Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Tourette-szindrómát hogy...

A Tourette-szindrómát hogy sikerül egy szeretett személynél lehetőleg TÖK NORMÁLISAN lekezelni?!

Figyelt kérdés

Mindig megijedek, hogyha vannak ilyen rángásai, és félek, hogy valami "baj" van. Közben meg az csak annak a jele, és "semmi baj" :/.


Csak a legnagyobb bajom, hogy hogyan kezeljem le ezt nála... nem tudom, hogy hogyan reagáljak rá..

Nyugodt szeretnék lenni, de nem tudok:(



2020. dec. 10. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Biztosan nem könnyű az elején, de ha tényleg szereted, akkor idővel majd belejössz. Szerintem erről vele is érdemes lenne beszélgetni.
2020. dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd valahogy felhozom még neki, ha úgy van.
2020. dec. 10. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem még aktuális, csak most találtam rá a kérdésre. Én Tourette-es vagyok, és nekem úgy,, esik a legjobban" vagyis úgy érzem magam valaki társaságában a legjobban, ha az illető nem pásztázza mániákusan minden mozdulatomat, még akkor sem ha csak jó szándékból teszi. Próbáld meg teljesen természetesnek venni, járjon az a fejedben hogy nincs baj, ha komoly baj lenne azt egyértelműen látnád, ha mondjuk épp összeesni készülne vagy hasonló. Próbálj meg nem foglalkozni a tüneteivel (persze jó értelemben és azért ne nézz át rajta tüntetően, ha épp tényleg látványosan baromi szarul van a tikkek miatt akkor természetesen ne szard le, segíts neki) fogadd el hogy ez van, és hogy ez nem bajt jelez, nála ez a,, normál állapot". Viselkedj vele teljesen természetesen, a megkülönböztetés nagyon rosszul tud esni még akkor is ha jó szándékból jön mert csak aggódsz érte. De a legjobb módszer az ha leülsz vele beszélni erről, hogy neki hogy komfortos, fent a saját tapasztalataimat írtam le.
2021. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy aktuális. Semmi baj :). Én meg most léptem fel, mert nem hittem, hogy valaki még írhat erre.

Oh, köszönöm szépen ezt a választ.

És például, hogy "segítsek neki", ha látom, hogy tényleg nagyon rosszul van a tikkektől?

Vagy ezt tényleg vele kéne megbeszélnem, hogy akkor mi a "teendő"?

2021. jan. 30. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen. (#1-es vagyok)
2021. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, sajnos konkrétan a tikkeken nem nagyon tudsz segíteni, ez nem a te hibád, egyszerüen csak nem lehet, de ilyenkor nyugodtan ajánld fel neki hogy mondjuk viszed a táskáját ha együtt mentek valahová, vagy ha együtt éltek (nem tudom milyen kapcsolat van köztetek) akkor felajánlod hogy csinálsz neki vacsorát, vagy elmosogatsz helyette, bármi ilyen apró dologgal segíthetsz neki, a lényeg hogy a törödést érezze. De egyébként, ha vagytok olyan viszonyban, simán segíthetsz neki úgy hogy ha éppen baromira tikkel és látod hogy öt is zavarja akkor elvonultok egy kicsit, segítesz neki kicsit megnyugodni, nekem ilyenkor be szokott válni ha kicsit relaxáció szerüen ellazulok, szabályozom a légzésem, kicsit magamra koncentrálok, szóval ha kicsit egyedüllétre van szüksége akkor ne vedd zokon. Viszont arra figyelj, hogy ha épp nagyon tikkel is de öt nem zavarja akkor nem szorul feltétlen segítségre, ilyenkor sokszor idegesítö is tud lenni ha valaki annak ellenére próbál neked segíteni hogy te jól érzed magad. Akkor segíts neki ha látod hogy nem érzi jól magát. és igen, nyugodtan kérdezd meg töle is elvégre ö tudja a legjobban hogy mi esik neki jól, és lehet az is jobb érzés lesz neki hogy tabuk nélkül beszélhet a témáról. Az járjon a fejedben hogy minél közvetlenebbül, természetesebben állsz a témához, annál könnyebb lesz mindkettötöknek megbirkózni vele. (Elnézést a rossz ékezetekért, mobilról írok).
2021. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Semmi baj sincs belőle.

Köszönöm ezt a sok mindent.. De most el kell "keserítselek" :((, és ezért nagyon bocsi, hogy nem írtam előbb le, meg semmi, csak úgymond mindenfelé áll a fejem már, és nem tudom mit írtam s mit nem. Deee távkapcsolatban vagyunk :(.

Innen nem sokat tudok neki segíteni, csak egyszer taliztunk MÉG.

2021. febr. 2. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi baj, csak ezért nem fogom megbánni hogy ezeket leírtam :D

És ugyanúgy működhetnek ezek a módszerek csak max akkor nem személyesen. Nagy különbség ebben az esetben nincs, nem kell máshogy viselkedned vele csak mert nem személyesen ismeritek egymást :)

2021. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor meg okés ^.^ , köszönöm a segítséget! :)
2021. febr. 5. 00:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia. Aktuális neked még? 5 éve vagyok a férjemmel, már kikészültem. Már teljesen nem vagyok önmagam, semminek sem tudok örülni. Vokális tikkjei vannak, általában ugató hangot ad ki vagy nyávogó nagyon hangos éles hangot. Nem tudom mihez kezdjek már. Nagyon szomorú vagyok.
2023. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!