Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan emberről, aki elítéli ahogy a romákkal bánnak, és szerinte gyökeres változtatás kell?

Figyelt kérdés
Rasszok közti egyenjogúság politikai, gazdasági, személyes és társadalmi szintű megvalósítása.

2020. dec. 11. 09:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
71%

"Eltekintve attól, hogy a 95% az extrém durva túlzás, az, hogy sokan közülük nem tisztességesen élnek, pont annak köszönhető, ahogy a többség viszonyul hozzájuk."

Ez hazugság és hárítás. Most a vírushelyzet miatt sok ember elveszítette a munkáját. Holnaptól ők is éljenek bűnözőként, merhát' a társadalom úgy viszonyul hozzájuk, hogy nincs munkájuk? Vagy a nőverő férfiaktól is oké, hogy verik a nőket, merhát' a nők rászolgáltak?

Nem, az a helyzet, hogy egy roma is tud munkát találni. Amíg részükről a többség nem hajlandó változtatni, addig nevetséges a többségi társadalomra mutogatni.


"Amikor sok munkahely élből elutasít minden roma jelentkezőt, fel sem méri, hogy alkalmas-e a munkára, hanem valami kamuindokkal elhajtja, akkor miről beszélünk?"

Sok munkahely mindenkit élből elutasít. Mérnökasszisztensi végzettséggel, egyetemi tanulmányokkal 10-ből 9 hely vissza sem jelzett. Most, én kire mutogassak?

Akárhol dolgoztam, voltak romák. Őket random nem utasították el élből? Arról meg ne beszéljünk, hogy pl. az előző munkahelyemen kb. 7 roma jött az évben. Abból hatan egy hónapon belül fel is mondtak, mert nem tetszett nekik a munka.


"csak amikor tanulni szeretne, nem tud, mert ugyanarra a teljesítményre 2 jeggyel rosszabbat kap átlagban, mint egy nem-roma."

Ez sem igaz így. Rengetegen kapnak pofára osztályzást, függetlenül a bőrszínüktől.


"A nagy büdös helyzet az, hogy a mocsokból csak műveltséggel lehet kijutni."

Vagy munkával. Nálunk nemrég volt egy kőműves. A hapsi roma, rossz környezetből jött. Annyi volt a módszere, hogy elment napszámosnak egy kőműves mellé, tanulgatta mellette a dolgokat, utána lerakta a szakmát és nekiállt önállóan a dolgoknak. Mára milliomos. És panaszkodik, hogy alig talál jó munkaerőt, pedig ő tényleg normálisan áll a romákhoz, mert ő is tudja, honnét indult. Bejelentkeznek nála és el sem mennek a megbeszélt dátumra.


"Ja, meg hát az sem elhanyagolható tény, hogy ugyanazért egy romát nagyobb valószínűséggel, illetve komolyabban büntetnek meg, mint egy nem-romát."

Ez meg egyáltalán nem igaz.


"Mellékesen azért azt is jegyezzük meg, hogy sok nem-roma is követ el bűncselekményeket. Csak ha egy roma gyerek cigizik a suliban, azzal a lendülettel kicsapják. Ha az újgazdag apuka hófehér kislánya jelenik meg tajrészegen órán, még a tanár kap megdorgálást, ha ezt kifogásolni meri. (Konkrét eset alapján...) Ha egy roma kenyeret lop a boltból, komoly esélye van rá, hogy a bíróságon találja magát. Ha egy nem-roma vállalkozó csal az adókkal, rosszul jelenti be az alkalmazottait, általában rá sem jönnek, vagy ha mégis, akkor kap egy, az elcsalt összeghet képest nevetségesen alacsony bírságot."

Ez sem.


Amíg ennyire ferdítesz, miért gondolod, hogy felháborodhatsz a másik oldal ferdítésén?

2020. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%

Ne keverjük már az előítéletet a tapasztalattal!

Baszki ha házat veszel az az első kérdések egyike, hogy van-e sok cigány a környéken! Ha nem tudnák, hogy milyenek, akkor nem kérdeznék! Vajon miért nem azt kérdezik, hogy van-e sok angol/ amerikai család stb. a környéken?

