Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Harcosok étrendjéről kinek mi...

Harcosok étrendjéről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Lehetséges vele életmódot változtatni? Milyen hátulütői vannak, és kinek mennyire vált be? Nekem a célom a fogyás úgy kb. 15-20 kg-tól, edzéssel és ezzel az étrendel elérhető?

19/F

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 17. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogyni akkor fogysz, ha kevesebb kcal-t fogyasztasz, mint amit felhasználsz... Harcosok étrendje arról szól, hogy nap közben "alul"eszel, tehát főleg zöldségek, este "túl"eszel hús, szénhidrát zsírok...

Egy tapasztalatlan ember eléggé el tudja cseszni ezt az étrendet és az esti túlzott szénhidrát bevitellel komolyan bele tud rondítani az éjszakai hormontermelésekbe...

+ ugye magával ezzel az étrenddel nem mentesíted magadat a kcal-számolás alól, mert ha ellenőrizetlenül csinálod és több a kcal mint amit felélsz, akkor még hízol is....

Javaslom elősször csinálj egy rendes szálkásító étrendet, kövesd fél évig, aztán ha lesz tapasztalatod egy étrend összeállításáról, akkor majd lehet hülye divatdiétákkal szórakozni.

[link]

2015. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyetertek az elozovel.


Bar en csinaltam egy hasonlot, amit Carb Back-Loadingnak hivnak, az is hasonlo, este megy a szenhidrat, es nekem jo tapasztalataim voltak vele.


elobb rakd rendbe a kajalasod, tudd hogy mibol mennyit eszel, allitsd be a kaloriat es a makrokat, hogy meglegyen a heti 1 kilo fogyas. Ha ez megy stabilan nehany hetig akkor lehet probalkozni a makrok nap kozbeni tologatasaval es megfigyelni rad hogyan hat.


Nem vagyunk egyformak, en pl. teljesen jol viselem az alacsony vercukorszintet, de van aki egyenesen rosszul van tole.

2015. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kalóriadeficittől fogysz. Továbbá, mint minden módszer (étrendnek nem nevezhető, mivel nincs előírva, mit egyen az ember), nyilván nem való akárkinek. Nekem pl. nagyon nem, pedig viszonylag közel áll az én stílusomhoz, de jelentős eltérések vannak. Nyilván kibírnám kényszerhelyzet esetén, napi egy nagy evés elég a testnek, de nem érezném magam optimálisan.

Van, aki szereti, az csinálja csak.


S ha valaki ki akarja próbálni, akkor is nagy gondja lehet, ha eddig felkelt éhesen és reggelizett... Ebből hirtelen egész napos böjt kellemetlen lehet, jobb fokozatosan, gondolom. Nem az én szakterületem a magunkra kényszerített ütemezés, én inkább a saját testem vágyait követem e téren. Ha éhes vagyok, eszem, ha nem, akkor többnyire nem, szerintem ez nem egy rossz megközelítés.


Az edzés és a napi egy evés különösen kihívás lehet, sokan nem teljesítenek jól éhgyomorra. Persze nem tudom, milyen edzés és főleg hogy milyen típus a kérdező.


Ha a vacsora nagy inzulinterhelést jelent, annak is tuti lehetnek hátrányai. Én kevés alkalommal eszem, viszont kis inzulinválaszú ételeket. Az erősen szénhidrátszegény étrend jól passzol a durvább időszakos böjtökhöz, bár a napi egy étkezés nekem így is kevés. De sokaknak nem.

2015. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a te szervezeted milyen, mi lenne a számára az ideális.

Az enyém a napi háromszori nagyobb mennyiséget szereti leginkább, akkor vagyok a legegészségesebb. Napi ötször kevésnél ugyanúgy kikészülnék, mint az egyszeri étkezéstől.


Szóval, ha éhes vagy reggel, délben, akkor nem annyira való neked.

2015. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Edzésnél futásra és súlyzós edzésre gondoltam. Endomorf és mezomorf keveréke vagyok, sajnos a szénidráttól (ha nincs kontrollban) könnyen hízok és ez történt az utóbbi időben, a futás bevált, gondoltam még vegyesítem egy kis súlyzós edzéssel. Az evéssel nem volt eddig gondom, hamar ráált a gyomrom minden fajta étrendre, kipróbáltam a harcosok étrendjét egy hétig és nem volt vele problémám. Aki járta egy kicsit az étrend kialakításban megkérhetném hogy írjon? Csak egy-két kérdésem lenne, most kezdek ebbe az egészbe bele és nincs tapasztalatom hogy és mit kell kialakítani.

2015. nov. 19. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!