukat, mert egyetlen rosszul működő terület miatt hülyeség lenne lerombolni egy ilyen kapcsolatot.
2020. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezzel azt mondod 5-ös, hogy megcsalások mellett is lehet őszintén boldogságban élni?


Most ezt megint nem gúnyból kérdeztem, hanem tényleg. Kíváncsi vagyok a véleményedre.


A többiek válaszát is köszönöm szépen!

2020. dec. 9. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Mi az, hogy megcsalas? Nem csalas nem amitas ... felrekefeles.
2020. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó az amit az 5-ös mond, amíg mindkét fél tud így gondolkodni.
2020. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne legyunk mar alszentek ... mindenki tudja mik tortennek a ceges bulikon, a csapatepito treningeken es a vallalati sportnapokon :)))
2020. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Az az alapvető probléma, hogy nem tanítják meg az embernek az iskolában, hogy hogyan kell párkapcsolatban élni. Hogy nagyon nagyon leegyszerűsítsem a lényeget: A férfi is és a nő is a másiktól várja a maga boldogságát, de azt már nem tudja, hogy neki is adni kéne valamit. Szóval ez működik egy darabig utána jön a kiégés megcsalás szakítás.

A szerencsésebbek ahogy idősödnek maguktól megtanulják, hogy mitől működik jól egy kapcsolat. A többiek újra és újra rossz kapcsolatokba ugrálnak.

2020. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!