Senki nem akarna cigányok mellett lakni, aki annyira védi itt őket, költözzön melléjük! És itt nem csak a bűnözésről van szó, hanem magáról az életstílusukról, ami a vérükben van!

A kivételek meg a szabályt erősítik! Az, gy van köztük normális is, még nem változtatja meg a róluk kialakult képet (ami mondom, nem előítélet, hanem tapasztalat!).

2020. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanazt az oktatást kaptam általánosban mint a roma gyerekek. És sosem kapott egyik sem rosszabb jegyet azért mert ő roma, mindig normális osztályzás volt. Akkor mégis hogyan lehet, hogy ugyanazzal az alapozó általános oktatással én villamosmérnök lettem, az osztály fele meg érettségiig sem jutott el?

Na? A társadalmi kirekesztés vagy a tipikus leszaró mentalitás, mert ők nem akarnak tanulni? Szerintem a második. :)

2020. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%

"Mellékesen azért azt is jegyezzük meg, hogy sok nem-roma is követ el bűncselekményeket."


Ja, csak nem mindegy, mennyi at adott népcsoportra kivetített aránya a bűncselekményeknek! Meg nézz utána, a börtönben lévők hány százaléka roma a lakossághoz viszonyítva!

2020. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
2020. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
64%
Fejtse ki bővebben mire gondol...de ha nem teszi akkor azt mondom hogy naiv, nyilván való hogy létezik az általánosítás, és vannak normális roma emberek, de a százalékos arány nem mind1...
2020. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ha hatékony lenne a bűnözés szankcionálása, könnyebben integrálódhatnának, akik akarnak.
2020. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

16


Igen a lényeg, ezt részben roma származásúként írom, egy olyan faluból ahol rengeteg roma él...

2020. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

#9: "Dehogy valósult meg... "Papíron" esetleg. De hiába van hivatalosan egyenjogúság, ha eközben meg a bőrszín dönti el, hogy ugyanazon élethelyzetben milyen esélyeid vannak?"


Kérlek, mesélj már akkor az élethelyzeteimről. Mert, roma vagyok. Esetleg közöljem is a roma ismerőseimmel, hogy nem valósult meg az, ami megvalósult, mert gyk-n egy túlbuzgó fotelforradalmár jobbnak akarja érezni magát és olyanokért harcol, amik már megvalósultak?

2020. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
63%

13 - A mi sulink tipikus "fehér" suli volt, a mi osztályunkban is egy darab cigány fiú volt, ő is elsőben át lett rakatva másik suliba, mert amíg átrendeztük a termet ő egy padon állt amit felemeltek ketten, leesett és betörte a fejét. És ezért kicsapták. :D Nem mondom, nem volt egy nagy ész ha osztályterem átrendezésnél felállt a padra, de azért szerintem ez nem olyan indok amiért ki kell csapni valakit.


Ezzel szemben a lakótelepi kis haverom olyan dolgokat is mondott a tanárainak amivel megríkatta őket, folyamatosan az igazgatóiba kellett hurcolni, ő sokkal többet tett azért, hogy elküldjék de mégsem, mert fehér volt. Az egyetemünkön is egy darab cigány lány volt, akit az első év szigorlatán megvágtak és abbahagyta. Más kérdés, hogy azért felnőttként ezt már gázosnak érzem, hogy valaki ezért abbahagyja az egyetemet mikor a szak felé megbukott azon a vizsgán de őszintén szólva nekem nem volt vele órám, de úgy láttam, hogy nem haverkodott vele senki, így nem csodálom, hogy nem érezte magát jól.


Nyilván kultúrális háttere is van, hogy a romák nem jutnak el a felsőoktatásba, amivel kezdeni kellene valamit, de azt sem lehet mondani, hogy csak rajtuk múlik.


Mikor érettségiztünk az én baráti társaságom is ki volt azon, hogy a romák pontot kapnak a származásukra. Aztán HR-es lettem és 5 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány roma jelöltem volt szellemi toborzásban... Azért azóta máshogy állok a származás alapú extra pontokhoz.

2020. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!