Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted a cigányok vagy a...

Szerinted a cigányok vagy a magyarok a rasszistábbak?

Figyelt kérdés
Sok olyat olvasni, hogy cigány megölt, leszúrt, megvert, kirabolt valakit csak azért mert magyar.Meg olyat is hogy magyarok azért gyújtottak rá valakire egy házat, mert cigányok lakják.Ti mit tapasztaltok a környezetetekben?Ki a rasszistább?

2020. dec. 23. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
A magyarok, ez csak természetes!!!
2020. dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A romák több okot adnak a magyaroknak hogy rasszisták legyenek.
2020. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

A rasszizmust nem egyéni hanem társadalmi szinten kell nézni.


A magyar kultúra és társadalom nem csak hogy a magyaroknak kedvez, de el is lehetetleníti, hogy a romák kitörhessenek a generációs szegénységből.


Soha, egyetlen egy magyart sem utasítottak el pusztán a rassza miatt, romákat pedig rendszeresen. Még én is ismerek ilyen esetet, nem egyet, pedig nincs sok roma ismerősöm.

Ha pedig csak legalja munkákat kapsz meg, akkor hogy teremts jobb életet a gyerekeidnek? Ugyanott fognak tartani ők is, mint te.


Igen, van roma bűnözés, és igen, vannak romák, akik a származásuk miatt támadnak magyarokra, de ez messze nem olyan gyakori. A romákat viszont keményen elítéli az egész magyar társadalom olyan bűnök miatt, amikre általában a mélyszegénység miatt kényszerülnek, amiből a helyzetükben jóformán lehetetlen kitörni.


A magyarok rasszizmusa és a romák rasszizmusa össze sem hasonlítható.

2020. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Az én környezetemben a romák. Engem anno az általánosban folyton bántalmaztak, mert magyar vagyok. És akkor csodálkoznak, ha utálom a cigókat.

Egyébként mind a kettő hasonlóan rasszista.

2020. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Na tessék! A 6-os srác a példa, kedves 3-as, hogy ez így megy. Ráadásul sok (etnikailag) magyar is átveszi a romák durva, közönséges beszédét és primitív viselkedését, ennek egyik oka az általános iskola (és részben esetleg a középiskola).
2020. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

,,A romákat viszont keményen elítéli az egész magyar társadalom olyan bűnök miatt, amikre általában a mélyszegénység miatt kényszerülnek, amiből a helyzetükben jóformán lehetetlen kitörni."


A valódi megélhetési bűnöző(ilyenből relative kevés van amúgy, azokra gondolok akik tisztességes emberek alapvetően és tényleg csak a szükség viszi rá őket hogy kisebb bűncselekményeket elkövessenek) az ellopja az élelmiszert a boltból, hogy enni adhasson a családjának és eközben mélységesen meghúzza magát, kerüli az összetűzést a környezetével. Ehhez képest az indomagyarok kötözködnek, beszólogatnak, cigit tarhálnak, provokálnak, támadnak mert ,,csúnyán néztél rájuk" és néha csak úgy heccből elvernek náluk gyengébbeket. Mitől lenne könnyebb a megélhetése attól, hogy megver egy idős nénit vagy leköp egy fiatal lányt és megfenyegeti azt aki véletlenül egy tizedmásodpercre belenéz a szemébe? Arról ne is beszéljünk, hogy ha pénzhez jutnak valahonnan azt elverik cigire és kannásborra vagy valami olcsó szintetikus drogra(ez is mióta létszükséglet?)

Tisztelet a kivételnek természetesen. A mi környékünkön relative sok a munkalehetőség, nagyjábol az nem dolgozik aki nem akar. És egyébként viszonylag sok roma dolgozik az építőiparban, gyárakban, boltokban, fodrászatokban stb. De továbbra is megvan a réteg aki megélhetési bűnözésre hivatkozva követ el aljasságokat, a rasszizmus miatt is leginkább ők panaszkodnak. Jobbféle környékeken aki akar az ki tud törni.

2020. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

6os vagyok.

Egyébként lány vagyok :D

De amúgy ha csak egy-kettő lett volna, meg se mertek volna szólalni. Így, hogy kb az iskola háromnegyede roma volt, így persze, hogy elnyomtak.

Kicsit meg is sajnáltam őket, hogy a rasszista, naplopó, bűnöző szülők ugyan olyanra nevelték a ,,pulyájukat", mint amilyenek ők maguk is. És a szülők miatt lesznek a gyerekek kiutálva a társadalomból. Dehát ez így működik sajna.

2020. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Na, kérdező, levontad a válaszok alapján a következtetést?


Erről az egészről eszembe jut egy jó kis példa a társadalmi rasszizmusra.


Pár éve egymás után történt két bűntény, mindkettő hatalmas felfordulást okozott.

Az egyik: egy fiatal roma fiú kakaós csigát lopott a boltból, és több mint egy évi börtönbüntetést kapott.

