Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én voltam ilyen naív,...

Csak én voltam ilyen naív, hogy azthittem, hogy a házasságtörés ritka, mint a fehérhollól?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok olyan házasságról a környezetemben, ahol ne lenne 10-ből 8-nál minimum egy megcsalás házasság alatt, de abból a 8-ból 4 pedig folyamatosan megteszi.


Azt hittem, hogy az a ritkább, ahol nincs megcsalás, és nem pedig az, ahol mindenki "szent".


Most egyik oldalt sem akarom ócsárolni és védeni sem. Mert mindkét oldalt meg tudom érteni valamilyen szinten.


De ez olyan félelmetes, hogy mindenhonnan ilyen példákat hallok. Pedig nem csak a mai korosztályról van szó, sőt... És azzal sem lehet megvádolni, hogy csak a szűk kis környezetemben történnek ezek és ebből szűröm le a statisztikát.


Szabolcs megyében lakok, innen is rengeteget hallok közelebbi-távolabbi ismerősöktől, mindenféle korosztályban. De Budapesten is sok időt töltök, ha nem többet. Ott is rengetegen "dicsekednek" ezzel.

Rengeteg olyan, akiről soha, de soha nem mondtam volna meg, hogy képes megtenni.


Még egy indok, ami miatt nem igazán tudom az elköteleződés mellett letenni a voksom.


Ti is sok ilyen sztoriról tudtok?


Most nem a szent beszédet szeretném hallani, hogy "hülye vagy, csak a két emberen múlik mennyire ápolják a kapcsolatukat" stb.. Ezzel tisztában vagyok, de ettől még eléggé elszomorító az arány amit tapasztaltam.


2020. dec. 9. 20:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es, én úgy vagyok ezzel a párkapcsolat működtetéssel és ápolgatással, hogy lehet egy darabig csinálni és mesterségesen összekalapálgatni, de úgy gondolom, hogy még mindig az érzelmeken alapszik. Tehát amit erőltetni kell, ott már gond van.


Tehát ha már nem igazán érdekes egymásnak a két fél, akkor lehet szervezni 1-2 programot, várni pár hetet, hátha csak ideiglenes. De ha nem sikerül már jól érezni magukat, akkor felesleges tovább erőltetni, akármennyire is szomorú ezt kimondani.

2020. dec. 9. 20:45
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon az ember idealista, teljesen másképp látja és tervezi a világát. Egy idősebbel (nem öreggel!) ebben a kérdésben soha nem fognak konszenzusra jutni, mert az már megtapasztalt egyet s mást.

Én eljutottam arra a pontra, hogy azt tartom maximumnak, ha valaki úgy intézi a megcsalást, hogy abból a családja ne érezzen meg semmit és soha ki se derüljön. Mert ha kiderül a megcsalás, azt lehetetlen elfelejtenie a másiknak.

2020. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

10, szerintem ez egyáltalán nem az iskola, hanme a szülők dolga lenne. Sokat beszélgenti erről a gyerekkel, és mai mégfontosabb, példát mutatni.


Szerintem lehetetlen 15-20-30 évet leélni úgy egy emberrel mellett, hogy egyszer se gondolj másra. Ez nagyon hosszú idő, rengeteg hullámvölgy van egy kapcoslatban. Egy-egy alkalom, szerintem teljesen belefér, nem vagyunk kőből és nem vaguynk a másik tulajdonai.


11, akkor halnak el az érzelmek, ha már egyáltalán nem vesszük a fáradtságot, hogy megkérdezzük mi van a másikkal és nem megyünk el együtt sehova. Erre kell tudatosan figyelni és megelőzn a bajt. Utólag már tényleg nagoyn nehéz újra érdeklődést mutatni a másik felé. De ha igyekszünk midnig életben tartani a kapcoslatot, az nem mesterséges összekalapálgatás, hanem ápolása a kapcsolatnak. Nálam is volt egy olyan időszkaom, hogy nem ölelgettem, nem puszilgattam a férjem, ezerni más bajom volt. Pár hét múlva vettem észre, milyen ingerlékeny velem és ugrik minden apróságra. Semmi kedvem nem volt hozzá, de újra minden reggel hozzábújtam és megölelgettem, ahogy régen. Pár nap éa minden a régi volt, neki újra jó kedve lett, nekem megint lett kedvem a férjemhez. Ilyesmiket értek ezalatt.

2020. dec. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!