Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen érzelmileg kiégett...

Miért ilyen érzelmileg kiégettek a magyar 35+-os nők és férfiak?

Figyelt kérdés
Szóba került egy másik kérdésnél, hogy a 35 plusszosok, főleg a 40 felettiek eléggé ki vannak égve, mondjuk összehasonlítva Nyugat-Európával. Miért van ez? Hogyan lehet elkerülni?

#kiégés #érzelmi kiégés
2020. dec. 14. 19:53
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Az a nettó 200-300 max. akkor számít jónak ha van saját, már kifizetett lakhatásod. Egyébként semmire se elég.
2020. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy házaspár esetében 2-szer 300 ezer forint már nem olyan élhetetlen jövedelem szerintem. :)
2020. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
De vannak, akik egyedül élnek.
2020. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
78%
#42: Az a 600 pont elfogy hónap végére. Ha abból indulok ki, hogy kb minden második magyar családnak van hitele is az egyéb fizetnivalók mellett...
2020. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
23%

44# Ezt azért furcsállom, mert van hitelünk, 4 tagú család vagyunk és bőven magyar átlag felett keresünk, mégis max havi 400-450 ezer forintból megtudunk élni kényelmesen egy átlagos hónapban (Pest megyében). Egyszerűen csak nem igazítottuk az életszínvonalunkat a bevételeinkhez és megnézzük mire költünk.

Nyilván nem biztosít túlzottan problémamentes életet gyerekekkel az a nettó 600-as összjövedelem, de számomra mindig megdöbbentő, ha valaki ennyiből szűkölködik. Lehet csak én nézek rossz filmet...

2020. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Én is felnőttem gond nélkül úgy, hogy azért nem éltünk nagy lábon, mégse éreztem, hogy nagyon csórók lennénk, de nem biztos, hogy jó mások zsebében túrkálni, hiszen mások a körülmények. Nem mindegy, ki mekkora önerővel vett fel hitelt, és nem mindegy, mekkora hitelt kellett felvenni, én pl. egész jól jártam 2015-ben, nem kellett sok hitel, mostanra tehermentes, de most nem tudnám ugyanezt a lakást megvenni, pedig csak 5 év telt el.
2020. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy szerintem vannak bőven, akiknek kis megszorítással beleférne egy főiskola/egyetem/tanfolyam, mégsem élnek ezzel a lehetőséggel, ahogyan pl. anyu tette. Nem azokra gondolok, akik éheznek!
2020. dec. 15. 20:00
 48/50 anonim ***** válasza:
Kérdező, megtakarítással sem fér bele nekem egy 6 számjegyű képzés. Muszáj tartalékot képeznem arra az esetre, ha kihúznák alólam a talajt. Ma már egy munkahely sem biztos, túl kockázatos minden megtakarítást beáldozni egy képzésbe, ami nem is biztos, hogy megtérül. Informatika diplomám van, ebben dolgozom, 36 éves vagyok, fáj a szemem az egész napos képernyős munkavégzéstől, váltanom kell.
2020. dec. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
83%

Olyan képzésbe szerintem sem érdemes befektetni, ami nem biztos hogy megtérül hosszútávon. Akár anyagi, akár lelki vonzatában. Pl. hiába tudom, hogy IT területen tök jól lehet keresni és talán még agyam is lenne hozzá, nem érdekel, utálnám csinálni, ezért nem fektetek bele.

Én nagyon jó környezetben nőttem fel, illetve nagyon jó példa volt előttem. Mindig sikerült kipréselni a pénzt mindenre, mégha az áldozatokkal járt is, mert azzal járt. Az én anyukám is tovább képezte magát két gyerek mellett, és a baráti társaságomban is van olyan, aki 40 éves fejjel kezdett új szakmát tanulni, szóval én abszolút nem gondolom, hogy lenne lehetetlen. Inkább csak tehetetlen. Nyilván én sem a mély szegényekre gondolok első sorban, hanem azokra, akik egy kis pénzügyi tudatossággal, nagy áldozatokkal megtehetnék, hogy lépjenek, mégis a sebnyalogatást választják, mert az a könnyebb út.

2020. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
49, én láttam anyámat úgy szenvedni, mint a kutya. Konkrétan akkor is megbuktatták, ha szó szerint megtanulta a könyvet. De nem adta fel, pedig én a mai napig nem hiszem, hogy annyira imádja a jogot. Engem imád, nekem és magának akart jobb életet és sikerült!
2020. dec. 16. 10:50
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!