A másik: egy rakás jó családból származó magyar fiú brutálisan megerőszakolt egy 14 éves kislányt, amit felvettek és feltettek az internetre. A bíró a lehető legkisebb ítéletet hozta meg (asszem csak közmunkát kaptak) mivel "egy hiba miatt nem szabad tönkretenni a fiúk jövőjét"


Ez a különbség.


Aki tagadja a társadalmi megkulonboztetést, az nem hiszem, hogy kívül tud látni a saját kis életén, vagy át tudja látni a dolgok menetét. A kiforratlan véleményfoszlánykáitok alapján süt rólatok, hogy soha nem olvastatok sem átfogó cikkeket, sem tanulmányokat a témáról (személy szerint én igen) és csak annyi van a kis fejekben amit pletykákból, meg általánosításokból leszűrtetek. Ha hallototok a hírekben egy cigány bűnözőről, akkor úgy forr a véretek, ahogy magyar bűnöző miatt sosem tudna.


Nyáron megölt egy magyart egy roma, ami szörnyű tragedia, és mi követte ezt? Az internetes reakcióról ne is beszéljünk, de a "való életben" közel kétezer szélsőjobbos magyar felvonulást tartott, és rasszista rigmusokat kántáltak. El tudjátok képzelni mi lenne, ha egy roma meggyilkolása után kétezer roma akarná ugyanígy megfélemlíteni a magyarokat? Bele is őrülnétek, de amikor a romák kifejezték a félelmeiket a kozhangulat miatt, akkor el lettek küldve a fenébe, sőt, még lettek vádol a azzal, hogy biztos ők is magyarellenesek.


Csak a saját szemszögötökből látjátok a problémát, ez pedig még is látszik a véleményeteken.

2020. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem a magyar nemzet nemcsak a cigányokat ítéli el sokszor, hanem ugyanúgy a kínaiakat, a négereket, az arabokat is. Persze tisztelet a kivételnek.


Az a baj ezzel az egésszel, hogy minden romát, kínait stb. egy kalap alá vesznek. Vannak kivételek igaz nagyon kevesen, akiknek a szülei dolgoztak és gyerekeiket is arra tanították, hogy dolgozzanak és járjanak iskolába, de ez egy nagyon kicsi réteg sajnos. Sok cigány valóban nem szeret dolgozni meg iskolába járni vagy ha akar is, akkor nem tud, mert látják, hogy roma és elküldik vagy mivel nem járt rendesen iskolába így nincs végzettsége. Viszont tényleg vannak normálisak is, akik tanulnak, dolgoznak és az átlag cigányoktól sokkal jobban élnek, de ez a kivétel annyira kevés, hogy sok ember nem is ismer ilyen romákat, akik normális életet élnek pedig előfordulnak ők is. Általánosítás megy, hogy minden cigány lop, csal, hazudik. Igen, vannak ilyenek is, de vannak okosak, tisztességesek is. Viszont ez a magyaroknál is így van. Magyarok közt is van, aki lop, hazudik, kirabol stb. És van olyan, aki okos és becsületes. Ugyanez van más nemzetiségeknél is. Minden népnél vannak lusta, semmirekellő emberek és vannak, akik igenis mennek és elakarnak érni valamit az életben.


Én azt gondolom, hogy a 21. században már kellene annyira értelmesnek lennie az embereknek, hogy nem a bőrszínt és a származást nézik hanem azt, hogy az az illető mit tett le az asztalra, mennyire akar előrébb jutni az életben.


A kérdésre visszatérve pedig szerintem mindkét fél ugyanolyan rasszista. Viszont a romákból ez inkább egy válaszreakció. Ha ők cigányoznak minket, akkor mi is visszavágunk. Sok helyen azért nem jelennek meg, mert vannak ott magyarok és úgy érzik, hogy kinézik őket, beszélnek róluk. Ráadásul én láttam olyat is, hogy magyar kötött bele a cigányba, mert ez is egy általánosítás, hogy ha cigány, akkor biztos szeret veszekedni, verekedni és a magyar igyekezett provokálni, felhergelni a cigót beszólogatásokkal, kötözködéssel, mert a magyar ivott és viszketett a tenyere, akart valakivel verekedni és úgy gondolta, hogy a cigánnyal biztos verekedhet egy jót csak jól fel kell hergelni és akkor ugye rálehet fogni, hogy már megint a mocskos cigány kezdte a veszekedést.


Sajnos a bőrszín, származás, vallás, szexuális hova tartozás rengeteg gyűlölködést okozott mindig az emberek körében. Őt azért utálom, mert fekete, őt azért, mert húzott szemű, őt azért, mert zsidó, őt azért, mert meleg.


Valójában a gyülölködés az, ami a legtöbb kárt okozza az embereknek nem más.

2020. dec. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném hogy ez etnikai hovatartozástól függene, inkább egyéneket néznék
2020. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!